poniedziałek, 30 listopada 2015

Podsumowanie miesiąca: październik/listopad 2015


To przerażające jak ten czas szybko leci. Jeszcze nie tak dawno był wrzesień, a już mamy koniec listopada. Liczyłam na to że gdy zacznie się rok szkolny (a tym samym synek pójdzie do przedszkola), będę miała więcej czasu dla siebie i dla bloga. Niestety, jakże się pomyliłam. Czas przecieka mi przez palce, dni pędzą do przodu, a ja wciąż nie mam chwili aby złapać oddech. Mam ochotę wrzeszczeć i tupać. Cóż, za niesprawiedliwość losu... Gdybym tak miała machinę która pozwoliłaby mi zatrzymać czas, albo gdybym chociaż mogła zrezygnować ze snu... Ciężkie jest życie mola książkowego - tyle książek do przeczytania, a tak mało czasu!
Zauważyłam że, nie zrobiłam w październiku podsumowania miesiąca. Dawno też nie było stosu, a książek z każdą chwilą przybywa. Postaram się sklecić stosikowy post w grudniu ;). Tym razem jednak, przychodzę tylko z podsumowaniem z zaległego miesiąca i z listopada. Jesteście ciekawi? Zaczynamy!


PAŹDZIERNIK:

Ilość przeczytanych książek: 10

- "Po prostu bądź" Magdalena Witkiewicz, str.336
- "Jeden krok" Heather Gudenkauf, str.444
- "Pierwsze koty" Ewa Nowak, str.320
- "Numer telefonu" Anna Kucharska, str.208
- "Bardzo biała wrona" Ewa Nowak, str.320 
- "Anna May" Agnieszka Opolska, str.384
- "Moje śliczne" Karin Slaughter, str.480
- "Diabelski walc" Jonathan Kellerman, str.560
- "Dobrze, że jesteś" Monika Sawicka, str.240 
- "Zwilczona" Adrianna Trzepiota, str.282

Ilość przeczytanych stron: 3 574, co daje około 115 stron dziennie.
Ilość napisanych recenzji: 11 (w tym 3 książek dla dzieci)LISTOPAD:

Ilość przeczytanych książek: 12

- "Huczmiranki. Eukaliptus i werbena" Agata Mańczyk, str.458
- "Morderstwo na Korfu" Alek Rogoziński, str.304
- "Dar morza" Diane Chamberlain (e-book), str.448
- "Wszechświaty. Utopia" Leonardo Patrignani, str.352
- "Utopce" Katarzyna Puzyńska, (e-book) str.600
- "Proces diabła" Adrian Bednarek, (e-book) str.372
- "Czas pokaże" Anna Ficner-Ogonowska, str.720
- "Marzenia szyte na miarę" Karolina Wilczyńska, str.340
- "Szukając szczęścia" Aneta Krasińska, str.240
- "Gwiazdozbiór" Marta Zaborowska, str.520
- "Anatomia uległości" Augusta Docher, str.442
- "Drobne kłamstwa" Heather Gudenkauf, (e-book) str.82

Ilość przeczytanych stron: 4 878, co daje około 162 strony dziennie.
Ilość napisanych recenzji: 11 (w tym 2 książek dla dzieci i 1 kolorowanki)


Ilość przeczytanych książek od początku roku: 113
Ilość przeczytanych stron od początku roku: 41 128


Jeśli chodzi o czytanie, to nie mam co narzekać. Chociaż znam swoje możliwości i wiem, że wyniki mogły być lepsze. Zwłaszcza że w czerwcu tego roku udało mi się przeczytać aż 16 książek! Coś mi się wydaje że w tym roku już nie pobiję tego rekordu ;). Cieszę się jednak, bo sprostałam swojemu indywidualnemu wyzwaniu - przeczytać 100 książek w roku. Udało się! I to nawet przekroczyłam tę magiczną setkę ;). Nic tylko się cieszyć!

Choć i tak życzyłabym sobie mieć więcej czasu ;). Ciągłe nienasycenie czytelnicze, nie pozwala mi się w pełni ciszyć z tych wszystkich pięknych liczb. Szkoda, że i pogoda nie napawa optymizmem. Za oknem, jak przystało na listopad, szaleje wiatr, po niebie pędzą czarne chmury, a chodniki skrzą się kałużami. Nic tylko zaszyć się pod ciepłym kocem z książką i kubkiem gorącej herbaty (lub kawy) w dłoni, i czytać, czytać, czytać do oporu - takie mam marzenie ;).

Na koniec, tradycyjnie, chciałabym wam podziękować moi kochani, że jesteście ze mną. Odwiedzacie mnie, komentujecie, zaglądacie i wspieracie. Bez was, ten blog już dawno przestałby istnieć. Licznik na blogu już niebawem wskaże cudowną liczbę 100 000 wejść. Za to również wam dziękuję. Jesteście niezastąpieni ;).


A wam, jak minął miesiąc? Pochwalcie się :).

32 komentarze :

 1. U mnie w tym miesiącu niestety marnie było. Uczelnia daje się we znaki i przeczytałam jedynie 8 książek. Chociaż większość około 650 str, wiec chyba też nie tak źle. ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie październik był lepszy, ale w listopadzie też nie było źle.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak na brak czasu to ilość książek, którą udało Ci się przeczytać jest piękna :) Same recenzje wiedzę też nieźle Ci idą ;) Dla mnie średnio 7 książek na miesiąc to optymalny wynik przy pracy na etacie. Mam jednak bardzo duży problem z zaglądaniem na blogi, zwyczajnie brakuje mi czasu, a wieczorem sił, żeby siedzieć w sieci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiesz, gdybyś kiedyś słyszała coś o tej machinie czasu, to daj znać. :-) Sama chętnie bym z niej skorzystała. Uciekający czas to coś, czego totalnie nie potrafię ogarnąć. Dni mijają po sobie i sama nie mogę uwierzyć, że już jest prawie grudzień. Totalny szok... Mimo to, udało Ci się przeczytać całą masę książek. Gratuluję. :-) I przekroczonej setki w tym roku, i przeczytania 12 książek w listopadzie. To naprawdę wspaniały wynik. Podziwiam. Pozdrowionka.:-))

  OdpowiedzUsuń
 5. Ogromnie zazdroszczę takiego wyniku. :3 Najgorsze jest to, że wiem, że mogłabym tyle czytać, ale lubię się lenić prawie tak samo jak czytać, więc... xD Tobie oczywiście gratuluję setki. :) Godny podziwu wynik, chociaż ja rok skończę z ponad 60, więc też jestem z siebie zadowolona, bo jeszcze nigdy tyle w rok nie przeczytałam. :>

  OdpowiedzUsuń

 6. Kasia nie narzekaj kobieto!!! 12 książek udało ci sie przeczytać w listopadzei, to naprawdę duuużo. Ja nie liczyłam ale może z 8?


  OdpowiedzUsuń
 7. Imponujące wyniki. Jak Ty to robisz? Dziecko w domu a mimo to idziesz z czytaniem jak burza :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Super wynik! :)
  Ja niestety w tym miesiącu nie miałam za wiele czasu, udało mi się tylko przeczytać 2 książki :( Także życzę Tobie i sobie więcej czasu na czytanie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak na brak czasu i czas uciekający przez palce czytasz naprawdę bardzo, bardzo dużo! :) U mnie średnia w miesiącu to połowa Twoich wyczynów, także wyniki masz świetne! Gratuluję stu przeczytanych książek i życzę, aby wyniki w kolejnych miesiącach Cię usatysfakcjonowały!

  OdpowiedzUsuń
 10. Tyle przeczytanych książek, a wśród nich kilka tytułów, które sama chciałabym poznać! :) Gratuluję i życzę jeszcze lepszego grudnia :) U mnie 5 przeczytanych książek, co jest średnią w ostatnich miesiącach :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Niektóre z przeczytanych przez Ciebie tytułów pojawiły się w tym miesiącu i na moim blogu ;) Gratuluję wyniku. Rewelacja ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Oj, sama prawda. Czas płynie nieubłaganie. :( Zgadzam się z Martą, mimo wszystko czytasz bardzo dużo! Świetny wynik. :)

  Erna

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetne wyniki:) Ja się cieszę z tych moich 7 przeczytanych w tym miesiącu, bo bywało już dużo gorzej.;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Haha tez liczyłam na to, że córka w przedszkolu będzie oznaczać więcej czasu. A tymczasem obowiązków mam jeszcze więcej, a do tego doszły choroby, kaszle i nocne czuwanie. Ciężki los mamy-mola :)
  Kochana i tak masz boskie wyniki, i mnóstwo czytasz :) ja powoli wrzucam na luz, w końcu nie da się przeczytać wszystkiego.
  Pozdrawiam i życzę Ci spokojnego końca roku :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja przeczytałam 10 książek w listopadzie. Całkiem nieźle biorąc pod uwagę pracę na pełnym etacie i trójkę dzieci:) Gratuluję wyników:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Wow, świetny wynik, nie wiem jak udaje Ci się czytać tyle książek w miesiącu.
  U mnie w listopadzie 5 ale tak jestem zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 17. Skąd ja znam to nienasycenie czytelnicze, nawet taką mini misję sobie stworzyłam. :) Niestety, doby nie wydłużymy, nawet jak byśmy bardzo chciały. Choć ja i tak mam poczucie, że rozciągam ją do granic możliwości. :) Chyba też zdecyduję się na takie podsumowanie, przydatne zwłaszcza do porównań poszczególnych miesięcy. Więcej czasu na książkowe podróże życzę! :)

  OdpowiedzUsuń
 18. I Ty mówisz, że nie masz kiedy czytać? :D Przecież 12 książek to świetny wynik ;) Ja przeczytałam o 5 mniej, a przy moim braku czasu nawet nie wyobrażam sobie żebym dobiła do 12, tak to było jak nie pracowałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Gratuluję wyniku i powodzenia w grudniu! :D

  OdpowiedzUsuń
 20. Piękne wyniki - moje gratulacje :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Niestety, z powodu studiów nie mam zbyt dużo czasu na czytanie, więc listopad wypadł u mnie dość blado. Mnie również czas przecieka przez palce - jak to się właściwie dzieje?
  Pozdrawiam!
  Hon no Mushi

  OdpowiedzUsuń
 22. Gratuluję wyników czytelniczych i przekroczenia granicy stu książek! :) Ja w tym roku do tej pory przeczytałam 71, ale moim wyzwaniem był skromne 52 książki w 52 w tygodnie. ;) Może w przyszłym roku pokuszę się o większą liczbę. :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Wow! To jest dopiero świetny wynik! Życzę równie udanego grudnia :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Wyniki są rewelacyjnie, nie wiem, jak znajdujesz czas na tyle pozycji książkowych. Gratuluję szczęśliwej setki w tym roku i już życzę, aby w 2016 udało się pokonać tę 16 z czerwca :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Świetny wyniki. gratuluję i oby tak dalej. Ja także nie narzekam. Istne szaleństwo czytelnicze :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Dużo tych książek przeczytałaś :) i rozwijasz się niesamowicie! :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Wow! Świetny wynik ! :)

  U mnie także podsumowanie miesiąca ( choć wynik nie taki rewelacyjny jak w Twoim przypadku :D )

  http://kochajacaksiazki.blogspot.com/2015/11/podsumowanie-listopada.html

  Zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Świetne wyniki i ciekawe książki przeczytane :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Łoooo ja bym tych ilości w 4 miesiace nie przeczytala. Niestety czasem jest czas a czasem nie co poradzić ;)
  Pozdrawiam,
  www.ksiazkiponadniebo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 30. Moje gratulacje! Dwanaście książek to ja ostatnio nie dam rady nawet przeczytać w ciągu dwóch miesięcy, a co dopiero jednego tak jak Ty ;)

  OdpowiedzUsuń

Fajnie że jesteś! Dziękuję za każdy pozostawiony ślad :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka