poniedziałek, 9 listopada 2015

Zapowiedzi wydawnicze: listopad 2015


Jesteście ciekawi co tym razem Wydawnictwa przyszykowały? Premiery kuszą, a portfel aż piszczy... Zapowiada się wyśmienity i zaczytany miesiąc!

Zapraszam na mały przegląd zapowiedzi wydawniczych na listopad.
Oj, jest w czym wybierać ;)."Utopce" Katarzyna Puzyńska, Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Premiera: 03.11

Upalne lato tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego czwartego roku na zawsze pozostanie w pamięci mieszkańców odciętej od świata wsi Utopce. To wtedy ofiarą krwiożerczego wampira padły dwie osoby. Wśród przepastnej puszczy pełnej leśnych duchów łatwo jest uwierzyć w działanie sił nadprzyrodzonych. Czy gwałtowna śmierć obu ofiar naprawdę jest dziełem upiora? A może to któryś z mieszkańców wsi miał swoje powody, żeby zabić?
Trzydzieści lat później sprawę rozwikłać muszą Daniel Podgórski i kontrowersyjna Klementyna Kopp. Perturbacje w życiu prywatnym śledczych utrudniają dotarcie do prawdy. Czy uda im się odkryć tożsamość mordercy? A może tylko obudzą przyczajonego przez lata wampira i nic nie będzie już w stanie powstrzymać nadchodzącego zła?


"Przypadkowe spotkanie" Agnieszka Rusin, Wydawnictwo: Replika
Premiera: 03.11

To chwilami zabawna i przejmująca historia czterdziestoletniej Kaliny – przykładnej matki, żony i gospodyni domowej, która całkowicie poświęciła się rodzinie, zapominając o swoich potrzebach i pragnieniach. W młodości w tragiczny sposób straciła córeczkę i rodziców, a żal po tym wydarzeniu nadal mieszka w jej sercu. Brak wsparcia i zrozumienia ze strony męża Witolda dodatkowo potęguje ten ból.
Coś drgnie w życiu Kaliny za sprawą pewnego przypadkowo spotkanego mężczyzny. Kobieta zobaczy, że to, co do tej pory uznawała za miłość i bezpieczeństwo, jest tylko złudzeniem. Gdy dotychczasowy świat ulega rozpadowi, Kalina zaczyna zastanawiać się nad własnym szczęściem – tym, co do tej pory spychane było przez nią na drugi plan.


"Dziewczyny które zabiły Chloe" Alex Marwood, Wydawnictwo: Albatros
Premiera: 04.11

Letni poranek 1986 roku. Dwie jedenastolatki spotykają się tego dnia po raz pierwszy w życiu. Wieczorem obie zostają oskarżone o morderstwo. Ponad dwadzieścia lat później, dziennikarka Kirsty Lindsay, pracuje nad reportażem na temat seryjnego mordercy, grasującego w nadmorskim kurorcie. W trakcie zbierania materiałów spotyka przypadkiem sprzątaczkę Amber Gordon.
Kirsty i Amber spotykają się po raz pierwszy od tego strasznego dnia, który odmienił na zawsze ich losy. Są gotowe zrobić wszystko, by nie odkryto ich dawnej tożsamości, nie zrujnowano im życia, by chronić swoje rodziny. Jednak przeszłość postanawia się o nie upomnieć... Kobiety będą musiały zmierzyć się z dawnym koszmarem i dokonać trudnych wyborów.


"Gwiazdozbiór" Marta Zaborowska, Wydawnictwo: Czarna Owca
Premiera: 04.11

Fabryką talentów, podwarszawską szkołą dla wybitnie uzdolnionych uczniów, wstrząsa informacja o śmierci jednego z wychowanków. Wkrótce zamordowani zostają kolejni uczniowie, a autopsja u każdego z nich wykazuje postępujące kalectwo, przekreślające ich drogę do sławy. W trakcie śledztwa, prowadzonego przez policyjną detektyw Julię Krawiec, do warszawskiej ASP wpływa list z rysunkami zamordowanych dzieci. Ktoś uwiecznia moment ich śmierci na swoich pracach. Julia musi odnaleźć autora rysunków zanim dojdzie do kolejnego zabójstwa.


"Zapach ciemności" C.J. Roberts, Wydawnictwo: Czwarta Strona
Premiera: 04.11

Jeżeli „Dotyk ciemności” Cię zaskoczył, to po lekturze „Zapachu ciemności” będziesz porażona. Jeszcze nigdy miłość i przemoc nie były tak blisko...
Oswobodzony z seksualnej niewoli przez pakistańskiego oficera, Caleb jest obciążony długiem, który można odkupić wyłącznie krwią.
Droga będzie długa i pełna niepewności, lecz los Caleba i Livvie wkrótce się przesądzi.
Czy Caleb wyrzeknie się ukochanej na rzecz zemsty? Jaka jest cena rozgrzeszenia?


"Playlist for the dead" Michelle Falkoff, Wydawnictwo: Feeria Young
Premiera: 04.11

Najpierw była impreza. Potem bójka. Następnego ranka Hayden, najlepszy przyjaciel Sama, nie żyje. Zostawił tylko playlistę z dołączonym liścikiem: "Dla Sama – posłuchaj, a zrozumiesz". Chcąc poznać prawdę o tym, co się wydarzyło, Sam musi polegać na piosenkach z listy i własnych wspomnieniach. Z każdym kolejnym utworem jednak uświadamia sobie, że jego pamięć nie jest tak wiarygodna, jak sądził. I że uda mu się poskłada historię swojego przyjaciela z rozrzuconych kawałków tylko wtedy, gdy wyjmie z uszu słuchawki i otworzy oczy na ludzi dookoła. I że to może zmienić jego własną historię.


"Idź, postaw wartownika" Harper Lee, Wydawnictwo: Filia
Premiera: 04.11

Maycomb, Alabama. Dwudziestosześcioletnia Jean Louise Finch, zwana Skautem, powraca z Nowego Jorku w rodzinne strony, do starzejącego się ojca. Na południu Stanów Zjednoczonych panuje zamęt polityczny; trwają spory wokół kwestii nadania Murzynom pełni praw obywatelskich. Powrót Jean Louise do domu staje się gorzko-słodkim doświadczeniem, gdy na jaw wychodzi bolesna prawda o jej krewnych, o mieszkańcach miasta, w którym dorastała, o ludziach najbliższych jej sercu. Wspomnienia z dzieciństwa wracają wysoką falą, lecz teraźniejszość Maycomb wystawia na ciężką próbę wszystkie prawdy i wartości, w które Skaut niezłomnie wierzyła. Szkicując zupełnie nowy portret bohaterów "Zabić drozda", powieść "Idź, postaw wartownika" jest zarazem znakomitym studium młodej kobiety wkraczającej w dorosłe życie w trudnych czasach - czasach bolesnych, ale i niezbędnych przemian, czasach rozliczenia z iluzjami przeszłości. To dziennik podróży, w której jedynym przewodnikiem jest sumienie człowieka.


"Siedem życzeń"

Babcia Agnieszka wraz z wnukiem przygotowują mazurski Pensjonat do świąt Bożego Narodzenia. Chociaż tego roku żaden z gość nie zapowiedział swojej wizyty, oni chcą stworzyć idealne święta.
Śnieg ciągle pada, zaspy uniemożliwiają jazdę samochodom, a prąd w całej okolicy zostaje odcięty. W małym pensjonacie koło Pięknej Góry, tej Wigilii, wbrew swojej woli, spotka się kilka rodzin. Okna Pensjonatu rozświetlą się, a jego pokoje wypełni gwar rozmów. Niespiesznych, i chociaż przypadkowych, pełnych nadziei na lepsze jutro.


"Twój dziennik" Regina Brett, Wydawnictwo: Insignis
Premiera: 04.11

Książki Reginy Brett cieszą się w Polsce olbrzymią i niesłabnącą popularnością. Felietony tej amerykańskiej pisarki i dziennikarki – czy też, jak sama o nich pisze, lekcje – pełne ciepła, nadziei i wzruszeń, są dla wielu osób cenną podporą w życiu i drogowskazem na jego nierzadko krętych drogach. Już same tytuły lekcji są cennym zbiorem dających do myślenia sentencji... Wielu z nas chciałoby, by celne komentarze, spostrzeżenia i myśli Reginy były dostępne na co dzień, byśmy mogli po nie łatwo sięgnąć, robiąc sobie czasem krótki przystanek w pędzącym nieustannie świecie. Tak zrodził się pomysł TWOJEGO DZIENNIKA, uniwersalnego kalendarza na każdy rok. Przedstawiliśmy go latem tego roku Reginie, a ta podeszła do niego z wielkim entuzjazmem i radością.
Regina Brett na naszą prośbę napisała 12 zupełnie nowych lekcji, z których większość jest inspirowana jej dwukrotnym pobytem w Polsce. Każda z tych lekcji otwiera miesiąc, którego dni (każdy na oddzielnej stronie) opatrzyliśmy inspirującymi cytatami z książek Reginy i symbolicznym rysunkiem nawiązującym stylistycznie do okładek ich polskich wydań.
TWÓJ DZIENNIK to osobisty notatnik i wyjątkowy kalendarz z myślami Reginy na każdy dzień i nową lekcją na każdy miesiąc.


"Ember in the Ashes. Imperium ognia" Sabaa Tahir, Wydawnictwo: Akurat
Premiera: 04.11

Zapierająca dech w piersi historia o honorze, miłości, poświęceniu i walce o wolność, która podbiła serca młodych czytelników na całym świecie. Laia należy do kasty Uczonych – w bezwzględnym Imperium tacy jak ona są zepchnięci na margines, stale inwigilowani i prześladowani. Aby ocalić brata oskarżonego o zdradę, dziewczyna wstępuje w szeregi buntowników i wyrusza ze śmiertelnie niebezpieczną misją do gniazda zła: zostaje niewolnicą w Akademii szkolącej najwierniejszych, najbardziej bezwzględnych żołnierzy Imperium. Jednym z nich jest Elias. Choć należy do wyróżniających się studentów , w jego sercu narastają wątpliwości, czy rola okrutnego egzekutora jest rzeczywiście tą, jaką chce odgrywać przez całe dorosłe życie. Przypadkowe spotkanie dwojga młodych ludzi nie tylko całkowicie odmieni ich losy, lecz także wstrząśnie posadami świata, w którym oboje żyją.


"Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań" Gayle Forman, Rainbow Rowell i inni, Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 04.11

W te święta 12 autorów powieści dla młodzieży, m.in. Rainbow Rowell, Gayle Forman i David Levithan, przyniesie Ci najpiękniejszy prezent.
Znana piosenkarka udaje kogoś innego, by uciec przed sławą. Skazany na prace społeczne młodociany przestępca musi wziąć udział w przygotowaniach do jasełek i zakochuje się w najbardziej nieodpowiedniej dla niego osobie. Dziewczyna adoptowana przez Świętego Mikołaja zastanawia się, czy dla miłości jest gotowa opuścić krainę elfów...
Nieważne, skąd pochodzisz, czy jesteś elfem czy zagubionym w świecie dorosłych nastolatkiem – uwierz w magię świąt! A jeśli nie uwierzysz – czy to oznacza, że ona nie istnieje? Przecież wszyscy pragniemy tego samego: by ktoś podarował nam miłość.


"Zabić drozda" Harper Lee, Wydawnictwo: Rebis
Premiera: 04.11

Lata trzydzieste XX wieku, małe miasteczko na południu USA. Atticus Finch, adwokat i głowa rodziny, broni młodego Murzyna oskarżonego o zgwałcenie biednej białej dziewczyny Mayelli Ewell. Prosta sprawa sądowa z powodu wszechpanującego rasizmu, urasta do rangi symbolu. W codziennej walce o równouprawnienie czarnych jak echo powraca pytanie o to, gdzie przebiegają granice ludzkiej tolerancji. Zabić drozda to wstrząsająca historia o dzieciństwie i kryzysie sumienia. Poruszająca opowieść odwołuje się do tego, co o życiu człowieka najcenniejsze: miłości, współczucia i dobroci.


"Obietnica pod jemiołą" Richard Paul Evans, Wydawnictwo: Znak
Premiera: 04.11

Największe podarunki od losu często dostajemy w najcięższych chwilach życia. Gdyby można było wymazać jeden dzień ze swojego życia, Elise wiedziałaby doskonale, który wybrać. Błąd popełniony w przeszłości sprawił, że dziewczyna zamyka się w swoim cierpieniu. Do chwili, kiedy tajemniczy nieznajomy składa jej niezwykłą obietnicę... Elise ze zdumieniem odkrywa, iż Nicolas ma własny klucz do jej serca.
Za ciemną stroną księżyca może kryć się światło. Choć czasem wydaje się, że to miłość jest źródłem wszystkich lęków, nie ma takiego błędu, którego nie może przezwyciężyć siła przebaczenia.


"Sekta egoistów"

Kiedy Gérard natrafia w starej książce na wzmiankę o tajemniczym założycielu Sekty Egoistów, jest przekonany, że właśnie wpadł na trop niezwykłej zagadki. Kim byli owi Egoiści, którzy wierzyli, że każdy człowiek powinien skupić się tylko na poznaniu samego siebie?
Kolejne ślady prowadzą Gérarda przez całą Europę, a początkowe niewinne zainteresowanie tematem szybko przeradza się w obsesję. Z dnia na dzień mężczyzna coraz bardziej zagłębia się w poszukiwania, ignorując wszystko i wszystkich. Jednak czy naprawdę można żyć tylko dla siebie, zapominając o innych?


"Zagadka Sary Tell" Kristina Ohlsson, Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Premiera: 05.11

Tamtego dnia, gdy wszystko się zawaliło, padał deszcz. W kancelarii adwokata Martina Bennera zjawia się zdesperowany mężczyzna, który prosi o pomoc dla swojej siostry, Sary. Problem polega na tym, że kobieta nie żyje. Zanim odebrała sobie życie, przyznała się do popełnienia pięciu zabójstw. Gazety rozpisywały się o seryjnej zabójczyni i nazywały ją Sarą Texas. Kilka miesięcy po śmierci Sary jej brat postanawia przywrócić siostrze dobre imię i oczyścić ją z winy. Chce też odnaleźć jej zaginionego syna, Mio.
Martin Benner osiągnął w życiu wszystko. Zrobił karierę, miał wiele kobiet, od niedawna opiekuje się swoją czteroletnią siostrzenicą, której rodzice zginęli w wypadku. Benner kocha wyzwania. W poszukiwaniu prawdy popełnia jednak poważny błąd. Dość szybko z szanowanego adwokata staje się pionkiem w grze o tak wysoką stawkę – i w końcu sam musi walczyć o własną przyszłość.


"Dar morza" Diane Chamberlain, Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Premiera: 12.11

Wcześnie rano w dniu swoich jedenastych urodzin Daria Cato na plaży koło swojego domu w Karolinie Północnej znajduje niewiarygodny dar morza: porzuconego noworodka. Tożsamości maleńkiej dziewczynki nie udaje się odkryć i zostaje ona adoptowana przez rodzinę Darii. Ale jej tajemnice nadal dręczą Darię. Teraz, dwadzieścia lat później, Shelly jest niezwykłą, eteryczną młodą kobietą, którą Daria nadal ochrania. Kiedy jednak Rory Taylor, przyjaciel Darii z dzieciństwa, a obecnie producent telewizyjny, wraca, by na prośbę Shelly zrobić program o okolicznościach jej przyjścia na świat, w miasteczku Kill Devil Hills zachodzi dziwna zmiana.
Im więcej pytań zadaje Rory, tym większy niepokój ogarnia małą społeczność, bo ściśle chronione sekrety i grzechy tamtego lata sprzed wielu lat zaczynają wydobywać się na światło dzienne. Tajemnica dziecka, tego „daru morza”, zostaje fragment po fragmencie ujawniana, a jest to tajemnica, na spotkanie z którą nikt zainteresowany – ani Shelly, ani Daria, ani nawet Rory – nie jest przygotowany.


"Rozważna czy romantyczna?" Anna Karpińska, Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Premiera: 12.11

Po wielu latach Natalia, redaktorka jednego z gdańskich wydawnictw, mama małego Krzysia zaczyna wreszcie układać sobie życie. Wszystko wskazuje na to, że u boku ukochanego Bruna.
Kiedy przygotowuje się na ważne spotkanie z Brunem dzwoni Andrzej, mężczyzna również ważny w jej życiu. W czasie gdy mówieni mężczyźni wyraźnie się spóźniają, niedaleko domu Natalii dochodzi do groźnego wypadku, w którym ginie kierowca sportowego auta. Wszystko wskazuje na to, że to może być Bruno albo Andrzej...
Czy los ponownie odwróci się od Natalii, czy też uchroni ją od kolejnych nieszczęść?


"Garść pierników, szczypta miłości" Natalia Sońska, Wydawnictwo: Czwarta Strona
Premiera: 16.11

Rozgrzej się herbatą z miodem… czujesz, jak pachną pomarańcze i goździki?
Hanna to nowoczesna kobieta, która poświęca wszystko budowaniu kariery. Zraniona przed laty, postanawia, że już nigdy więcej się nie zakocha. Miłość to dla niej staromodny przeżytek, a relacje z mężczyznami opiera na przelotnych romansach. Do czasu.
Wiktor to człowiek sukcesu, który szturmem wdziera się w życie Hanki. Kobieta wkrótce przekonuje się, że jest nie tylko przystojny i czarujący, ale także troskliwy i opiekuńczy. Kiedy Hanka ulega rodzinnej atmosferze przy wspólnym wypiekaniu pierników, coraz trudniej jej poprzestać na niezobowiązującej relacji. Jakby tego było mało, popada w konflikt ze swoją przełożoną, której mąż jest jej dawnym ukochanym. Czy przeszłość stanie na drodze do szczęścia? „Garść pierników, szczypta miłości” to doskonały przepis na zimową opowieść o poszukiwaniu szczęścia. Spróbujesz?


"Moje myśli swobodne" Agnieszka Lingas-Łoniewska, Wydawnictwo: Novae Res
Premiera: 17.11

Tomik „Myśli moje swobodne” to niespodzianka dla fanów Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Odkrywa jej nowe, choć nie do końca zaskakujące oblicze. Zawiera traktujące o miłości utwory poetyckie oraz krótkie formy prozatorskie, opowiadania kryminalne, niektóre powstałe we wczesnym okresie twórczości, w tym „Czyste piękno” nagrodzone w konkursie na opowiadanie kryminalne z Dolnym Śląskiem w tle.
A do tego coś ekstra! Swoje ulubione cytaty z powieści pisarki przedstawiają jej najwierniejsze Czytelniczki.


"Księga wyzwań Dasha i Lily"


"Zajmę się tobą" mary Kubica, Wydawnictwo: HarperCollins
Premiera: 18.11

Tego dnia Chicago tonęło w deszczu, a ta dziewczyna stała bez ruchu na peronie. W rękach trzymała zawiniątko. Heidi od razu zwróciła na nią uwagę. Zauważyła podarte dżinsy, zniszczony płaszcz i niemowlę, które nastolatka próbowała chronić przed ulewą. Heidi nie byłaby sobą, gdyby nie zareagowała – zawsze miała ambicję, by naprawiać świat.
Zaprosiła Willow pod swój dach, mimo protestów rodziny. Powinna dokładnie wypytać ją o przeszłość, powinna ustalić, przed kim i dlaczego ucieka, kto jest ojcem jej dziecka. Ale Heidi woli nie wiedzieć. Zapłaci za to wysoką cenę i skrzywdzi tych, których najbardziej kocha.


"Wiedziałam, że tak będzie" Kasia Pisarska, Wydawnictwo: Muza
Premiera: 18.11

Co byś zrobiła, zostając z dnia na dzień milionerką? Jeszcze tego samego dnia rzuciła pracę? Pojechała w podróż dookoła świata? Wykupiła całą zimową kolekcję Armaniego? Wykupiła letnią kolekcję Armaniego? Pochwaliłabyś się najbliższym, czy wielomilionowa wygrana byłaby twoją najskrzętniej skrywaną tajemnicą? Przeczytaj o tym, co zrobiła Laura.
„Wiedziałam, że tak będzie” to powieść obyczajowa dla miłośniczek książek Elisabeth Adler czy Elisabeth Gilbert. Laura, kobieta, która właśnie znalazła się na życiowym zakręcie, nieoczekiwanie zdobywa majątek i wyrusza na włoską prowincję, gdzie odnajduje miłość i szczęście. W pięknej scenerii, ale też po kilku wpadkach godnych Bridget Jones, Laura pozna mężczyznę swojego życia i spełnią się jej marzenia o życiu jak w bajce.


"Czy mnie pokochasz?" Cathy Glass, Wydawnictwo: Muza
Premiera: 18.11

Lucy urodziła samotna matka, która przez większą część swojego dzieciństwa była ofiarą przemocy. Od samego początku nie radziła sobie macierzyństwem, a jej córeczka w pierwszych latach życia była stale pozbawiona należytej opieki. Sąsiedzi i nauczyciele wielokrotnie zwracali na to uwagę, a mimo to Lucy trafiła pod stałą opiekę rodziny zastępczej dopiero jako ośmiolatka. Była zamknięta w sobie, stale odmawiała jedzenia, a jej zaległości w nauce sięgały trzech lat.
Gdy w wieku lat jedenastu zamieszkała ze mną, sądzono, że urazy psychiczne, których doznała, są nieodwracalne. Jednak w głębi serca była po prostu dzieckiem, które rozpaczliwie poszukiwało kogoś, kto je pokocha.


"Czas pokaże" Anna Ficner-Ogonowska, Wydawnictwo: Znak
Premiera: 18.11

Wzruszająca i mądra powieść o tym, że wszystko w życiu ma swój sens i zawsze jest czas na miłość. Wydawać by się mogło, że życie Julki jest poukładane i nie ma w nim miejsca na niespodzianki. W trudnych chwilach zawsze może liczyć na wierną przyjaciółkę Nelę i bliskich, choć jej rodzinie nie brak wad. Jednak wystarczy jedno uderzenie serca i chwila namiętności, by wszystko się zmieniło. W tej historii nic nie jest takie, jakim wydaje się na pierwszy rzut oka.
Życie pokazuje, że prawdziwe uczucia wymagają wielkich poświęceń. Czy Julka znajdzie w sobie dosyć siły i odwagi by podążyć za głosem serca? Jakich wyborów dokona? Czy znajdzie szczęście i spełnienie u boku ukochanego? Czas pokaże.


"Sekretna herbaciarnia" Vanessa Greene, Wydawnictwo: Świat Książki
Premiera: 18.11

Charyzmatyczna dziennikarka Charlotte ma wybrać najlepsze herbaciarnie Wielkiej Brytanii.
Wie, że herbaciarnia Nadmorska to miejsce wyjątkowe, ale czy powinna podzielić się tym odkryciem z czytelnikami? Kathryn, samotna matka, dla której Nadmorska jest jedynym azylem, przekonuje Charlie, by nie umieszczała tej herbaciarni w swoim artykule, a w zamian zgadza się uczestniczyć w rekonesansie. Wraz z inną stałą klientką, Séraphine, francuską au pair pasjonującą się wypiekami, podróżują po kraju, odkrywając urocze zakątki. Ale żadna z nich nie przeczuwa, że te podróże pozwolą im odkryć coś jeszcze...


"Uwikłani. Pokusa"

Winston Groom, Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Premiera: 30.11

Poznajcie Forresta Gumpa, sympatycznego i zaskakująco łebskiego bohatera tej nadzwyczajnej odysei komicznej. Forrest najpierw - dość przypadkowo - zostaje gwiazdą drużyny futbolowej Uniwersytetu Alabama, później jedzie do Wietnamu, gdzie staje się bohaterem wojennym, robi też karierę jako światowej klasy pingpongista i zapaśnik i oraz potentat handlowy... W samym środku swoich przygód porównuje wojenne blizny z Lyndonem Johnsonem, odkrywa prawdę o Richardzie Nixonie i przeżywa wzloty i upadki, pozostając wiernym swej jedynej i prawdziwej miłości - Jenny. Jednocześnie przez całe swoje życie z dziecięcą mądrością i nieustannym zdziwieniem nie przestaje się przyglądać otaczającym go ludziom. W powieści obserwujemy nadzwyczajną podróż Forresta przez trzy dekady kulturowego krajobrazu Ameryki. Forrest Gump ma do opowiedzenia cholernie dobrą historię - by w nią uwierzyć, trzeba ją po prostu przeczytać...


A wy, na jakie książki czekacie w tym miesiącu?
Macie już swoich faworytów? :)

 

30 komentarzy :

 1. W Playlist for the Dead jestem już na ponad 120 stronie. Jak na razie mi się podoba. A, i bardzo jestem ciekawa książki Twój dziennik, jednak najpierw wolałabym zapoznać się z pozostałymi powieściami tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnóstwo tu wspaniałych książek. Daj Kasiu receptę jak znaleźć czas na czytanie tego co się chce.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Dziewczyny które zabiły Chloe" interesują mnie z tej listy najbardziej. Chociaż na kilku innych okładkach też miło zawiesić oko.

  Pozdrawiam,
  Po Książkach Mam Kaca

  OdpowiedzUsuń
 4. Kilka książek już mam, kilka bardzo bym chciała, listopad to kolejny niezwykle obfity miesiąc w premiery książek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O matko, ileż tych prremirr :D Wszystkie książki wydają się takie ciekwe, piękne okładki, kuszące opisy... szkoda, że tak niewiele czasu mamy... ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakos żadna mnie nie kusi. Jestem tylko ciekawa "Podaruj mi miłość"

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudne zapowiedzi, najbardziej kusi mnie "Obietnica pod jemiołą".

  OdpowiedzUsuń
 8. Jest kilka ciekawych książek, ale na całe szczęście dla mnie żadna nie jest z gatunku tych, które muszę koniecznie kupić ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Widzę tutaj sporo ciekawych książek :) Szkoda, że tak mało czasu... Najbardziej zainteresował mnie Twój Dziennik bo lubię tego typu nowości. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kilka książek wpadło mi w oko :D Jednak skąd brać na nie pieniądze, niedługo zbankrutuje ;) Pozdrawiam, Julka

  OdpowiedzUsuń
 11. Ile wspaniałych premier! Mam chęć na świąteczne opowiadania:) Czytałam już Imperium ognia - dla mnie bomba!

  OdpowiedzUsuń
 12. Dużo tu ciekawych premier, najbardziej mnie interesuje: "Przypadkowe spotkanie", "Garść pierników, szczypta miłości", "Siedem życzeń", "Sekta egoistów" i "Rozważna czy romantyczna"
  "Wiedziałam, że tak będzie" już czytałam i jestem zachwycona, więc gorąco polecam;)

  www.ksiazkoholiczka94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Całkiem dużo ciekawych zapowiedzi w tym miesiącu. Interesuje mnie przede wszystkim zbiór opowiadań, nowy Evans i nowa Chamberlain. Mam nadzieję, że uda mi się choć jedną z nich dorwać jeszcze w tym miesiącu :)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 14. "Forresta .." czytałam wieki temu :) ale z zapowiedzi na pewno dla mnie "Utopce" i "Dar morza", jest w czym wybierać.

  OdpowiedzUsuń
 15. Podaruj mi miłość i Sekretna herbaciarnia to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Po udanym spotkaniu z "W słusznej sprawie" mam wielką ochotę na kolejną książkę Diane Chamberlain :) Ponadto interesuje mnie nowy Schmitt, zarówno wymieniona przez Ciebie pozycja jak i zbiór aforyzmów jego autorstwa :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ta ilość nowości mnie czasami przytłacza dosłownie....Mam tak mało czasu na czytanie!

  OdpowiedzUsuń
 18. Na parę tytułów bym się skusiła! :D

  OdpowiedzUsuń
 19. Na parę tytułów bym się skusiła! :D

  OdpowiedzUsuń
 20. Polecam wszystkim "Imperium Ognia" - ta książka jest genialna i jak bardzo dawno temu czytałam fantasy, tak po przeczytaniu właśnie tego tytułu, mam ochotę na więcej! Mnie z kolei ciekawi "Playlist for the dead" - to mój must have, ale dopiero jak już zaoszczędzę na chodzącą za mną ciągle książkę "Zapytaj księżyc". Natomiast czekam sama z niecierpliwością na egzemplarz recenzencki "Zajmę się tobą", bo czuję, że to może być dobre. :)
  Pozdrawiam
  A.

  htttp://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 21. O, nie wiedziałam, że będzie wznowienie "Zabić drozda". Może nowe wydanie w końcu skłoni mnie do przeczytania tej książki :) Poza tym interesują mnie też Chamberlain i Schmitt.

  OdpowiedzUsuń
 22. Oj, zdecydowanie za dużo ciekawych książek ;) Na pewno skuszę się na Evansa i Podaruj mi miłość. A Dar morza właśnie zaczynam :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Oj dużo ciekawych książek się zapowiada na,ten miesiąc najbardziej ciekawi mnie Podaruj mi miłość.
  Zapraszam do siebie

  http://wswiecieksiazeek.blogspot.com/2015/11/premiery-listopadowe.html

  OdpowiedzUsuń
 24. Zapowiedzi zawsze są kuszące :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Widze nowe wydanie książek, które są już dostępne na naszym rynku. Chodzi mi tu o Zabić Droszda oraz o Forresta Gumpa :>

  OdpowiedzUsuń
 26. Ja czekam na Pojedynek od Rutkoski;)

  OdpowiedzUsuń
 27. ''Playlist for the dead'' oraz ''Podaruj mi miłość'' są na mojej liście must have ;)

  OdpowiedzUsuń
 28. Ojojoj, ale tego dużo ;) Mam ochotę na wiele książek, zobaczymy na ile pozwoli mi mój portfel ;) Ale mam już "Utopce" i "Zabić drozda" w poprzednim wydaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Z tej listy mam "Zabić drozda" I "Utopce", chciałabym jeszcze "dar morza" i "Czas pokaże".

  OdpowiedzUsuń

Fajnie że jesteś! Dziękuję za każdy pozostawiony ślad :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka