wtorek, 11 sierpnia 2015

Bajkowy Zakątek: "Basia uczy i bawi. W krainie pociągów" Zofia Stanecka


Basia to wesoła dziewczynka w pasiastym ubranku. Razem ze swoją rodzinką, przeżywa wiele wspaniałych przygód. Wydawnictwo Egmont, oprócz bajek o Basi, oferuje zeszyty edukacyjne, dzięki którym dziecko może się czegoś nauczyć, ale również spędzić miło czas, na fajnej i kreatywnej zabawie.

"W krainie pociągów" to kolejny zeszyt z serii "Basia uczy i bawi". Jak sam tytuł wskazuje, będziemy mieli okazję, razem z Basią i misiem Zdzisiem poznać fantastyczny świat pociągów. Oprócz krótkiej bajki na wstępie, w której nasza bohaterka wyrusza koleją do dziadków, będziemy mieli okazję razem z dzieckiem poznać litery i cyfry, a także nauczyć się je pisać. Na pewno będzie to idealny sposób na przećwiczenie pisowni, a także świetna okazja by, przygotować naszego przedszkolaka do pójścia do szkoły.


"Basia uczy i bawi" to idealne połączenie zabawy z nauką. W zeszycie dziecko znajdzie wiele wspaniałych zadań, które poza fajną zabawą, pozwolą mu ćwiczyć koncentracje, spostrzegawczość, a także pamięć. Porównywanie obrazków, łączenie kropek, dorysowywanie elementów i szlaczków, odnajdowanie poszczególnych rzeczy na obrazkach i oczywiście kolorowanie. Zapewniam was, że przy tak dużym wyborze zadań, dziecko nie będzie miało czasu na nudę.

W książeczce znajdziemy urocze i barwne ilustracje w wykonaniu Marianny Oklejak. Żałuję tylko, że jest ich tak mało. Rysunki są bardzo proste, więc na pewno przyciągną wzrok każdego malucha. Seria "Basia uczy i bawi" kierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Jestem więc pewna, że każdy kilkulatek znajdzie tutaj coś dla siebie.

 
Zadania są bardzo pomysłowe i różnorodne, niektóre z nich wymagają większego skupienia i koncentracji, ale na pewno nie powinny sprawiać dzieciom zbyt wielu trudności. Jeśli chcecie by wasze pociechy spędziły miło czas, a do tego czegoś się nauczyły, to zachęcam was do sięgnięcia po książeczki z Basią. To gwarancja wyśmienitej zabawy i wielu niezapomnianych przygód. Wyruszcie razem z Basią i misiem Zdzisiem do krainy pociągów. Na pewno nie będzie to stracony czas.

Autor: Zofia Stanecka
Ilustracje: Marianna Oklejak
Projekt: Dorota Nowacka
Tytuł: Basia uczy i bawi. W krainie pociągów
Seria: Basia
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 64
Wiek: 4+
MOJA OCENA: 8/10


Za możliwość zapoznania się z tą publikacją dziękuję
Wydawnictwu Egmont

11 komentarzy :

 1. Te rysunki są rzeczywiście dość proste. Fajna książeczka, godna polecenia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam jak moja córka bawiła się tego typu książeczkami, zawsze je uwielbiała i dużo dzięki nim się nauczyła, spędzałyśmy mnóstwo czasu rozwiązując kolejne zadania i zagadki :)) Pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak byłam mała, to uwielbiałam takie książeczki!

  Pozdrawiam, Dakota // 97books

  OdpowiedzUsuń
 4. No aż dziwne żeby nie było uroczych obrazków w książce. Ja chyba nawet w ręku od 3 lat nie trzymałam książeczki dla dzieci. A mają takie urocze opowiadania. :) Dzieciństwo...

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie, choć przedziałwiekowy jest chyba zbyt obszerny, a na główronie okłądki nie ma o nim informacji

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo przyjemna książeczka. Dla maluchów idealna:-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczna książeczka, z której dziecko może się wiele nauczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa publikacja dla najmłodszych :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Znamy Basię, bardzo fajne książeczki, ale o pociągach jeszcze nie czytaliśmy, na pewno spodoba się mojemu Tomkowi, lubi pociągi :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszyscy tak się ekscytują Basią, że chyba i ja muszę zapoznać z nią córkę. Wygląda na to, że to wartościowa pozycja.
  PS. Dawno u Ciebie nie byłam, ale musze przyznać, że jestm pod wrażeniem. Pięknie ;)

  OdpowiedzUsuń

Fajnie że jesteś! Dziękuję za każdy pozostawiony ślad :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka