wtorek, 9 sierpnia 2016

Zapowiedzi wydawnicze: sierpień 2016


Pierwszy miesiąc wakacji już za nami. Wydawnictwa jednak nie próżnują. Drugi wakacyjny miesiąc zapowiada się wspaniale ;). Oj, będzie w czym wybierać.
Jesteście ciekawi co tym razem pojawi się na księgarnianych półkach?

Zapraszam na "mały" przegląd zapowiedzi wydawniczych na sierpień!
(daty wydania niektórych książek mogą ulec zmianie)


"Ta chwila" Guillaume Musso - Premiera: 03.08 - Wydawnictwo: Albatros

Lisa marzy o tym, by zostać aktorką. Żeby opłacić zajęcia w szkole teatralnej, pracuje w barze na Manhattanie. Pewnego wieczoru poznaje Arthura Costello, młodego lekarza-ratownika. Od razu coś między nimi iskrzy. Żeby go oczarować, Lisa jest gotowa na wszystko. W mieście-labiryncie, które nie daje ani chwili wytchnienia, Lisa jest w stanie podjąć każde ryzyko. Ale Arthur nie jest taki, jak inni.
Już wkrótce ujawni Lisie przerażającą prawdę, która sprawia, że nie może odwzajemnić jej uczucia: "To, co się ze mną dzieje jest niewyobrażalne, a jednak jest jak najbardziej realne... ".
W Nowym Jorku, mieście pełnym niespodzianek, Arthur i Lisa wspólnie będą unikać pułapek, które zastawia na nich nieubłagany przeciwnik, jakim jest czas."Never Never"

Clovis LaFay ma kłopoty rodzinne. Nieżyjący już ojciec miał reputację czarnego maga, znacznie starszy przyrodni brat jest wrogo nastawiony, a dzieci tego ostatniego... No cóż, na pewne zaburzenia nie ma jeszcze nazw – jest rok 1873 – co nie znaczy, że nie istnieją te zjawiska.
John Dobson, dawny przyjaciel Clovisa i nadinspektor świeżo utworzonej jednostki wydziału detektywistycznego londyńskiej policji metropolitalnej również ma liczne problemy. Z pieniędzmi nie jest najlepiej, z prowincji przyjechała młodsza siostra, podwładni krzywo patrzą na zwierzchnictwo młodego eksporucznika artylerii, a najgorsze, że w Londynie drastycznie brakuje egzorcystów!
Alicja Dobson waha się: zamążpójście czy pielęgniarstwo? Sęk w tym, że konkurenci się nie tłoczą, a zajęcia z magii leczenia na kursie pielęgniarskim okazały się nie całkiem tym, na co miała nadzieję. Clovis LaFay chętnie służy pomocą w tym drugim problemie, a kto wie, może i w pierwszym? Chociaż czegoś się jakby boi...


"To nie twoja wina" Kaja Platowska - Premiera: 17.08 - Wydawnictwo: W.A.B.

Historia lęku, który zabija rozsądek. Historia przyjaźni, która ocala.
Patrycja łączy studia z pracą, by spełnić marzenie o wyprowadzce z akademika. Kiedy wreszcie wynajmuje pokój, zostaje brutalnie zgwałcona przez właściciela mieszkania, który zastrasza dziewczynę i przejmuje kontrolę nad jej życiem. Przerażający obraz tego, jak obezwładniająca potrafi być przemoc i jak bezbronna jej ofiara, a jednocześnie dająca nadzieję opowieść, że z każdej traumy można się wyzwolić."Być jak Erica"
Anita prawie nie wychodzi z domu. Podgląda ludzi przez kamery miejskiego monitoringu. To jej okno na świat, które pozwala kontrolować wszystko i wszystkich. I zapomnieć o sypiącym się małżeństwie oraz dziecku, które bardzo chciałaby mieć.
Pewnego dnia znajduje w szafie sukienkę, której nie kupiła. Później szminkę, która jej nie pasuje. Potem wydarza się coś jeszcze...
Ktoś wie o niej wszystko. I powoli realizuje swój plan.

Thriller psychologiczny, którego nie będziesz mógł odłożyć. Takiej autorki jeszcze w Polsce nie było.


"Krwawy medalion" Danka Braun - Premiera: 17.08 - Wydawnictwo: Prozami

Pod kołami samochodu ginie pacjentka Roberta Orłowskiego, nazywana przez mieszkańców Żurady Świętą Zośką. Okazuje się, że to lekarzowi zapisała w testamencie drewniany dom w lesie i... stary srebrny medalion. Chociaż medalion nie przedstawia znaczącej wartości rynkowej, był dla kobiety wyjątkowo cenny. Pewnego wieczoru Marta, nieślubna córka Orłowskiego, idąc na przyjęcie w Wiedniu, zakłada go na szyję. Medalion wzbudza duże zainteresowanie gości, co wkrótce spowoduje serię tragicznych w skutkach wydarzeń.
Mark Biegler, próbując rozwikłać zagadkę medalionu Świętej Zośki, odkrywa historię zakazanej miłości swojego ojca – czystej krwi Aryjczyka – do młodziutkiej Żydówki. Słuchając opowieści macochy, poznaje losy młodej Gretchen i jej rodziny na tle burzliwych wojennych wydarzeń, których doświadczyła Europa w pierwszej połowie dwudziestego wieku.
Jaką tajemnicę skrywa w sobie niepozorny wisior, skoro ktoś jest gotów dla niego zabić? Co łączyło prostą wiejską kobietę spod Olkusza z jedną z najbogatszych żydowskich rodzin przedwojennego Wiednia?


"Epidemia" Suzanne Young - Premiera: 18.08 - Wydawnictwo: Feeria Young

W świecie przed Programem…
Część 01 bestsellerowej serii New York Timesa, spinająca całość niczym klamra. A gdyby ktoś wymazał z Twojej pamięci wszystkie wspomnienia i potraktował Cię jak pionka w prowadzonej przez siebie grze? Od kiedy sięga pamięcią, Quinlan pomagała obcym rodzinom pogodzić się ze śmiercią ich dzieci. Jako sobowtór na pewien czas wcielała się w rolę zmarłych nastolatków, dając rodzinie czas na pożegnanie się z ukochanym dzieckiem. Zadanie nie było łatwe, ale Quinn była w tym naprawdę dobra. Nie wiedziała jednak, że sobowtórem jest także we własnym domu… Jak odnaleźć się w gąszczu kłamstw i fałszywych przyjaciół? Czy w takiej sytuacji można jeszcze komukolwiek zaufać? Żeby odkryć swoją tożsamość, Quinn musi zmierzyć się z najtrudniejszą prawdą, że niczym zwierzątko doświadczalne brała udział w eksperymencie, który miał powstrzymać falę samobójstw. Dziewczyna nie chce być jednak lekiem na toczącą świat chorobę. Czy uda jej się znaleźć odpowiedzi, gdy epidemia zatacza coraz szersze kręgi, wydział żałoby depcze jej po piętach, a ona sama może polegać tylko na sobie?"Błahostka i kamyk" Ewa Nowak - Premiera: 22.08 - Wydawnictwo: Egmont

Kolejna mocna powieść dla nastolatków od autorki Nie do pary.
Marlena straciła rodziców gdy była dzieckiem, a jej rodzina toczyła długi spór o to, kto powinien ją wychowywać. Sąd wydał wyrok, ale rodzina podzieliła się opieką po swojemu. To dlatego Marlena żyje w wielkim rozdarciu: połowa jej serca jest w Polsce, przy ukochanym dziadku, połowa w Kanadzie - u wujków. Strata rodziców odcisnęła piętno na całym życiu Marleny. To silna, ale jednocześnie subtelna, bardzo wrażliwa dziewczyna, która wciąż musi dokonywać trudnych wyborów. Na naszych oczach staje na progu dorosłego życia i ze wszystkich sił próbuje sobie go nie zepsuć już na starcie.


"Bez pamięci" Martyna Kubacka - Premiera: 22.08 - Wydawnictwo: Lucky

"(…)jutro jest jak nowy rozdział powieści naszego życia i tylko od nas zależy, czy będziemy kontynuować wątek z poprzedniej strony, czy zdecydujemy się na nieoczekiwany zwrot akcji."
Kasia budzi się w pięknym, nieznanym domu...
Dowiaduje się, że miała wypadek, a przystojny prawnik, który się nią opiekuje, jest jej narzeczonym. Czy jednak może mu zaufać? Co w tej historii jest prawdą, a co kłamstwem? Dziewczyna ze wszystkich sił stara się przypomnieć sobie swoją przeszłość i nie zdaje sobie sprawy z tego, że grozi jej poważne niebezpieczeństwo...
Pomiędzy dwojgiem ludzi, których los zetknął wbrew ich woli, rodzi się fascynacja i miłość. Czy uczucie będzie wystarczająco silne, żeby pokonało przeszłość i zmieniło przyszłość?
„Bez pamięci” to romantyczna opowieść o zaskakującej miłości, z fascynującym wątkiem kryminalnym w tle."Przez niego zginę" K.A. Tucker - Premiera: 24.08 - Wydawnictwo: Filia

Dwudziestoośmioletnia Maggie Sparkes przyjeżdża do Nowego Jorku, by spakować rzeczy przyjaciółki, która popełniła samobójstwo. Policja zgromadziła mocne dowody. Twierdzą, że Celine połknęła całe opakowanie środków psychotropowych, popiła je wódką i już się nie obudziła. W szkatułce ukrytej w mieszkaniu przyjaciółki Maggie odkrywa jednak coś, co stawia wiele niewygodnych pytań. Musi dowiedzieć się czegoś o tajemniczym mężczyźnie, którego Celine kochała, chociaż miał stać się przyczyną jej zguby.
Szukając informacji, Maggie odkrywa nieznane fakty z prywatnego życia przyjaciółki. Przypadkowo stawia się także na celowniku mordercy, który nie cofnie się przed niczym, by jego zbrodnie nie wyszły na jaw.
Ten mężczyzna był moim zbawieniem. Teraz przez niego zginę.


"Nie jesteś sobą"

Bec – jej życie to porażka. Ma romans z żonatym wykładowcą, studia ją nudzą, wikła się w kolejne głupie relacje.
Kate – niegdyś biznesmenka otoczona gronem przyjaciół, świetna gospodyni w pięknym domu u boku przystojnego męża.
Różni je wszystko: wiek, status majątkowy, wykształcenie. Oraz stan zdrowia.
Kate cierpi na stwardnienie zanikowe boczne. Choroba ją unieruchomiła i skazała na zależność od innych. Bec ma jej pomagać. Tylko przez wakacje.
Ale Bec wielu rzeczy jeszcze nie wie. Na przykład tego, że mąż Kate nie poradzi sobie z codziennością i zniknie. Ani tego, jak intymna w gruncie rzeczy relacja wpłynie na nią samą. Bec będzie musiała sobie odpowiedzieć na kilka zasadniczych pytań: jak bardzo można wejść w cudze życie i nie zgubić siebie? Jaki można mieć wpływ na los innych? Oraz najważniejsze: jak daleko można się posunąć, żeby sprawdzić siłę przyjaźni?


"Kamfora" Małgorzata Łatka - Premiera: 31.08 - Wydawnictwo: Czwarta Strona

Nawet to, czego nie powiesz, może zostać użyte przeciwko tobie.
W centrum Krakowa dochodzi do wstrząsającego odkrycia. Brutalnie okaleczone ciało kobiety zostaje odnalezione w parku. Przyczyna śmierci – liczne ciosy zadane ostrym narzędziem. W ciągu kilku miesięcy już trzy ofiary zamordowano w podobny sposób. Prowadzący sprawę komisarz Jakub Zagórski jest pewien, że ma do czynienia z seryjnym zabójcą.
Co łączy te kobiety? Przypadek czy misternie ułożony plan?
Komisarz Zagórski zwraca się o pomoc do Leny Zamojskiej – specjalistki od mowy ciała. Jej wiedza i doświadczenie mają pomóc w ujęciu przestępcy. Śledztwo nabiera tempa. Czy uda im się powstrzymać mordercę zanim zginie kolejna kobieta?


"Immunitet" Remigiusz Mróz - Premiera: 31.08 - Wydawnictwo: Czwarta Strona

Najmłodszy w historii sędzia Trybunału Konstytucyjnego zostaje publicznie oskarżony o zabójstwo człowieka, z którym nic go nie łączy. Ofiara pochodzi z innego miasta i nigdy nie spotkała swojego rzekomego oprawcy, mimo to prokuratura zaczyna zabiegać o uchylenie immunitetu.
Spisek na szczytach władzy? Polityczna zemsta? A może sędzia jest winny?
Oskarżony zwraca się o pomoc do znajomej ze studiów, Joanny Chyłki. Nie wie, że prawniczka, która niegdyś brylowała w salach sądowych, teraz zmaga się z chorobą alkoholową i upiorami z czasów młodości.
Razem zaczynają odkrywać tropy prowadzące do miejsc, gdzie zasady prawa nie sięgają...


"Nerve" Jeanne Ryan - Premiera: 31.08 - Wydawnictwo: Dolnośląskie

Aby przetrwać, musisz podjąć wyzwanie!
Vee, otoczona popularnymi przyjaciółmi, zawsze pozostaje w cieniu. Któregoś dnia postanawia to zmienić i bierze udział w internetowej grze Nerve. Z intrygującym Ianem u boku żadne zadanie nie jest trudne. Początkowo gra wydaje się ekscytująca, jednak wkrótce przybiera zaskakująco niebezpieczny obrót...
"Prawo Mojżesza" Amy Harmon - Premiera: 31.08 - Wydawnictwo: Editio

Znaleziono go w koszu na pranie w pralni Quick Wash. Miał zaledwie kilka godzin i był bliski śmierci. Jego matka, młoda narkomanka, porzuciła go zaraz po narodzinach. Zmarła zresztą kilka dni później. Mojżesz przeżył — dziecko z problemami, z którego wyrósł chłopak z problemami. Był urodziwy i egzotyczny, niespokojny, mroczny i milczący. Samotny. Budził lęk i ciekawość.
I oto któregoś lipcowego dnia osiemnastoletni Mojżesz zjawił się na farmie rodziców niespełna siedemnastoletniej Georgii. Miał pomagać w codziennych zajęciach. Był pracowity i energiczny, ale też oschły i nieprzenikniony. Fascynujący i przerażający. Georgia, wbrew ostrzeżeniom i zakazom, zbliżyła się do niego... I zaczęła tonąć.

Ta historia nie kończy się happy endem. Jest pełna bólu, niespełnionych obietnic, smutku i zawodu. To opowieść o złamanym sercu, o życiu i śmierci, o zaczynaniu od nowa, a także o wieczności. A przede wszystkim o miłości. Poczujesz ją głęboko w sercu. Przeżyjesz niezwykłe emocje, strach, niepokój i słodycz młodzieńczych uczuć. Zatracisz się bez reszty, czytając o trudnej miłości, pozbawionej spełnienia.


"Zbrodnie pozamałżeńskie"

26 komentarzy :

 1. Tylko usiąść i płakać, bo tak wiele wspaniałych premierach nas czeka, a tak mało czasu na czytanie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Większość z tych książek wpadła mi w oko. Nic tylko szukać czasu i pieniędzy. <3

  Zapraszam do siebie na konkurs ;)
  Czytanie Naszym Życiem

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama wypatruję premiery najnowszej książki Remigiusza Mroza, która będzie mieć miejsce 31.08 ;) Interesuje mnie wiele sierpniowych nowości, choć na tą konkretną czekam najbardziej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej czekam na książkę Anny McPartlin.

  OdpowiedzUsuń
 5. O kurczę, jest w czym wybierać.
  Szkoda tylko, że wszystkiego nie można kupić...
  Szkoda również że nie widzę tu nic ze Star Wars :(
  http://recenzumkomiksiarza.blogspot.com/2016/08/basnie-folwark-zwierzecy.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Interesują mnie "Moje serce i inne czarne dziury" oraz "Wyśnione miejsca" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jest w czym wybierać, szkoda, że czasu nie da się wydłużyć, żeby móc je wszystkie przeczytać :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Never never", "Moje serce i inne czarne dziury", "Przez niego zginę", "Epidemia" i "Nerve" - na te książki również z niecierpliwością czekam, a niektóre już nawet znajdują się w moim koszyku w księgarni internetowej. ;) "Wyśnione miejsca" za to zaczynam dziś czytać, więc mam nadzieję, że treść będzie równie piękna, co okładka. ;)
  Pozdrawiam,
  Amanda Says

  OdpowiedzUsuń
 9. O MÓJ BOŻE, MRÓZ ♥
  Chyba już wiem, na co wydam sierpniowe pieniądze przeznaczone na książki.
  Never never i Immunitet - oto, co koniecznie muszę zdobyć.
  Dodatkowo ciekawią mnie Nieobecna i Wyśnione miejsca.
  Kurczę, chyba trzeba trochę zaoszczędzić i zaplanować większe zakupy. ;__;

  Pozdrawiam,
  recenzje-koneko.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Tyle cudowności, a czasu na czytanie tak mało, miejsca na książki coraz mniej, ale na pewno po parę tytułów sięgnę, bo już wylądowały w koszyku pewnej Internetowej księgarni :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Na pewno przeczytam nową Chamberlain i "Za wcześnie", jestem bardzo ciekawa tych pozycji. Znam już "Idealną" i "Szkołę żon" - polecam, obie są świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 12. "Never never" obowiązkowo <3 Plus jestem bardzo ciekawa "Przez niego zginę" oraz "Wyśnione miejsca" ^^

  OdpowiedzUsuń
 13. Jest tu kilka powieści, które z wielką przyjemnością przeczytałabym. Właśnie dzisiaj kupiłam już powieść Krystyny Mirek i nie mogę się doczekać, aż zaczną ją czytać.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jest w czym wybierać, o kilka z nich się postaram ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Jest w czym wybierać o tak! Kilka tych pozycji już do mnie idzie. :) Zapowiada się świetny miesiąc :)

  Pozdrawiam Iza
  Niech książki będą z Tobą!

  OdpowiedzUsuń
 16. Muszę mieć nowe książki Becketta, Chamberlain i Mroza, koniecznie!

  OdpowiedzUsuń
 17. Najbardziej ciekawi mnie Never never oraz Nerve. No i oczywiście oczywista oczywistość czyli Mróz <3

  Zapraszam do siebie

  OdpowiedzUsuń
 18. Toż, to jakaś zmowa wydawnictw! Tyle ciekawości a tak mało pieniążków :] Jestem już po "Ta chwila" Musso. Zapraszam do mnie na recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Wiele świetnych nowości w tym miesiącu :) Niektóre miałam już okazję czytać (Rzekę podziemną, Wszystkie kolory nieba). "Prawo Mojżesza" również będę czytać, a reszta? Jest ich strasznie dużo, takich które chciałabym poznać :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie chcę nawet mysleć o tych cudownościach, na które mnie nie stać. ;(

  OdpowiedzUsuń
 21. Wszystkie kolory nieba i Immunitet na pewno przeczytam, wcześniej czytałam już Sieroce pociągi Szkołę żon.

  OdpowiedzUsuń
 22. Zauważyłam że mamy bardzo podobną listę ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. Muszę w końcu upolować "Never never" - ebooka niestety, bo miejsca na półkach brak. Poza tym bardzo interesuje mnie "Przez niego zginę" oraz przydałoby się kontynuować serię "Program", dlatego na pewno zaopatrzę się w "Epidemię".
  "Prawo Mojżesza" oraz "Moje serce i inne czarne dziury" też mnie ciekawią i z pewnością je kiedyś przeczytam :D
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 24. Kolejne fantastyczne zapowiedzi, a ja mam tyle zaległości :(

  OdpowiedzUsuń

Fajnie że jesteś! Dziękuję za każdy pozostawiony ślad :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka