poniedziałek, 7 marca 2016

"We troje" Hanna Dikta


Życie to jedna wielka niewiadoma. Nigdy nie możemy przypuszczać, jak pokieruje nami los. Tak naprawdę wszystko sprowadza się do wyborów. Podejmujemy je każdego dnia, a każda, nawet najmniejsza chwila zależy od tego, jaką decyzję podejmiemy w danym momencie.

Agata jest szczęśliwa i bez problemu może mówić o siebie, że czuje się spełniona. Jej mąż, starszy od niej o dwadzieścia lat, jest na każde jej zawołanie. Tworzą szczęśliwy związek i razem prowadzą pensjonat w Białogórze. Prowadzą dostatnie i satysfakcjonujące życie. Spokój Agaty burzy wizyta u chorej siostry na Śląsku. Tam również poznaje swojego szwagra Piotra, którego do tej pory znała jedynie z opowieści siostry. Joanna jest chora na raka, ale wcale nie zamierza poddać się tradycyjnemu leczeniu. To wywołuje konflikty między siostrami, a Agata nie zgadza się z lekkomyślną decyzją Joanny. Również Piotr sceptycznie podchodzi do decyzji swojej żony. Agata będzie musiała zmierzyć się nie tylko ze wspomnieniami z przeszłości, ale także z nowymi, niełatwymi wyborami, które wprowadzą zamęt do jej poukładanego życia.

„We troje” to opowieść opowiadająca o trudnych relacjach rodzinnych, o skomplikowanych wyborach i decyzjach, które będą miały wpływ na nasze dalsze życie, jak również na naszych bliskich. Tak naprawdę każdy z nas staje w swoim życiu przed trudnym wyborem. Czasami nawet więcej niż jeden raz. I nawet jeśli rozum podpowiada nam co powinniśmy zrobić, a nasze sumienie się z tym zgadza, to jednak często ulegamy podszeptom serca. Nie ma w tym nic złego, w końcu jesteśmy tylko ludźmi, a ludzką rzeczą jest ulegać pokusom i popełniać błędy. Jednak zanim podejmiemy jakąś decyzję, powinniśmy ją przemyśleć bardzo dokładnie, bo tak naprawdę możemy skrzywdzić nie tylko siebie, a osoby nam bliskie, które sobie na to nie zasłużyły.

Hanna Dikta w swojej książce ukazuje nam skomplikowaną relację między dwoma siostrami i choć powinny się wspierać, to jednak Agata nie jest w stanie przejść obojętnie obok tego co robi Joanna. Wszystko ma tak naprawdę podłoże w przeszłości obu sióstr, a zwłaszcza w chorobie ich matki, która również zmagała się z rakiem. Niestety przegrała walkę i po ciężkim leczeniu zmarła. Joanna nie chce aby spotkało ją to samo. Nie ma zamiaru poddawać się chemioterapii i konać w cierpieniu na sali szpitalnej. Szuka nowych, często kontrowersyjnych rozwiązań i metod leczenia. Agata nie zgadza się z tym i choć towarzyszy Joannie w wyprawach do znachorów i uzdrowicieli, wciąż ma pewne obawy którymi dzieli się z mężem Joanny, Piotrem. Mężczyzna jest zdruzgotany tym co dzieje się z jego żoną i tak jak Agata, nie podziela jej wyborów. Jednak Joanna ma jeszcze jeden cel, do którego zawzięcia stara się dążyć, nie dopuszczając do siebie innych możliwości i nie zważając na to, że jej stan zdrowia w każdej chwili może się pogorszyć, tym samym niwecząc jej plany.

Między Agatą i Piotrem zaczyna rodzić się dziwne i niepokojące uczucie. Złączeni tragedią i zamartwianiem się o Joannę, zaczynają coraz bardziej się do siebie zbliżać. I choć wiedzą, że robią źle, ciężko pohamować im swoje żądze i namiętność która niespodziewanie między nimi wybucha. Agata ma zobowiązania w stosunku do swojego męża i do swojej siostry, jednak ciężko zignorować uczucie które rozkwita w jej sercu. Co zrobi Agata? Czy uwikła się w romans z Piotrem? Czy dla miłości warto poświęcić rodzinę? Czy kłamstwo jest lepsze od najgorszej prawdy? Na te i inne pytania, Agata będzie musiała poszukać odpowiedzi, co okaże się niezwykle trudne i bolesne, nie tylko dla niej.

Powieść Hanny Dikty to niezwykle emocjonalna książka. Autorka stawia swoich bohaterów przed bardzo trudnymi wyborami, dając nam szansę postawienia się w ich roli i zastanowienia się jaką decyzję podjęlibyśmy będąc na ich miejscu. Widzimy ich rozterki i cierpienie i tylko możemy się domyślać, jak dużo bólu ich to kosztowało. Hanna Dikta wykreowała niezwykle barwne i realne postacie, a historia którą stworzyła głęboko porusza i skłania do głębszych refleksji nad tym co w naszym życiu jest naprawdę ważne.

„We troje” to mądra i niesamowicie życiowa książka. Polecam ją przede wszystkim kobietom dojrzałym i tym, którzy wymagają od książki czegoś więcej. Książka Hanny Dikty to opowieść o trudnych wyborach, skomplikowanych relacjach, nieszczęśliwej miłości, jak również o chorobie. Niezwykle tkliwa, ujmująca i trafiająca głęboko do serca. Gorąco polecam!

Autor: Hanna Dikta
Tytuł: We troje
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 15 lutego 2016
Liczba stron: 302
Gatunek: literatura obyczajowa
MOJA OCENA: 7/10


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Autorce


15 komentarzy :

 1. Nie przypuszczałam, że to może być tak dobra powieść. Po tym co napisałaś, bardzo chcę ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba się skusimy, a zwłaszcza ja :) / M.

  Buziaczki! ♥
  Zapraszamy do nas :)
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Super recenzja, zachęciłaś mnie! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Może nie jestem kobietą dojrzałą, ale się skuszę. Już zapisuję pozycję na listę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na tę książkę zwróciłam uwagę dzięki jej okładce oczywiście, a i tytuł mnie zaintrygował... Wydawało mi się, że jest kompletnie o czym innym! Miałam ją już na uwadze, jako książkę, którą muszę zdobyć, a teraz po przeczytaniu recenzji jeszcze bardziej się przekonałam :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się całkiem ciekawie tym bardziej, że bohaterowie przedstawieni zostali realnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakie śliczne zdjęcie:) Mam tę książkę i wkrótce również zabieram się za lekturę, ciekawe czy i mnie tak oczaruje :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię poczytać niezobowiązujące lektury typu new adult czy zwykłe obyczajówki, ale czasami mam chęć właśnie na coś tak życiowego, dającego wiele przemyśleń. Zdecydowanie zapamiętam tytuł. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię życiowe książki, zawsze można odnaleźć w nich coś dla siebie. Zapisuję powyższy tytuł i z pewnością przy kolejnej wizycie w księgarni poszukam ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Przepiękna okładka! Nawet skusiłabym się na zapoznanie się z lekturą "We troje" ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jestem tuż po lekturze i mam podobne odczucia wobec tej książki.Fajnie się czytało, a przy okazji była to życiowa i pouczająca historia :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Takie książki to ja uwielbiam.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie słyszałam o tej książce, ale na pewno będę jej szukać. To zdecydowanie coś dla mnie, dlatego dziękuję za tą recenzję;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie jestem przekonana co do tej książki. Przeczytałabym ze względu na tę emocjonalność i by dowiedzieć się, jak się skończy cała historia, bo mnie zaintrygowałaś (zwłaszcza ten wątek z szukaniem nietypowych rozwiązań i metod leczenia brzmi ciekawie), ale mam wrażenie, że szybko zapomniałabym o tej książce i jej bohaterach.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ślicznie zaaranżowane zdjęcie i doskonała recenzja. Wciągnęłaś mnie w wir tej świetnej fabuły :))

  OdpowiedzUsuń

Fajnie że jesteś! Dziękuję za każdy pozostawiony ślad :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka