wtorek, 13 maja 2014

"Prawo matki" Diane Chamberlain

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Tytuł oryginału: Before the Storm
Data wydania: 3 marca 2011
Liczba stron: 424
Powieść „Prawo matki” jest książką niezwykłą. Wzruszającą i szokującą. Napisaną zgrabnie i z sensem.

Poznajemy Andy’ego, nastolatka z poalkoholowym uszkodzeniem płodu, Maggie, jego siostrę, Laurel matkę tej dwójki, a także Marcusa szwagra Laurel.
Akcja powieści rozgrywa się w czasie teraźniejszym, ale autorka zabiera nas także w podróż do przeszłości, dzięki czemu możemy dowiedzieć się co stało się w czasach młodości Laurel. Dowiadujemy się co spowodowało upośledzenie jej syna i dlaczego. Stres i depresja popychają ją w uzależnienie alkoholowe, przez co zaraz po porodzie traci syna. Na szczęście w porę przegląda na oczy i po roku udaje jej się stanąć na nogi i odzyskać dziecko. Staje się matką opiekuńczą, niezwykle kochającą i gotową zrobić wszystko w imię miłości do swojego dziecka.
Maggie, całe życie żyje w cieniu swojego młodszego brata, zaniedbana przez matkę szybko dojrzewa. Matka jak i siostra, są w stanie poświęcić wszystko dla dobra Andy'ego.

Ciągle jednak zmierzamy do głównego wątku całej powieści.
Mianowicie, do pożaru który wybucha podczas zabawy w miejskim kościele, gdzie bawi się Andy. On jednak wychodzi z niego bez szwanku, przy okazji ratując swoich kolegów i koleżanki. Dzięki czemu zyskuje miano bohatera. Niestety podczas śledztwa prowadzonego przez policję Andy z bohatera zmienia się w winnego. Zostaje oskarżony o podłożenie ognia.

Życie Laurel, Maggie, Marcusa, jak i Andy’ego zostaje wywrócone do góry nogami. Przy okazji poznajemy rodzinną tajemnicę, sprytnie ukrywaną przez lata.

Co zrobi Laurel jako matka? Maggie, jako siostra? A Marcus? Jak potoczą się ich losy? Czy Andy rzeczywiście podpalił kościół?

Chętnie odpowiedziałabym na każde z tych pytań, ale zepsułabym każdemu radość z czytania książki. Jedno mogę powiedzieć śmiało, warto po nią sięgnąć. Pięknie napisana, niezwykle wciągająca, a im dalej się czyta, tym chce się więcej.  Powieść o poświęceniu i walce w imię miłości, a także o poszukiwaniu Boga i szczęścia w życiu. Jestem pewna że nikt nie będzie rozczarowany. Bo przecież każda matka zrobi wszystko by chronić swoje dziecko, nawet za cenę własnego szczęścia.MOJA OCENA:
10 / 10

3 komentarze :

 1. Chętnie po nią sięgne , więc możesz mi pożyczyć :)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej polecam. I chętnie pożyczę :)

   Usuń
 2. Czytałam i to niedawno - rewelacyjna, jak i inne książki autorki.

  OdpowiedzUsuń

Fajnie że jesteś! Dziękuję za każdy pozostawiony ślad :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka