środa, 11 maja 2016

Bajkowy Zakątek: "Jakie to szczęście, że cię znalazłem" Guido van Genechten


Nikt nie lubi czuć się samotny, dlatego zawsze dążymy do kontaktu z drugą osobą. Staramy się znaleźć kogoś kto sprawi, że nasz świat stanie się dużo bardziej kolorowy, kogoś kto wypełni pustkę i już zawsze będzie obok. Nie tylko ludzie szukają swojej drugiej połówki. Również zwierzęta podążając za instynktem poszukują partnera bądź partnerki. Nie da się ukryć, taka nasza natura. Mówiąc szczerze, życie w pojedynkę jest nudne. Wniosek jest więc prosty: trzeba dobierać się w pary.

Kicek to mały i rozbrykany zajączek z ogromnie długimi uszami. Zwykle ciężko mu usiedzieć w jednym miejscu, dlatego większość czasu spędza na kicaniu – swoim ulubionym zajęciu. Zajączek może pochwalić się również bardzo dobrym węchem, dzięki któremu zawsze jest w stanie wytropić największe przysmaki. Pewnego letniego wieczoru Kicek wyczuł swoim noskiem coś niesamowitego, zapach zupełnie inny niż te które wywęszył dotychczas. Zajączek zwabiony tym pięknym i wspaniałym aromatem pognał przed siebie ile sił w łapkach, by odkryć jego źródło.


„Jakie to szczęście, że cię znalazłem” to kolejna wartościowa publikacja kierowana do dzieci w wieku przedszkolnym. Warto od najmłodszych lat uzmysławiać dzieciom, jak ważna w życiu każdego człowieka jest obecność drugiej osoby. Dzięki temu uczymy je wrażliwości i empatii, a także okazywania uczuć. Guido van Genechten poprzez swoją książeczkę stara się przekazać dzieciom te ważne zagadnienia. Każdy rodzic wie, że dzieci są przede wszystkim wzrokowcami, dlatego gdy wybieramy jakąś książkę dla naszej pociechy warto zwrócić uwagę na jej wykonanie. „Jakie to szczęście, że cię znalazłem” to niesamowicie barwna i efektowna publikacja. Piękne i staranne ilustracje od razu przyciągają wzrok i pobudzają ciekawość. Duży format książki to kolejny jej atut, a czytelna i wyrazista czcionka będzie doskonałym rozwiązaniem w przypadku gdy dziecko zechce czytać samodzielnie.

Historia o zajączku mogłaby się wydawać zwyczajną opowiastką jakich wiele. Autor jednak chciał aby dzieci poza świetną zabawą i przyjemnie spędzonym czasem na czytaniu, wyniosły z tekstu jakieś wartości. W tym przypadku mowa o poszukiwaniu bratniej duszy, a konkretniej drugiej połówki. Wszystko napisane z niezwykłą wrażliwością i prostotą, tak aby dziecko nie miało problemu z rozumieniem treści.


„Jakie to szczęście, że cię znalazłem” to urocza i ciepła historyjka, która rozgrzewa serce i wywołuje uśmiech na twarzy. To bez wątpienia, bardzo oryginalna książeczka przepełniona wartościami i prawdziwymi uczuciami. Niezwykle barwna, zabawna, a do tego mądra. Polecam ją Waszej uwadze i zachęcam do zainteresowania się to publikacją. Naprawdę warto.

Tekst i ilustracje: Guido van Genechten
Tytuł: Jakie to szczęście, że cię znalazłem
Wydawnictwo: Adamada
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 32
Wiek: 5+
MOJA OCENA: 8/10


Książkę do recenzji przekazało Wydawnictwo Adamada, za co bardzo dziękuję


9 komentarzy :

 1. Nadal nie mam komu czytać takich ślicznych bajek, ale przyznaję, że od czasu do czasu bajeczki kupuję. Mój przyszły wnuk ma już całkiem spora biblioteczkę.
  Zapraszam do siebie na konkurs :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Urzekły mnie te ilustracje i cała historia. Już się nie mogę doczekać kiedy będę czytać bajki małemu, z pewnością zapamiętam sobie tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ilustracje są przepiękne.Może,gdybym była młodsza,to bym się skusiła,ale teraz raczej nie. :)
  Pozdrawiam cieplutko!
  http://olalive-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakie śliczne ilustracje! Z wielką przyjemnością podaruję ją Lence, jak już nadejdzie ten moment :)

  OdpowiedzUsuń
 5. I jakie cudowne ilustracje :) Wspaniała książeczka!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakie piękne wydanie! Myślę, że spodoba się niejednemu maluchowi :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba zacznę sobie spisywać tytuły książek dla dzieci... :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne ilustracje zdecydowanie zachęcają do sięgnięcia po tę książeczkę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Kolejna książeczka z pięknymi ilustracjami. W sam raz na prezent dla młodszych czytelników. ;)

  OdpowiedzUsuń

Fajnie że jesteś! Dziękuję za każdy pozostawiony ślad :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka