niedziela, 8 maja 2016

Bajkowy Zakątek: "Opowieści biblijne"


Z reguły nie jest łatwo rozmawiać z dzieckiem na temat religii. Często uważamy, że nasze pociechy są jeszcze zbyt małe aby poznawać dzieje biblijne. Tłumaczymy sobie, że mają jeszcze czas, więc po co zaprzątać im głowę tak poważnymi zagadnieniami. Warto jednak powoli wprowadzać dzieci w świat religii, zwłaszcza gdy chcemy wychować je w wierze chrześcijańskiej.

Na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej książek religijnych dla dzieci. Jak zatem wybrać tę odpowiednią? Taką, aby pomogła nam skutecznie wytłumaczyć dzieciom czym jest wiara i Bóg. Taką która nie zanudzi, a zaciekawi i sprawi, że nasze pociechy same będą chciały dowiedzieć się czegoś więcej. Idealną propozycją są „Opowieści biblijne” Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Jest to zbiór kilkunastu opowieści z których każda opowiada o czymś innym. Znajdziemy tu chociażby opis powstania świata, historię o Adamie i Ewie, Hiobie, potopie, Kainie i Ablu, wieży Babel, Mojżeszu lub Janie Chrzcicielu. Nie brakuje tu również tak ważnych wydarzeń dla naszej wiary jak narodziny Jezusa, ukrzyżowanie i zmartwychwstanie.


Książeczka została podzielona na dwie części. W jednej z nich znajdziemy opowieści z Nowego Testamentu, a w drugiej ze Starego Testamentu. W każdej części znajdują się krótkie rozdziały napisane przez ośmiu autorów, takich jak chociażby Grzegorz Kasdepke, Joanna Papuzińska lub Marcin Wroński. Wszystkie opowieści zostały opowiedziane prostym i zrozumiałym językiem, tak aby młody czytelnik nie miał problemu z odbiorem treści, a przede wszystkim mógł się czegoś nauczyć i wyciągnąć odpowiednie wnioski z tekstu. Ilustracje do książeczki wykonała Anna Gensler. Wszystkie są kolorowe, wyraziste i bardzo starannie narysowane. Pobudzają dziecięcą ciekawość i wyobraźnie, dzięki czemu maluchy z większą ciekawością i zainteresowaniem będą śledzić wydarzenia mające miejsce w książce.

„Opowieści biblijne” będą idealną propozycją dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Książka świetnie sprawdzi się również jako prezent na pierwszą Komunię Świętą. To od nas rodziców zależy kiedy zaczniemy wprowadzać nasze dzieci w świat wiary i religii. Jednak uczenie ich od najmłodszych lat na pewno zaowocuje w przyszłości. Poza tym, będzie to wspaniała okazja, aby przygotować dziecko do nauki religii w szkole. Książeczka ta będzie wspaniałą okazją aby miło spędzić czas na wspólnym czytaniu, rozmowach i dyskusjach. Maluchy z zaciekawieniem będą poznawać dzieje biblijne, a przede wszystkim będzie to dla nich doskonała motywacja do zadawania pytań i poszerzania swojej wiedzy.


„Opowieści biblijne” to bardzo praktyczna publikacja którą warto mieć na swojej półce. Dodatkowym atutem jest piękne wydanie książki. Twarda okładka, grube kartki i czytelna czcionka zachęcają do przeglądania, czytania i poznawania historii znajdujących się w środku. Polecam.

Tekst: Grzegorz Gortat, Grzegorz Kasdepke, Maria Ewa Letki, Jarosław Mikołajewski, Joanna Papuzińska, Eliza Piotrowska, Wojciech Widłak, Marcin Wroński
Ilustracje: Anna Gensler
Tytuł: Opowieści biblijne
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 248
Rok wydania: 2016
Wiek: 4+
MOJA OCENA: 8/10


Książkę do recenzji przekazało Wydawnictwo Nasza Księgarnia, za co bardzo dziękuję


11 komentarzy :

 1. Śliczne ilustracje,ale raczej się nie skuszę. :)
  Pozdrawiam cieplutko!
  http://olalive-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydanie jest bardzo ładne i dla małych pociech z pewnością będzie dobrym wstępem do nauki religii. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli miałabym kiedykolwiek sprezentować komuś coś religijnego, to chyba byłaby to właśnie ta przepiękna wręcz książeczka, jest naprawdę niesamowicie pięknie wydana!
  LeonZabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy w domu Biblię dla dzieci, ale dla dzieci jest ona tylko z nazwy. Ta pozycja wydaje się być lepiej dostosowana.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kupiłam w ciemno na ZNAK i dałam w prezencie siostrzeńcowi z okazji Pierwszej Komunii Św. Książka piękna, super napisana w sam raz dla dzieciaków, tylko te ilustracje jakoś tak mi się nie za bardzo podobają :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Teraz wydawnictwa wydają tak wartościowe publikacje dla dzieci, że trudno odmówić kupowania kolejnych.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnio sporo pięknych wydań dla dzieci. Nic tylko kupować i czytać maluchom ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam ją w planach :) Chętnie przeczytam ją Synkowi, a gdy będzie starszy wytłumaczę kwestie, których będzie ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Przepiękne ilustracje! Takie nietypowe, jak na ten typ literatury. Będę ją mieć na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Super ilustracje :) Myślę, że książeczka warta jest poznania :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękne wydanie, sama bym chętnie przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń

Fajnie że jesteś! Dziękuję za każdy pozostawiony ślad :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka