sobota, 9 kwietnia 2016

Bajkowy Zakątek: "Poznaję świat i kropka!" Rafał Klimczak


Dzieci gdy już wchodzą w pewien wiek zaczynają zadawać pytania. Co to? Po co? Dlaczego? Komu? Gdzie? Jak to? To normalny etap rozwoju i element który pozwala dzieciom poznawać i odkrywać otaczający je świat. Nam rodzicom, czasami ciężko wytłumaczyć dzieciom pewne zjawiska lub czynności. Skuteczną pomocą mogą okazać się książeczki opowiadające o pewnej małej i ciekawskiej Kropce, która pomoże Waszym pociechom zrozumieć pewne zagadnienia.

Pewnego dnia, mała niebieska kropka wyskoczyła z samego końca książki i poturlała się po podłodze. Świat zewnętrzny bardzo ją zainteresował. Niestety wielu rzeczy nie potrafiła zrozumieć, a że była bardzo dociekliwa i ciekawska postanowiła wszystkiego się dowiedzieć. Z pomocą przychodzą jej inne zabawki, w tym świnka skarbonka, kucyk, misio i mądra sowa która zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Kropeczka poznaje nowe ciekawe stworzenia, powoli odkrywa jak wygląda otaczający ją świat i próbuje zrozumieć zjawiska zachodzące w przyrodzie. Czeka ją wiele niezapomnianych przygód i mnóstwo zagadek do rozwiązania.


„Poznaję świat i kropka!” to dwie wyjątkowe książeczki które nie tylko bawią, ale też uczą. W pierwszej części dzieci dowiadują się dlaczego wieje wiatr, po co pająki przędą sieci, z czego zrobiona jest szyba, jak to się dzieje, że żarówka świeci albo dlaczego odbijamy się w lustrze. Druga książeczka opowiada o tym skąd się bierze kurz, jak to się dzieje, że pada deszcz, dlaczego pokrzywa parzy i co jest przyczyną tego, że niebo jest takie niebieskie. To tylko część informacji zawartych w tekście. Dzieci dowiedzą się znacznie więcej, a dzięki pomocy małej Kropki i jej przyjaciół nie będą miały problemu z przyswojeniem wiedzy.

Wszystko zostało podzielone na rozdziały, które zostały wzbogacone pięknymi ilustracjami w wykonaniu Ilony Brydak. Duża ilość kolorów, oraz uroczo narysowani bohaterowie od razu przyciągają wzrok i pobudzają dziecięcą wyobraźnię. Idealnie komponują się z tekstem autorstwa Rafała Klimczaka. Autor pisze w interesujący sposób, tak by nie zanudzić małego czytelnika, a tylko rozbudzić jego ciekawość i zachęcić go do poznawania świata razem z Kropką. Dodatkową atrakcją są ciekawostki, które znajdują się na samym końcu każdej książeczki. Autor w skrócie tłumaczy co to jest deszcz, długopis, włosy, roztocza, szyba, komar lub chociażby prąd elektryczny.


„Poznaję świat i kropka!” to wyjątkowa seria książeczek która poprzez zabawę ma na celu wzbogacić dziecięcą wiedzę, pobudzić ciekawość, a przede wszystkim skłonić dzieci do odkrywania świata, oraz zadawania pytań. Dodatkowym atutem książeczek jest duża i wyrazista czcionka, która świetnie sprawdzi się podczas samodzielnego czytania. Książki polecam przede wszystkim dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Będzie to idealna propozycja dla wszystkich małych odkrywców którzy są ciekawi otaczającego ich świata.

Tekst: Rafał Klimczak
Ilustracje: Iwona Brydak
Tytuł: Poznaję świat i kropka!
Seria: Przygody Kropeczki z książeczki
Liczba stron: 96 + 96
Rok wydania: 2016
Wiek: 5+
MOJA OCENA: 8/10


Książki do recenzji przekazało Wydawnictwo Skrzat, za co bardzo dziękuję


8 komentarzy :

 1. Mało jest teraz dobrych książek/bajek dla dzieci. Pełno jest wszędzie przemocy, złych wzorców zachowań, a dziecko chłonie wszystko jak gąbka.
  Na szczęście powstaje jeszcze kilka dobrych pozycji, których nie bałabym się swoim dzieciom sprezentować, czytać razem z nimi i dawać im jako lekcję - każdy powinien czytać książki, od najmłodszych lat ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne książeczki. Idealne na prezent dla moich siostrzeńców.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolorowe, ciekawe i w dodatku rozwijające :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam książki, które nie tylko bawią, ale i uczą! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładna. Kupię ją na prezent siostrzenicy.

  OdpowiedzUsuń

Fajnie że jesteś! Dziękuję za każdy pozostawiony ślad :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka