czwartek, 3 grudnia 2015

Zapowiedzi wydawnicze: grudzień 2015


Grudzień to jeden z moich ulubionych miesięcy w roku. Pomimo że nie lubię zimna, świąteczny czas napawa mnie optymizmem. Mikołaj i Święta tuż, tuż. Czas planowania świątecznych prezentów i odpoczynku. Również Wydawcy dają nam chwilę oddechu...

Jednak po moich wytrwałych poszukiwaniach, znalazłam kilka tytułów na które warto zwrócić uwagę. Jesteście ciekawi? Zapraszam! :)"Mimo wszystko" Monika Sawicka, Wydawnictwo: Replika
Premiera: 01.12

Miłość potrafi głęboko zranić i zniknąć na zawsze. Jak żyć w świecie bez miłości? Schować się przed ludźmi? Przestać jeść i pić? Nie dbać o siebie? W kim szukać oparcia, gdy miłość przestaje być najważniejsza? Ukochany Natalii wypowiada pod jej adresem wiele gorzkich słów. Chce „przerwy”, która pozwoli mu zobaczyć, czy ich związek ma szansę przetrwać. Przez kolejnych dziesięć dni nie mają się ze sobą kontaktować. Tymczasem Natalia wyjeżdża w Tatry ze swoją przyjaciółką. Spotkani tam ludzie zmienią dotychczasowe życie kobiet nie do poznania.
„Mimo wszystko” pokazuje, że człowiek jest w stanie znieść więcej, niż mu się wydaje. Że dzięki wsparciu przyjaciół może pokonać wszystkie przeszkody, nawet te, które wydają się nie do pokonania. Historia dwóch przyjaciółek wzrusza i bawi do łez, skłania do refleksji, daje nadzieję na lepsze jutro i pozwala dostrzec, to co w życiu jest najważniejsze.


"Małe wielkie odkrycia" Steven Johnoson, Wydawnictwo: Sine Qua Non
Premiera: 02.12

Fascynujący świat małych wielkich odkryć! Które wynalazki miały największe znaczenie dla historii ludzkości? Co tak naprawdę wpłynęło na nasz rozwój? Jak to się stało, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy? Jakim cudem dotarliśmy tak daleko!? Najpierw pojawia się problem. Później ktoś wpada na pomysł jego rozwiązania – nieraz szalony. Powstaje nowy wynalazek, który z czasem trafia do powszechnego użytku. To z kolei prowadzi do rewolucyjnych zmian.
Czy wiecie, że: Wynalezienie prasy drukarskiej wywarło wpływ na rozwój fizyki molekularnej? Dzięki niecodziennemu pomysłowi na handel lodem możliwe stało się zasiedlenie obszarów Ziemi dotąd niedostępnych dla człowieka? Osiągnięcia inżynierii dźwięku, które pomagają nam lepiej widzieć, wzięły swój początek od neandertalskich zawodzeń w burgundzkich jaskiniach? Potrzeba oczyszczenia miast z fekaliów pozwoliła rozpocząć prace nad mikrochipami? Odkrycie atomu umożliwiło nam mierzenie czasu w nanosekundach? Wynalezienie sztucznego światła wpłynęło na ewolucję zwyczajów związanych ze snem?
Oto niezwykła historia zwykłych przedmiotów – tych, z których korzystamy każdego dnia. Przeczytacie o geniuszach z przypadku i zbawiennych pomyłkach, kuriozalnych koncepcjach i niespodziewanych efektach. Przekonacie się, że każde wielkie osiągnięcie było poprzedzone maleńkim odkryciem. Taka jest właśnie historia innowacji.


"Próba" Eleonora Catton, Wydawnictwo: Literackie
Premiera: 03.12

W mieście wybuchł skandal obyczajowy – nauczyciel liceum muzycznego miał kontakty seksualne z nieletnią uczennicą. Główna postać w powieści, nauczycielka saksofonu, przygląda się swojej klasie, przyjaciółkom ofiary, które wyrażają oburzenie seksualnym skandalem, ale zarazem bardzo chętnie, z zaciekawieniem i zazdrością, śledzą każdy jego detal...
Z liceum sąsiaduje szkoła teatralna. Jej uczniowie postanawiają na zaliczenie odegrać sztukę, której tematem jest ten skandal. Wytyczenie granic między sztuką, dramatem scenicznym a światem realnym z jego życiowymi dramatami wzbudza jeszcze większe emocje, gdy młody student szkoły aktorskiej dowiaduje się, że molestowaną uczennicą jest młodsza siostra jego również nieletniej dziewczyny.


"Szukając szczęścia" Aneta Krasińska, Wydawnictwo: Novae Res
Premiera: 04.12

W momencie gdy u malutkiej Dagusi zdiagnozowano zespół Pierre’a Robina, cały szczęśliwy świat Malwiny runął. Młoda niepracująca matka – opuszczona przez męża, samotnie wychowująca niepełnosprawną córkę – stara się jednak iść przez życie z podniesioną głową, ciesząc się z każdego dnia i kolejnych nowych umiejętności córki, w duchu licząc na uśmiech losu.
Malwina codziennie na nowo odbudowuje w sobie chęć do życia i walki o lepsze jutro dla siebie i swojego dziecka, które przez wielu, w tym również przez własnego ojca, zostało odtrącone, a tym samym pozbawione miłości, troski i wsparcia, którego ze względu na swój stan zdrowia szczególnie potrzebuje.


"Dwie miłości" Sandi Lynn, Wydawnictwo: Amber
Premiera: 08.12

„Nazywam się Delilah Graham i muzyka jest moim życiem. Przeprowadziłam się z Chicago, aby zamieszkać w miejscu, które uważałam za centrum wszechświata: Nowym Jorku. Miałam dwadzieścia trzy lata i wychowując dwóch braci i siostrę, była najwyższa pora, aby zacząć własne życie. W ciągu dnia pracowałam jako kelnerka w obskurnej restauracji, nocami grałam w małych klubach i na ulicach Nowego Jorku. Do chwili gdy mężczyzna ze swoją córką nie przekroczyli progu restauracji i moje życie zmieniło się na zawsze. Zatrudnił mnie jako opiekunkę do córki, ale wydaje mi się, oczekuje ode mnie czegoś więcej.
Nazywam się Olivier Wyatt i pierwszy milion zarobiłem, kiedy miałem dwadzieścia lat. Moje życie stało się dość skomplikowane, odkąd moja pięcioletnia córka, Sophie, trafiła pod moją opiekę po śmierci jej matki. Szybko rozprawiała się z kolejnymi opiekunkami, do czasu gdy podczas obiadu w restauracji nawiązała niezwykłą więź z piękną kelnerką. Delilah była dokładnie tym, kogo potrzebowała Sophie. Mój brat, Liam, stwierdził, że to ja jej potrzebowałem. Jestem tylko mężczyzną ze skamieniałym sercem, przez dziewczynę, którą kochałem przed laty. Pożądanie to potężne uczucie; na tyle silne, że próba wyparcia się go, tylko je wzmacnia. Teraz, gdy poznałem Delilah, zasady zostaną złamane i granice przekroczone”.


"Urodzony uwodziciel" Susan Elizabeth Phillips, Wydawnictwo: Amber
Premiera: 08.12

Przebrana za bobra dziewczyna maszerująca w upalny dzień skrajem szosy, to widok, który zszokował nawet Deana Robillarda. A ten supergwiazdor futbolu widział już niejedno. Na dodatek dziewczyna była wściekła. Dean musiał się zatrzymać. Kostium bobra był niewygodny i ciężki. Ale Blue Bailey było wszystko jedno. Reklamowanie tartaku to ostatecznie tylko praca. Niewiele ma wspólnego z jej ukochanym malarstwem, ale nie zawsze można wybierać. Ostatecznie zależy jej tylko na jednym – żeby zamordować swojego eks... Dean nie miał niestety broni, ale Blue wsiadła do jego samochodu, bo bardzo się spieszyła. Mimo że życie nauczyło ją, że nie wolno ufać mężczyznom, zwłaszcza bogatym, bezczelnym i obłędnie przystojnym... Wkrótce oboje przekonają się, że pierwsze wrażenie nie ma nic wspólnego z tym, co dzieje się później...

"Spowiedź" Tomasz Mackiewicz, Wydawnictwo: Videograf
Premiera: 09.12

Olga Wagner – redaktor jednego z warszawskich wydawnictw – dostaje poruszający tekst, który jak się okazuje, nawiązuje do dramatu, jaki rozegrał się w jej rodzinnym miasteczku Ogrody. Poruszona samobójstwem swojej dawnej koleżanki i zabójstwem jej matki postanawia na własną rękę wyjaśnić tajemnicę ich śmierci. Nie wierzy w ustaloną przez policję wersję wydarzeń i przenosi się na jakiś czas do Ogrodów, by zbadać okoliczności sprawy. Z każdym dniem przekonuje się, że oba zgony mają związek z wydarzeniami z czasów wojny i okresu zrywu solidarnościowego. Żmudne docieranie do prawdy pozwala jej zgłębić mroczną przeszłość tego sielskiego miasteczka – przeszłość, która wciąż odciska na wszystkich swoje piętno i decyduje o losach kilku pokoleń mieszkańców Ogrodów.


"Jak wyglądać olśniewająco" Andrea Pomerantz Lusting, Wydawnictwo: Kobiece
Premiera: 15.12

Fenomenalny poradnik pełen praktycznych porad i sekretów najsłynniejszych wizażystów świata, dzięki któremu każda kobieta stworzy swój niepowtarzalny styl, i to bez konieczności wydawania fortuny.
Autorką książki jest redaktorka działu urody "Glamour", która dzięki wieloletniemu doświadzeniu w branży poznała mnóstwo trików urodowych oraz sekrety nienagannego wyglądu gwiazd. Teraz dzieli się swoją wiedzą z czytelniczkami na całym świecie, pokazując im, w jaki sposób eksponować swoje atuty, aby stworzyć wizerunek eleganckiej, stylowej i pięknej kobiety. Dzięki tej książce poznasz praktyczne informacje dotyczące kosmetyków, mody i urody, dowiesz się, jak wyszukiwać odpowiedniki najbardziej luksusowych kosmetyków świata, odkryjesz tajniki urody gwiazd uznawanych za ikony stylu i dowiesz się, jak osiągnąć podobny efekt oraz nauczysz się dobierać sezonowe trendy do swojego charakteru i stylu.


"Spalić wiedźmę" Magdalena Kubasiewicz, Wydawnictwo: Genius Creations
Premiera: 15.12

Sara Weronika Sokolska, zwana Saniką, w niczym nie przypomina nadwornej czarodziejki. Młoda, żywiołowa i dzika jak magia, którą włada, stanowi jedną z największych tajemnic królewskiego dworu. Nie wiadomo, gdzie uczyła się magii i kto był jej mistrzem, ani nawet skąd przybyła do Krakowa. Plotki mówią, że jest najbliższą przyjaciółką i powiernicą króla Julina, a może nawet kimś więcej. Media donoszą o jej spektakularnych wyczynach: polowaniach na biesy, inkuby i strzygi, o pojedynkach z członkami Loży Czarodziejów.
Wydaje się, że Sanika jest najpotężniejszą czarownicą w Polanii i tylko szaleniec mógłby rzucić jej wyzwanie. A jednak nawet moce wiedźmy mogą okazać się niewystarczające w starciu z przeciwnikiem, który pragnie zniszczenia Krakowa. Wrogiem, za którym stoi pradawna i niezwykle potężna magia...


"Studnia zagubionych Aniołów" Artur Laisen, Wydawnictwo: Genius Creations
Premiera: 15.12

Astronom ze Szklanej Wieży nieustannie śledzi splątane linie losu, różne światy połączone wspólnymi historiami, dziejącymi się wciąż od nowa. Każda z nich jest osobną opowieścią, będącą zarazem częścią nieskończonej całości. Każdy bohater ma tam swoje miejsce, swój czas i rolę. Młodzi warszawiacy – Joanna, Tomasz, Kinga i Michał – niespodziewanie zostają wyrwani ze znanej im codzienności. Przekroczywszy granice naszego świata, odnajdą się w baśniowym Hamanie – krainie, której idylliczność może okazać się jedynie kruchą skorupą, skrywającą niepokojące i niebezpieczne wnętrze. O co toczy się gra, w którą zostali wplątani? Na czym polega niebezpieczeństwo zagrażające Światowi Błękitu? Czy zbliżająca się kometa naprawdę zwiastuje powrót Mrocznej Gwiazdy – tajemniczego Demona z Zewnątrz, o którym wspominają pradawne legendy? Podejmując wyzwanie uczestnictwa w nadchodzących wydarzeniach, każdy z przybyszów będzie musiał odnaleźć własną opowieść. Mityczni Jeźdźcy Światła uwięzieni w Studni Zagubionych Aniołów czekają...


"Kochanie, skaczę z Tobą" Marta Sieroń, Wydawnictwo: Pearlic
Premiera: 15.12

Trójka zagubionych i przytłoczonych przez życie ludzi nosi na swoich barkach zupełnie inne brzemię. Pomimo względnej odmienności losów, każde z nich poszukuje ulgi w swoim cierpieniu w dokładnie ten sam sposób – poprzez odebranie sobie życia. Przypadek sprawia, że pewnej zimnej, jesiennej nocy spotykają się na Moście Brooklińskim w Nowym Jorku z wielkim postanowieniem wspólnego skoczenia w nieprzeniknioną toń East River. Jednak w bardzo absurdalnych okolicznościach do grupowego samobójstwa nie dochodzi.


"Minimalizm dla zaawansowanych" Anna Mularczyk-Mayer, Wydawnictwo: Black Publishing
Premiera: 16.12
Standardowy zestaw problemów współczesnego człowieka to brak czasu, brak pieniędzy (lub długi), nadwaga, niezdolność do koncentracji, lęk przed samotnością, śmiercią, chorobą i starością. Nie każdy człowiek doświadcza wszystkich z wymienionych dolegliwości, ale niemal każdy dostrzega u siebie co najmniej jedną z nich. Autorka głośnej książki Minimalizm, wskazuje jak poradzić sobie z tymi wyzwaniami, odwołując się do realnych przykładów z życia. Jednocześnie (również na podstawie konkretów) sprawdza granice minimalizmu. Odpowiada na pytania: Gdzie kończy się umiar, a gdzie zaczyna asceza? Czy asceza jest potrzebna, a jeśli tak, to komu i kiedy? I wreszcie: Czym jest szczęście i czy naprawdę minimalizm może pomóc w jego osiągnięciu?


"Nie wchodź w moją ciszę" Alicja Masłowska-Burnos, Wydawnictwo: Psychoskok
Premiera: 28.12

Książka „Nie wchodź w moją ciszę” to dramat psychologiczno-erotyczny z elementem kryminału, w którym nie brak emocjonalnie naszkicowanych treści. Główną bohaterką jest Maja - piękna, niezależna i bardzo inteligentna 32 letnia singielka zmagająca się od lat z problemem pracoholizmu i perfekcjonizmu, co niestety nie do końca sobie uświadamia.
Przewrotny los, który nieoczekiwanie stawia na jej drodze mężczyznę, przystojnego i charyzmatycznego dewelopera Adama zmusza bohaterkę do zmiany i analizy własnego samodestrukcyjnego postępowania. Miłość Mai i Adama przeradza się w trudny i bardzo namiętny romans. Dla Adama bohaterka podejmuje nie łatwą walkę ze swoim destrukcyjnym nałogiem.
W książce nie brakuje również refleksji dotyczących macierzyństwa, strachu przed nim jako czymś zupełnie nieznanym i niezrozumiałym dla głównej bohaterki. Powieść jest bardzo współczesna i spójna w narracji. Czytelnik w kolejnych rozdziałach książki orientuje się, iż nie ma do czynienia z klasycznym "love story", tylko książką która niejednokrotnie zachwyci, otworzy szeroko oczy odbiorcy, wywoła silne emocje nie da o sobie zapomnieć i trochę skaleczy w momentach mówiącym o przejmującej stracie, jaką stanowi tytułowa cisza głównej bohaterki.W tym miesiącu skromnie, ale może jednak znaleźliście coś dla siebie? :)


20 komentarzy :

 1. Jestem bardzo ciekawa tej pozycji od wyd. SQN :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Grudzień to mój ulubiony miesiąc :) W grudniu są święta, mikołajki i w grudniu obchodzę też urodziny :) Tyle cudownych okazji do książkowego szaleństwa! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też mam w grudniu urodziny i moja córka też:) W grudniu mocno trzymam się za portfel:)

   Będę chciała przeczytać "Próbę" i "Spowiedź".

   Usuń
 3. Z pewnością pokuszę się na "Próbę", ale wychodzi na to, że grudzień będzie miesiącem nadrabiania zaległości ;)
  Pozdrawiam!
  Olga

  OdpowiedzUsuń
 4. dwie miłości wydają się ciekawe :D
  Pozdrawiam, Julka z bloga http://karmeloweczytadla.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Te Małe wielkie odkrycia mnie ciekawią :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie ma na tej liście nic co musiałabym mieć na już :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie w tym miesiącu chyba tylko "Próba" Eleanor Catton :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Choć nie są to pozycje typu must have, to widzę kilka, którymi z pewnością kiedy się zainteresują. W pierwszej kolejności pozycja o odkryciach, bo chciałabym poznać niektóre tajniki otaczającego nas świata, a w dalszej kolejności książki Alicji Masłowskiej-Burnos i Anety Krasińskiej. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dla mnie też chyba "Próba" jest najbardziej interesująca :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Osobiście polecam ''Szukając szczęścia''. A ja natomiast chętnie się skuszę na "Urodzony uwodziciel".

  OdpowiedzUsuń
 11. Grudzień jakoś nie zachwyca, ale w końcu po co wydawać książki w tym miesiącu, skoro zginą wśród innych kupionych prezentów? Ale nie jest źle, przynajmniej nadrobię swoje zaległości :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Małe wielkie odkrycia i Próba Catton, , Spowiedź też zapowiada się ciekawie. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. Zawsze robię u siebie na blogu zachcianki miesiąca; wyłapując 3,4 perełki do przeczytania, jednak w grudniu takowych brak. Czekam na styczeń! :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Zamawiam „Próbę”, czekałam na tę premierę chyba od początku listopada. ;)

  Erna

  OdpowiedzUsuń
 15. Niestety nie upatrzyłam nic dla siebie :/
  Zapraszam:

  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. uświadomiłam sobie właśnie, że nigdy nie czytałam niczego Moniki Sawickiej. chyba pora to zmienić :)
  ciekawa jestem "Prób"... po tak głośnym debiucie pewnie poziom zachowany.

  OdpowiedzUsuń
 17. Planuję przeczytać "Spowiedź". Chociaż przyznam, że grudzień faktycznie raczej nie obfituje w gorące premiery, na które nie możemy się doczekać. Przynajmniej można się skupić na tematyce świąt ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Niestety dla mnie w tym miesiącu nic specjalnego nie wychodzi (przynajmniej z książek :D)

  OdpowiedzUsuń
 19. "Małe wielkie odkrycia" i "Minimalizm..." sprawiają, że ślinka mi cieknie:)

  OdpowiedzUsuń

Fajnie że jesteś! Dziękuję za każdy pozostawiony ślad :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka