czwartek, 17 grudnia 2015

KONKURS NA SZCZĘŚCIE

Święta tuż tuż, a żeby troszkę umilić wam ten czas, przygotowałam mały konkurs. Mam dla was dwa egzemplarze książki "Szukając szczęścia" Anety Krasińskiej. Nagrody ufundowało Wydawnictwo Novae Res.

Zasady są bardzo proste, dlatego odpuściłam sobie pisanie regulaminu ;).
Wystarczy że odpowiecie na pytanie konkursowe, udostępnicie informacje o konkursie na blogu/fb/g+ i polubicie fanpage Czytanie Moja Miłość na FB (dotyczy tylko tych osób które mają konto na Facebooku). Jeśli macie ochotę, możecie zaobserwować bloga, ale nie jest to warunek konieczny.


PYTANIE KONKURSOWE:
Jaki jest Twój sposób na szczęście?
Napisz mi, co powoduje, że czujesz się szczęśliwy/a. Swoją wypowiedź zmieść w maksymalnie 5 krótkich zdaniach.


Wybiorę dwie osoby których wypowiedzi najbardziej mi się spodobają i to do nich trafią książki.
Konkurs równocześnie odbywa się na Facebooku: >klik<, więc możecie się zgłaszać albo tu, albo tam :). Konkurs trwa od dziś - 17.12.2015 do 27.12.2015 do godziny 23.59. Zgłoszenia które pojawią się później, nie będą brane pod uwagę. Wyniki konkursu pojawią się do 7 dni w osobnym poście na blogu. Nagrody zostaną wysłane w przeciągu 2 tygodni od otrzymania adresów wygranych osób.


WZÓR ZGŁOSZENIA:

Odpowiedź na pytanie:
Lubię FB jako:
Baner/Link:

baner konkursowy

Powodzenia! :)


22 komentarze :

 1. Ja odpuszczę, ale życzę powodzenia wszystkim;)

  OdpowiedzUsuń
 2. A co tam, zgłaszam się! ^^
  Odpowiedź na pytanie: Okazało się, że najlepszym sposobem na szczęście jest nawet nie czytanie książek (szok!), lecz czas spędzony z młodszym bratem. Dopiero co skończył 9 lat, jest wesoły i wygadany, zawsze poprawi człowiekowi humor. Nie cieszyłam się na wieść o rodzeństwie mającym być 14 lat młodszym ode mnie, ale brat stał się cudem i słoneczkiem dla całej rodziny. :)
  Lubię FB jako: A.N. (na profilowym zielona parasolka)
  Baner/Link: http://hon-no-mushi-da.blogspot.com/ (strona "Konkursy")

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój sposób na szczęście - to dzielenie smutków i radości, z mężem i dziećmi. To długie rozmowy, od świtu do nocy z przyjaciółmi z wymianą swoich przeczytanych książek. Wyjazdy na spotkania z ulubionymi autorami bądź aktorami nawet na drugi koniec Polski, co daje mi ogrom emocji i wielkie szczęście! Sposobem na szczęście może być: szczery uśmiech, gdy pada deszcz, lub świeci słońce: gdy ktoś obcy pyta mnie o drogę a ja potrafię mu pomóc: gdy przychodzę do domu a w drzwiach wita mnie mój pies merdający ogonem.
  Zgłaszam się.
  Lubię Fb. jako Danuta Kisiel
  Baner w G+, Fb.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgłaszam się z dużą chęcią :)

  Odpowiedź na pytanie:
  Ja swoje szczęście odnajduję w zwykłej codzienności: w spotkaniu ze znajomymi (uwielbiam wspominać stare czasy), w jedzeniu ( o tak! Lubię jeść :) ), w czytaniu ( kocham to uczucie, gdy śmieję się do książki jak głupi do sera), w posprzątanym mieszkaniu (doprecyzuję: jestem szczęśliwa, gdy odpoczywam w czystym otoczeniu :) ), w nagrodach konkursowych (uwielbiam otwierać świeże paczki z wygranymi) i wielu innych zwykłych czynnościach. Największe jednak szczęście daje mi uśmiech na twarzach innych, nawet tych, których przypadkiem spotkam w autobusie.

  Lubię FB jako: Miłka Kołakowska
  Baner/Link: http://mozaika-literacka.blogspot.com/
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zglaszam się !
  Dla mnie szczęście jest czymś, czym staram się zawsze otaczać. To taka aura, która daje mi siłę do życia, powoduje, że na bazie własnego szczęścia dzielę się nim z innymi, czy to na codzień w gronie przyjaciół, czy też wśród rodziny. Jestem optymistką, więc szczęście sprawiają mi rzeczy drobne, w których zawsze staram się go szukać. Często znajduje je w prostych czynnościach, czy krótkich rozmowach ze znajomymi, a także, gdy robię coś co kocham.
  Baner : ksiazkowy-termit.blogspot.com (zakładka Konkursy)

  OdpowiedzUsuń
 6. szczęście ma się wtedy, gdy ma się wymarzoną pracę i stworzy się szczęśliwą rodzinę

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka nie dla mnie, ale trzymam kciuki za biorących udział - powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłaszam się:)
  Mhm, otóż sposób nie istnieje, są to chwile, którym pozwalam stać się tym szczęśliwymi. Jest to ten czas gdy po ciężkiej i nieustannej pracy zwanej- życiem, odpoczywam w fotelu, rozsiadam się wygodnie z moją książką, relaksuje, wyłączam na otoczenie, aż w końcu wciągnie mnie wir innej rzeczywistości...Są to momenty gdy młodsi bracia przychodzą do mnie po pomoc, gdy dzięki mojej wierze w nich i oni zaczynają, przynosząc potem 5 i zasypując mnie wyrazami uwielbienia:)^^ Może ubarwiłam, ale zawsze, choć żółwika czy piątkę przybiją, bo przytulanie- toż to towarzyskie samobójstwo, to już nie ten wiek;).Dni kiedy uśmiech sam pcha mi się na usta, sama świadomość, że mam rodzinę, że kogoś obchodzę, że zawsze znajdzie się osoba, która przypomni mi o pogodzie za oknem i fakcie raczej oczywistym- bez kurtki zmarznę. Nawet po milion razy..Nawet po milion razy mogą powtarzać mi to samo,ja wiem, że to znak, że mnie kochają, martwią się o mnie, nawet jeśli ja nie odczuwam takiej potrzeby.Szczęście dają mi ludzie i rzeczy, które kocham.Choć są dla mnie codziennością, dobrze jest pielęgnować te chwile, później odtwarzać w pamięci by uczucie szczęścia pozostało na dłużej..;)
  Troszkę się rozpisałam, mam nadzieję, że nie masz mi tego za złe?:)
  Facebook lubię jako Jola Pilot
  Udostępnione na g+: https://plus.google.com/108511355661761630378/posts/asoz5PXiapV

  OdpowiedzUsuń
 9. Odpowiedź na pytanie: Czuję się szczęśliwa głaskając kota, ma bardzo miłe futerko. Często ucieka przede mną bo wie że jak go zobaczę to będę chciała przytulić, ale są momenty gdy sam przychodzi i kładzie się na kolanach, to jest takie kochane... Drugi powód mojego szczęścia to moja pasja czyli: ukulele. Kocham na nim grać i zawsze czuję się szczęśliwa gdy trzymam w rękach ten najradośniejszy instrument na świecie. Nawet wtedy gdy palce mnie już bolą od ćwiczeń, a dany utwór nie wychodzi tak idealnie jak bym chciała.
  Lubię FB jako: Pudełko w piwnicy
  Baner/Link: Zorza poranna

  OdpowiedzUsuń
 10. Od dawna zastanawiałam się, czym jest szczęście, gdzie go szukać i dlaczego się z nim mijam? Po dłuższym zastanowieniu zdałam sobie sprawę, że moim szczęściem (choć może na pozór nie odczuwalnym) jest każdy przeżyty dzień w zdrowiu, w otoczeniu rodziny, która czasem jest męcząca, praca, czas wolny, a nawet zakupy (zwłaszcza książkowe). Utrata zdrowia, członka rodziny lub pracy zgasiłaby poczucie szczęścia. Warto cieszyć się nawet z małych rzeczy, a przynajmniej próbować, gdy jest się zatwardziałą pesymistką, która nigdy nie dostaje tego, czego chce albo raczej powiedziałabym, że nie potrafi docenić darów losu. Najwięcej szczęścia przynoszą mi bardzo pozytywne dni, kiedy wszystko układa się po mojej myśli i napawa mnie pozytywną energią, co pomaga mi cieszyć się życiem i naładować akumulatory.
  Lubię na fb jako: Grażyna M.
  Baner: https://plus.google.com/u/0/103417037864262208183/posts

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zasadzie najwięcej radości daje mi pisanie, kiedy słowa same układają się w zdania, długopis zapisuje je na kartce z prędkością światła, a to, co spod niego wyjdzie, odzwierciedla moją myśl. Kreatywne hobby to recepta na dobre samopoczucie.

   Usuń
 11. Zgłaszam się :)
  Ja nie mam gotowego przepisu na szczęście, ale uważam, że wszyscy generujemy szczęście sami. Pamiętam o tym w każdej chwili życia i cieszę się każdą chwilą i każdą rzeczą, którą mam. Staram się nie dostrzegać braków i pragnień - oczywiście mam swoje życiowe cele, ale dążenie do ich zrealizowania też jest źródłem szczęścia :) Polecam taki sposób myślenia, bo bardzo ułatwia życie. Wystarczy z każdego zdarzenia wyłuskiwać szczęśliwe strony - trochę jak literacka bohaterka Pollyanna :)

  Nie posiadam FB
  Baner na www.biblioteczkamagdalenardo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Książka cudna, więc polecam gorąco udział w powyższym konkursie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Wszystkim uczestnikom konkursu życzę powodzenia i już nie mogę się doczekać wyników.

  OdpowiedzUsuń
 14. Zgłaszam się!
  Odpowiedź na pytanie: Mój sposób na szczęście to spędzanie czasu z moimi najbliższymi osobami, bo to właśnie one są dla mnie wszystkim. Przytulenie się do rodziców, pocałunek z chłopakiem czy uśmiech rodzeństwa to czynniki, które zdecydowanie sprawiają, że jestem szczęśliwa. Nie wyobrażam sobie życia bez nich. ;)
  Lubię FB jako: Anna Kałcz
  Baner: https://plus.google.com/u/0/109067957366975070615/posts
  E-mail: ania0134@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. Zgłaszam się
  Szczęście to chwila gdy mogę się rano obudzić, otworzyć oczy i spojrzeć na męża, który śpi obok. To krople deszczu, które muskają moją skórę podczas małej mżawki. To pomarszczona ręka babci, która gładzi mnie po policzku i wciąż powtarza, że "będzie dobrze". Szczęście to mieć przyjaciół, którzy są przy mnie w najcięższych momentach życia. Szczęście to drobne gesty, które mogę przyjmować co dnia, ale również mogę się nimi dzielić z najbliższymi.
  Baner w zakładce konkursy
  E-mail: sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Odpowiedź na pytanie: Dla mnie szczęście to chwila spędzona z dobrą książką i kubkiem dobrej herbaty z dala od zabiegania i stresu ;)
  Lubię FB jako: Małgorzata Krak
  Baner/Link: https://plus.google.com/105265675769639619668/posts/ejw6JowQTCP

  OdpowiedzUsuń
 17. Jaki jest mój sposób na szczęście?
  Mam ich kilka:
  - rozmowa w razie konfliktu,
  - mieć przy sobie tylko bliskie i zaufane osoby,
  - dawać coś z siebie, nie tylko brać,
  - mieć przy sobie i kochać swoje zwierzaki (psiak i królik),
  - dobra lektura,
  - robienie tego, co kocham (malowanie, wyszywanie),
  - ciągłe rozwijanie się poprzez naukę nowych rzeczy (np. teraz pisanie pracy magisterskiej),
  - praca poprzez robienie tego, co lubię,
  - bycie sobą,
  - nie zmuszanie się do niczego,
  - bycie samodzielną, niezaleźną w niczym od nikogo.

  Pozdrawiam, Izunia R. (po.zachodzie.slonca@wp.pl)

  Info o konkursie udostępnione na facebooku u Izunia Raszka, lubię jako Izunia Raszka.

  OdpowiedzUsuń
 18. Zgłaszam się
  Odpowiedź na pytanie: Nie mam żadnego sposobu na szczęście,bo Losu się nie przechytrzy.Szczęśliwa byłam,gdy dobrze się czułam i nie tylko wszyscy członkowie rodziny byli zdrowi,ale i wszystkie moje zwierzątka.Niestety na dzień dzisiejszy żaden z tych podpunktów nie jest już aktualny... :(
  Lubię FB jako: Małgorzata Bula
  Baner/Link: https://plus.google.com/112707786100925035622/posts/EYyUPspcsgk

  OdpowiedzUsuń
 19. Konkurs zakończony! Dziękuję wszystkim za udział. Wyniki pojawią się do 7 dni w osobnym poście na blogu :).

  OdpowiedzUsuń

Fajnie że jesteś! Dziękuję za każdy pozostawiony ślad :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka