czwartek, 3 grudnia 2015

Bajkowy Zakątek: "Żabek i Ropuch. Przyjaźń" Arnold Lobel


Przyjaciel jest jak skarb. Wiemy że możemy na nim polegać i że zawsze, czy to w dzień czy w nocy, możemy zwrócić się do niego o pomoc. On nas nie ocenia, nie szufladkuje, po prostu jest.

Poznajcie dwójkę wspaniałych przyjaciół – Żabka i Ropucha. Jesteście ciekawi co robią i jak upływa im czas? Zajrzyjcie do książeczki Arnolda Lobela i przekonajcie się, że nawet płazy mogą mieć ciekawe i zabawne życie.

Żabek i Ropuch to dwa odmienne charaktery. Ropuch jest leniwy, zrzędliwy i uparty. Żabek natomiast jest odważny, energiczny i wesoły. Oboje jednak świetnie się ze sobą dogadują i z przyjemnością spędzają ze sobą czas. Są dla siebie prawdziwymi, oddanymi i czułymi przyjaciółmi. Zawsze chętnie służą sobie pomocą i zrobią wszystko by uszczęśliwić przyjaciela. Lubią swoje towarzystwo i pomimo różnicy charakterów, świetnie się uzupełniają. Jak przystało na prawdziwych przyjaciół, wszystko robią razem. Spacerują, odpoczywają, bawią się, a nawet szukają zagubionego guzika. Zajęć mają mnóstwo i na pewno się nie nudzą, a każde z nich, to wspaniała i niezapomniana przygoda.


Książeczka Arnolda Lobela, to pięć krótkich opowiadań ukazujących perypetie naszych małych bohaterów. Żabek i Ropuch to postacie których właściwie nie sposób nie polubić. Ich przygody, choć są zwyczajne, to jednak ukazują nam jak ważna jest przyjaźń i druga osoba, na której zawsze możemy polegać. Każde opowiadanie zawiera w sobie morał i szczęśliwe zakończenie. Ważną kwestią są również duże i czytelne litery, dzięki czemu książeczka będzie idealnym rozwiązaniem dla dzieci które dopiero uczą się czytać. Tekst jest prosty, a zdania krótkie, co na pewno będzie dużym ułatwieniem.

Warto też wspomnieć o oryginalnych ilustracjach, które są autorstwa samego Artura Lobela. Proste, wyraziste, w stonowanych barwach, ale za to niezwykle urzekające i urocze. „Żabek i Ropuch. Przyjaźń” to wspaniała i pięknie wydana książka przetłumaczona przez Wojciecha Manna. To klasyk literatury dziecięcej, który naprawdę warto znać. Ja jestem zachwycona, z resztą tak samo jak mój synek, który od samego początku bardzo polubił Żabka i Ropucha i ich niezwykłe przygody.


Książeczka Arnolda Lobela, to obraz prawdziwej przyjaźni. Autor pokazuje jak należy traktować przyjaciela – szanować go, dbać o niego, troszczyć się i wspierać w każdej sytuacji. Czy to w zabawie, czy to w chorobie, ważne aby być obok. Czasem wystarczy nawet sama obecność drugiej osoby, aby nie czuć się samotnym. „Żabek i Ropuch. Przyjaźń” to prosta, ale niezwykle wartościowa książeczka. Warto zwrócić uwagę na ten wyjątkowy tytuł i dać mu szansę. Jestem pewna że, wiele dzieci polubi sympatycznych i zabawnych bohaterów książki. Żabek i Ropuch zadbają o to, aby wasze pociechy nie miały czasu na nudę, jak również wyniosły z każdej bajki ważne i cenne lekcje. Polecam!

Autor: Arnold Lobel
Tłumaczenie: Wojciech Mann
Tytuł: Żabek i Ropuch. Przyjaźń
Tytuł oryginału: Frog and Toad are Friends
Seria: Żabek i Ropuch
Wydawnictwo: Literackie
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 68
Wiek: 3+
MOJA OCENA: 8/10


Za możliwość przeczytania książeczki dziękuję Wydawnictwu Literackiemu


7 komentarzy :

 1. Piękne ilustracje oraz duża czcionka, czyli coś, co lubię ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Prawda, że piękna książeczka? Skradła moje serce :)
  Uwielbiam oryginalne ilustracje!

  OdpowiedzUsuń
 3. Oglądałam ją na targach i wyglądała bardzo ciekawie :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś czułam dziwny strach przed żabami i ropuchami — szkoda, że wtedy nie miałam tej książeczki, mogłaby pomóc! ;)

  Erna

  OdpowiedzUsuń
 5. Już ją dostrzegłam w nowościach, super książeczka:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka jest niesamowita! Dziecko i dwuletnie, i sześcioletnie znajdzie w niej coś dla siebie. Moja córka ma niecałe trzy lata, a bardzo ją lubi :)
  http://zabawyczas.pl/ksiazki/kum-kum-kum-czyli-o-przyjazni-zabka-i-ropucha/

  OdpowiedzUsuń

Fajnie że jesteś! Dziękuję za każdy pozostawiony ślad :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka