środa, 7 października 2015

Bajkowy Zakątek: "Zeszytowy trening mowy" Marta Galewska-Kustra


Każdy rodzic wie, że nauka mowy, to niezwykle ciężka praca dla dziecka, jak i dla rodzica. Wiemy też, że język polski, nie należy do łatwych, a nauczenie dziecka mówić poprawnie, to naprawdę wielkie wyzwanie. Jak zatem nakłonić dziecko do nauki? Oczywiście przez zabawę!

Idealnym pomysłem na wspólne uczenie się i zabawę, są książeczki i wszelkiego rodzaju zadania, które pozwalają ćwiczyć koncentracje i pamięć naszych dzieci. Ale jak wybrać tę właściwą książkę? Czym się kierować przy wyborze? Najlepiej dostosować się do potrzeb naszego dziecka, a gdy chcemy uczyć, lub poprawić  jego mowę, najlepiej wybrać książeczki z serii „Uczę się wymawiać”, Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Dotychczas w serii ukazały się „Wierszyki ćwiczące języki”, „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie”, oraz „Zeszytowy trening mowy”, wszystkie autorstwa Marty Galewskiej-Kustra, z pięknymi ilustracjami Joanny Kłos.


Drogi rodzicu, jeśli jeszcze nie znasz tych książek, koniecznie musisz to nadrobić! Seria „Uczę się wymawiać” to najlepsze książeczki i ćwiczenia logopedyczne z jakimi do tej pory miałam przyjemność się zaznajomić. Świetny pomysł na naukę i wspólne spędzenie czasu, które na pewno zaowocuje w przyszłości.

„Zeszytowy trening mowy” znacznie różni się od poprzednich książek z serii. Jest to typowy zeszyt ćwiczeń, w którym znajdziemy zadania, które pomogą poprawić mowę dziecka, a przede wszystkim zwrócą uwagę na głoski, które sprawiają najwięcej trudności (m.in.: ś, ź, ć, dź, sz, czy, dz, r, ż, k, g). Dzięki zadaniom zawartym w książeczce, dzieci mają szansę poćwiczyć swoją koncentrację, sprawność grafomotoryczną i manualną, a przede wszystkim, poprzez zabawę przyswoić sobie głoski i poszczególne słowa, które sprawiają im najwięcej trudności. Znajdziemy tu wielu wspaniałych bohaterów, którzy przeżywają różne przygody. Pomożemy muszce Fefe, nauczyć się ładnie mówić, poznamy żółwia Andrzeja, który mieszka w wieżowcu razem z przyjaciółmi, lub wybierzemy się z małym Tomkiem na targ po zakupy. A każde zadanie to nic innego, jak nauka poprawnej wymowy i głosek.


Zeszyt ćwiczeń Marty Galewskiej-Kustra został podzielony na poszczególne rozdziały, dostosowane do wieku dziecka. Będziemy mieli okazję razem z dzieckiem wycinać, przyklejać, a nawet zagrać w grę, którą znajdziecie w książeczce. Jestem pewna, że każdy maluch znajdzie tutaj coś dla siebie, a zadania, na pewno dostarczą wielu radości i uśmiechu. Na samym końcu książeczki, znajdziemy dyplom, którym możemy nagrodzić dziecko, po wykonaniu wszystkich zadań. W końcu nic tak nie motywuje do pracy, jak nagroda.


„Zeszytowy trening mowy” to pięknie wydany zeszyt ćwiczeń, dla dzieci w wieku przedszkolnym. Warto zaopatrzyć się w taką książeczkę i razem z malcem, poćwiczyć wymowę. Dzięki zadaniom zawartym w zeszycie, każdy rodzic będzie mógł sprawdzić, czy rozwój mowy malucha przebiega poprawnie.

Książeczka Marty Galewskiej-Kustra, to świetny sposób na naukę i zabawę. Duża ilość ćwiczeń, wspaniali bohaterowie i kolorowe ilustracje, sprawią że dzieci nie będą miały czasu na nudę. Trochę żałuję jednak, że książeczka nie została zaopatrzona w naklejki, bo na pewno byłoby to pewne ułatwienie, zwłaszcza że nie każde dziecko, potrafi samodzielnie operować nożyczkami. Choć jestem pewna, że z pomocą rodziców, każdy maluch da sobie radę. Gorąco polecam ten tytuł, jak i pozostałe książeczki Wydawnictwa Nasza Księgarnia, z serii „Uczę się wymawiać”.

Autor: Marta Galewska-Kustra
Ilustracje: Joanna Kłos
Tytuł: Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci
Seria: Uczę się wymawiać
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 64
Wiek: 4+
MOJA OCENA: 8/10


Za możliwość zapoznania się z tą wyjątkową publikacją dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia

16 komentarzy :

 1. Lubię takie madre książeczki .Buziak

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że nie było tej pozycji kilka lat temu :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Łaaa jaka fajna sprawa :) Dla rodziców i dzieciaków w sam raz :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa propozycja dla maluchów, jednak już nie dla mojej córci ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze, że takie publikacje powstają :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa książeczka. Będę miała ją na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczne rysunki! Aż żałuję, że nie mam już 5 lat ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajna książeczka, z pewnością może się przydać dzielnym przedszkolakom i ich rodzicom. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. świetna sprawa ;)
  Pozdrawiam serdecznie ;*
  http://ravenstarkbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. ksiązka wydaje się by6ć genialna, niestety jestem juz na nią troszeczkę za stara :c
  serdecznie pozdrawiam ♥

  OdpowiedzUsuń
 11. Chyba kupię dla córeczki mojej kuzynki i będziemy się razem bawić :) I uczyć przy okazji ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Dziękuję za podpowiedź ...mój synek ma problem z literka R ...zaraz zamówię taka książeczkę .

  OdpowiedzUsuń
 13. Dziękuję za podpowiedź ...mój synek ma problem z literka R ...zaraz zamówię taka książeczkę .

  OdpowiedzUsuń

Fajnie że jesteś! Dziękuję za każdy pozostawiony ślad :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka