czwartek, 22 października 2015

Bajkowy Zakątek: "Figle w fokarium" Marcin Sendecki


Czytanie dzieciom i z dziećmi, to rzecz, o której powinien pamiętać każdy rodzic. Gdy już w najmłodszych latach zaszczepimy w dziecku miłość do książek, możemy być pewni że na pewno zaprocentuje to w przyszłości.

Dzieci rosną, a z ich wiekiem rosną też ich umiejętności. Nadchodzi w końcu moment, aby zabrać się za naukę czytania. Niestety nie jest to proces łatwy i wymaga wiele pracy i wysiłku, od nas rodziców, jak i od dzieci. Co zatem zrobić, żeby w skuteczny, a jednocześnie zabawny sposób zachęcić dziecko do czytania?


Wydawnictwo Egmont serwuje nam wyjątkową serię książeczek, kierowaną do dzieci które dopiero zaczynają swoją naukę z czytaniem, jak również dla tych, które czytać już potrafią. Seria „Czytam sobie” to nauka od podstaw. Zaczynamy od poziomu 1, w którym dziecko zaczyna składać najprostsze słowa. Poziom 2, to moment kiedy zaczynamy składać zdania, zaś poziom 3, kierowany jest do dzieci, które opanowały umiejętność poziomu 1 i 2 i potrafią samodzielnie czytać.


„Figle w fokarium” to kolejna książeczka z tej wyjątkowej serii. Dziś mam okazję zaprezentować wam Poziom 1, dla dzieci które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Książeczka Marcina Sendeckiego opowiada o fokach mieszkających w helskim fokarium. Razem z dwójką dzieci odwiedzamy to niezwykłe miejsce. Dowiadujemy się co robią foki, jak wyglądają, jak mają na imię i co jedzą. Poznajemy osoby które się nimi zajmują, a także dowiadujemy się, co należy zrobić, gdy znajdziemy fokę na plaży.

Istotną kwestią w książeczce są duże, kolorowe ilustracje autorstwa Ewy-Poklewskiej-Koziełło, które od razu przyciągają wzrok dziecka. Na dole znajdziemy krótkie zdania, składające się z najprostszych słów, a w dymkach, poszczególne słowa rozłożone na głoski, tak aby dziecko mogło przeliterować dane słowo. Dzięki temu malec utrwala sobie słowa i może samodzielnie ćwiczyć głoski, a duży tekst dodatkowo ułatwia czytanie. W środku znajdziemy naklejki, które mogą posłużyć jako nagroda, lub zachęta do nauki czytania. W końcu które dziecko nie lubi naklejek? Dodatkową motywacją, będzie również dyplom, który znajdziemy na samym końcu książeczki.


„Czytam sobie” to wartościowa seria, która na pewno idealnie sprawdzi się w nauce czytania. Dodatkowym atutem jest ładne wydanie książeczek, mały format i dość krótki tekst, dzięki czemu dziecko na pewno nie znudzi się czytaniem. „Figle w fokarium” to książeczka kierowana do młodszych czytelników. Jestem pewna że każdy mały miłośnik zwierząt pokocha foki z Helu i z przyjemnością będzie odkrywał ich niezwykłe przygody i tajemnice. Polecam i zachęcam do czytania, w końcu nic tak nie buduje więzi z dzieckiem, jak wspólne czytanie i poznawanie świata, a seria „Czytam sobie”, na pewno sprawdzi się tutaj idealnie.

Autor: Marcin Sendecki
Ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełło
Tytuł: Figle w fokarium
Seria: Czytam sobie - Poziom 1
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 32
Wiek: 5+
MOJA OCENA: 9/10


Za możliwość zapoznania się z tą wyjątkową publikacją dziękuję Wydawnictwu Egmont

11 komentarzy :

 1. Książeczka idealna dla mojej bratanicy! Muszę się za nią rozejrzeć ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna seria. Czegoś takiego właśnie potrzebuje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy tytuł, piękne obrazki. Szkoda, że moja siostra jest już za duża na nią.
  Każde mniejsze dziecko razem z rodzicami będzie miało frajdę!
  modnaksiazka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem właśnie na etapie poszukiwania ciekawych książek dla mojego dziecka i ta seria wyjątkowo mnie zaciekawiła. Tym bardziej, ze jest bardzo przyjazna dla dziecka i wspomaga jego rozwój. Co więcej - fokarium na Helu lubię i nawet byłam tam miesiąc temu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ksiązeczki z serii Czytam sobie są rewelacyjne, posiadamy "Bigos z Mamutka" nie dość że sam tytuł śmieszny to i treść, a przy okazji uczy. Koniecznie muszę synkowi zakupić pozostałe z serii :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękna grafika :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Urocze. :) To ważne, by dzieci zaczynały od tego typu książeczek. :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo mi się podoba ta seria :)

  OdpowiedzUsuń

Fajnie że jesteś! Dziękuję za każdy pozostawiony ślad :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka