czwartek, 8 października 2015

Zapowiedzi wydawnicze: październik 2015


Jesień wita nas pięknymi kolorami, a Wydawnictwa szykują kolejną porcję wyśmienitych nowości! Jesteście ciekawi co tym razem trafi na księgarniane półki?

Zapraszam na mały przegląd zapowiedzi wydawniczych na październik.
Tym razem troszkę skrócone ;)."Pulse" Gail McHugh, Wydawnictwo: Akurat
Premiera: 07.10

Emily kładzie na szali całe swoje życie, żeby być z mężczyzną, który zdobył jej serce. Niestety nie ma pewności, że Gavin naprawdę ją kocha; pozostaje wierzyć, że postąpiła słusznie, idąc za głosem serca, i że jej wybranek okaże się takim człowiekiem, jakim chciała go widzieć.
Niestety, wszystko wskazuje na to, że tak nie jest. Dążący do autodestrukcji, zamknięty we własnym ponurym świecie Gavin rozpaczliwie potrzebuje pomocy. Emily musi zdecydować, czy jest gotowa poświęcić wszystko, żeby go uratować, i czy uczucie, jakim go darzy, jest wystarczająco silne, by wystawić je na tak ciężką próbę.


"Jutro zaświeci słońce" Joanna Sykat, Wydawnictwo: Czwarta Strona
Premiera: 07.10

Anita spełnia się zawodowo jako pisarka. Wspierana przez męża decyduje się na kolejne ważne kroki i zmiany w swoim życiu. Wspólnie kupują upragnione mieszkanie i powoli budują własny świat.
Nie jest im jednak dane cieszyć się małżeństwem ani sukcesami. Despotyczna matka Anity, która od zawsze zaniżała jej poczucie wartości, starając się podporządkować sobie całkowicie córkę, wkracza ponownie do ich życia. Czy Anita znajdzie siłę, żeby walczyć o swoje życie?


"Powiedz panno gdzie ty śpisz" M.J. Arlidge, Wydawnictwo: Czwarta Strona
Premiera: 07.10

Bezkompromisowa inspektor Helen Grace powraca w wyśmienitym thrillerze Powiedz, panno, gdzie ty śpisz. W dzielnicy czerwonych latarni ginie mężczyzna. Zabójca jest bezlitosny. Ciało jest okaleczone, a na miejscu zbrodni brakuje serca… Parę godzin później serce ofiary zostaje dostarczone żonie i dzieciom przez kuriera. Zaczynają ginąć kolejni mężczyźni. Helen Grace ponownie będzie musiała stawić czoło seryjnemu mordercy, mimo własnych problemów osobistych.


"Zgubiono, znaleziono" Brooke Davis, Wydawnictwo: Czarna Owca
Premiera: 07.10

Siedmioletnia Millie uświadamia sobie, że wszystko dokoła niej umiera. W swojej Księdze Umarlaków odnotowała już śmierć dwudziestu siedmiu różnych stworzeń. Teraz musi do niej wpisać swojego ojca. Agatha ma osiemdziesiąt dwa lata i od śmierci męża nie wychodzi z domu. Siedzi przy oknie, ukryta za zasłonami i bluszczem, i wrzeszczy na przechodniów, wyładowując swój gniew na obcych ludziach. Aż do dnia, gdy po drugiej stronie ulicy dostrzega dziewczynkę. Karl ma osiemdziesiąt siedem lat, kiedy jego syn przywozi go do domu starców, całuje go w policzek na pożegnanie i znika. Wtedy właśnie Karl przeżywa chwilę umysłowej klarowności. Ucieka z domu starców i wyrusza na poszukiwania czegoś innego.
Troje zagubionych ludzi, którzy muszą się odnaleźć. Millie, Agatha i Karl łamią zasady i dzięki temu odkrywają sens życia.


"Po prostu bądź" Magdalena Witkiewicz, Wydawnictwo: Filia (MOJA RECENZJA)
Premiera: 07.10

W pobliżu zawsze był przyjaciel. Jego przyjaciel, któremu nie wolno było czuć. Zaopiekował się nią na dobre i na złe. Ktoś do nich dołączył, a on nadal trwał. Miłość przychodzi bezszelestnie, nikogo nie uprzedza. Równie cicho odchodzi niezauważona.
"Moje śliczne" Karin Slaughter, Wydawnictwo: HarperCollins
Premiera: 07.10

Pewnego dnia dziewiętnastoletnia Julia zniknęła bez śladu. Tragedia na zawsze naznaczyła jej najbliższych. Ojciec popełnił samobójstwo, a siostry, Claire i Lydia, zerwały ze sobą kontakt. Mija dwadzieścia lat. Paul, mąż Claire, wpływowy milioner, zostaje zamordowany. Przeglądając jego rzeczy, Claire odkrywa przerażające nagrania, na których ktoś brutalnie gwałci i morduje dziewczyny.
Czy Paul miał z tym coś wspólnego, czy tylko oglądał te filmy? Czy przez osiemnaście lat żyła pod jednym dachem z psychopatą? Claire i Lydia, dotąd mocno skonfliktowane, rozpoczynają prywatne śledztwo, które okaże się bolesną wędrówką w przeszłość, dowodem, że czas nie leczy wszystkich ran. Siostry docierają blisko prawdy, a komuś bardzo zależy, by nigdy nie wyszła na jaw.


"Diabelski walc" Jonathan Kellerman, Wydawnictwo: HarperCollins
Premiera: 07.10

Alex Delaware, psycholog dziecięcy, zostaje wezwany do szpitala na konsultacje. Pacjentka, kilkuletnia Cassie, przynajmniej raz w miesiącu trafia w ciężkim stanie na ostry dyżur. Nikt nie potrafi jej zdiagnozować. Prowadząca lekarka podejrzewa zespół Münchausena per procura, który polega na tym, że to opiekunowie wywołują chorobę dzieci. Nie chce jednak rzucać niepopartych dowodami oskarżeń, bo rodzina Cassie jest bardzo zamożna i wpływowa. Alex postanawia przyjrzeć się sprawie. Ale im dłużej ją bada, tym więcej przerażających faktów odkrywa, a krąg podejrzanych nieustannie się powiększa.


"Opactwo świętego grzechu" Sue Monk Kidd, Wydawnictwo: Literackie
Premiera: 07.10

Przeżywająca kryzys wieku średniego, znudzona dotychczasowym życiem i kochającym mężem Jessie Sullivan powraca na wyspę swego dzieciństwa, żeby zaopiekować się matką, która uległa niecodziennemu wypadkowi. Ta podróż w przeszłość stanie się dla bohaterki sposobem na oswojenie demonów z dzieciństwa, pogodzenie się z owianą tajemnicą, tragiczną śmiercią ojca i odnalezienie siebie. Jessie odkryje uśpiony w sobie talent malarski i da się porwać uczuciu, rodem z Ptaków ciernistych krzewów. Czy po powrocie jej małżeństwo z ustatkowanym, kochającym Hughem będzie miało nadal sens? Czy Jessie będzie umiała wrócić do dawnego życia?


"Huczmiranki. Eukaliptus i werbena" Agata Mańczyk, Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Premiera: 07.10

Rok 2013. Nina Huczmiran przyjeżdża do Warszawy. Tułanie się po Europie nie przyniosło zapomnienia ani nie ukoiło bólu, czas więc zmierzyć się z demonami przeszłości i spróbować wrócić na łono rodziny.
Rok 1963. Daria Huczmiran czuje się najszczęśliwszą kobietą na świecie. Właśnie przyjęła oświadczyny tego jedynego, ma głowę pełną planów i marzeń. Jednak babka i matka inaczej zaplanowały jej przyszłość.
Rok 1890. Linda Huczmiran jest w ciąży. Porzucona przez ukochanego, nieznajdująca oparcia w najbliższych zrobi wszystko, żeby uratować swe nienarodzone dziecko. Nawet jeśli będzie musiała prosić o pomoc największego wroga.
„Huczmiranki” to porywająca saga rozgrywająca się w Warszawie na przestrzeni ponad stu lat. Książka pełna magii i tajemnic. Huczmiranki zawsze musiały radzić sobie same… Dla tych silnych i dumnych kobiet najważniejsze powinny być więzy krwi, ale co jeśli w rodzinie pojawi się czarna owca, która zapragnie żyć po swojemu?"Sprostowanie" Renee Knight, Wydawnictwo: Sonia Draga
Premiera: 07.10

Życie Catherine Ravenscroft to z pozoru sielanka. Oboje z mężem odnoszą zawodowe sukcesy. On w branży prawniczej, ona w telewizji. Ich wkraczający w dorosłość syn, Nicholas, nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań i ostatecznie wyprowadził się z rodzinnego gniazda. Catherine cieszy się na myśl o przeprowadzce. Pewnego dnia na stoliku nocnym znajduje książkę. Przygląda jej się z zaciekawieniem, nie bardzo pamięta, jak znalazła się w domu. Zaczyna czytać i… przeżywa wstrząs. Odkrywa bowiem, że główna bohaterka powieści przypomina ją samą, a kluczowy wątek fabuły toczy się wokół pewnego wakacyjnego zdarzenia sprzed lat. Przeraża ją myśl, że ktoś zna jej sekret, który tak pilnie strzegła przez lata. Nie śpi po nocach, nie funkcjonuje normalnie i popada w depresję. Czeka na kolejny ruch tajemniczego prześladowcy, którego celem jest sprawić, by cierpiała.


"Mam na imię Freedom" Jax Miller, Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Premiera: 08.10

„Nazywam się Freedom Oliver i zabiłam swoją córkę”, wyznaje bohaterka.
Mieszkańcy Painte, małego miasteczka w stanie Oregon, niewiele wiedzą o swojej sąsiadce, choć Freedom mieszka tu od wielu lat. Pracuje w rockandrollowym barze, jest zadziorna i arogancka, unika towarzystwa, ale nie stroni od alkoholu i prawie co wieczór trafia do policyjnego aresztu za picie w miejscach publicznych. Nie wiedzą, że naprawdę nazywa się inaczej, kiedyś została oskarżona o zabójstwo męża i od prawie dwudziestu lat korzysta z ochrony dla świadków. Nie wiedzą też, że po aresztowaniu oddała do adopcji syna i córkę i dziś gorzko żałuje tej decyzji. Tęskni za dziećmi i pisze do nich setki listów, których nie wysyła. Gdy Freedom dowiaduje się, że jej córka Rebekah została porwana, postanawia za wszelką cenę ją uratować. Wyrusza więc w samotną podróż do Kentucky, gdzie wychowały się jej dzieci, w rodzinie, która też skrywa swoje mroczne sekrety. Musi także uciekać przed niezrównoważonymi braćmi swojego męża, którzy ruszają jej tropem, aby dokonać zemsty. Freedom przekona się wkrótce, że grozi jej znacznie poważniejsze niebezpieczeństwo.


"Farbowana blondynka" Danuta Noszczyńska, Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Premiera: 08.10

Tamara przyjeżdża z prowincji z gotowym planem na szczęście: najpierw kariera i odpowiedni status materialny, później mąż, może nawet dzieci... Nie. Jedno dziecko. W dalekiej przyszłości – i tylko wówczas, jeśli on się będzie upierał. Ma jasno wytyczoną ścieżkę. Konsekwentnie realizuje kolejne cele i krok po kroku osiąga to, co sobie założyła. Jej pierwsze sukcesy zawodowe zbiegają się w czasie ze świadomą i dość znaczącą zmianą wizerunku. Rodzi się w niej przekonanie, że odpowiedni wygląd jest furtką do osiągnięcia wszelkich zamierzeń. W pracy bezwzględna, chłodna i dumna, prywatnie poszukująca silnego męskiego ramienia. Wspierają ją cztery dzielne przyjaciółki. W ich idealnie poukładanym świecie zaczyna jednak czegoś brakować. A może to najwyższa pora, żeby przestać planować?


"Zapytaj księżyc" Nathan Filer, Wydawnictwo: Albatros
Premiera: 09.10

Opowiem wam co się stało, bo to dobry sposób, aby przedstawić mojego brata. Ma na imię Simon. Myślę, że go polubisz. Ja naprawdę go lubię. Ale kilka stron dalej Simon będzie martwy. A od tamtej pory nigdy już nie był taki sam.” Matthew z dużą dozą determinacji i szczerości postanawia spisać swoją historię. Czy przyczynił się do śmierci swojego brata Simona, ponieważ ten niósł go do domu po pewnym pechowym upadku? Do zdarzenia doszło letnią nocą 1999 roku, gdy obaj bracia wymknęli się ukradkiem z przyczepy kampingowej usytuowanej na malowniczym, lecz niebezpiecznym klifowym wybrzeżu półwyspu Portland. Dziewięcioletni Matthew wyciągnął Simona z łóżka, ponieważ chciał mu pokazać coś ciekawego. Ta z pozoru niewinna nocna eskapada zakończyła się tragicznie. Od tej pory w życiu dziewięcioletniego Matthew pojawił się zamęt. Czuł się odpowiedzialny za śmierć starszego brata.
Niemal dekadę później, Matthew trafia do szpitala psychiatrycznego. Od pierwszych stron spisywanej przez siebie książki, powraca do wydarzeń sprzed lat i choć o samym wypadku mówi niewiele, wiemy, że nęka go poczucie winy, a śmierć brata wywarła ogromny wpływ na całe jego późniejsze życie.


"Wszechświaty. Utopia" Leonardo Patrignani, Wydawnictwo: Dreams
Premiera: 12.10

Rzeczywistość, w której Alex, Jenny i Marco żyją od osiemnastu lat jest ich bezpiecznym schronieniem. To tylko jedna z niezliczonych możliwości, jeden z Wszechświatów. Co tak naprawdę wydarzyło się podczas próby ucieczki z totalitarnej Gai, w drodze do statku zmierzającego na Wschód? Jakie będą konsekwencje dramatycznego wyboru, którego dokonała Anna? Gdzieś tam jest ktoś, kto posiada te same zdolności co oni i to z jego winy świat zaczyna się rozpadać. Gdzieś tam jest osiemdziesięcioletni staruszek dożywający swoich dni w więzieniu i dwójka młodych ludzi zamkniętych jak myszy w laboratorium. Gdzieś tam ich umysły pozostały jedyną i ostatnią nadzieją...


"Krzyk Persefony" Joanna Pypłacz, Wydawnictwo: Szara Godzina
Premiera: 12.10

Gertruda Lange została obdarzona przez los nieprzeciętną wyobraźnią, a także wrażliwością na rzeczy niedostrzegalne dla innych. Bardzo nieufna wobec otoczenia, jest zamknięta w sobie, funkcjonując na granicy świata materialnego i pozazmysłowego. Gdy pod presją otoczenia poślubia właściciela dobrze prosperującej fabryki porcelany, życie wymyka jej się spod kontroli. Wskutek dramatycznych wydarzeń trafia do kliniki psychiatrycznej, gdzie roztaczają nad nią opiekę uzdolniony muzycznie doktor Hoffmann oraz enigmatyczna siostra Konstancja.
Krzyk Persefony to powieść grozy osadzona w realiach XIX-wiecznego Krakowa i jego okolic, historia skomplikowanych losów kilkorga bohaterów, z których każdy skrywa jakąś tajemnicę. Łączy ich jedno: wewnętrzny konflikt między pragnieniem szczęścia i spełnienia a wewnętrznym demonem autodestrukcji.
 

"Ocalenie Callie i Kaydena" Jessica Sorensen, Wydawnictwo: Zyski S-ka
Premiera: 19.10

Mroczny sekret, od lat skrywany przez Kaydena w końcu wyszedł na jaw. Co gorsza, chłopak stoi w obliczu groźby oskarżenia przed sądem o pobicie. Jedynym sposobem, by mógł oczyścić swoje imię jest zdradzenie przez Callie jej tajemnicy. Ale Kayden nigdy jej o to nie poprosi. Zamiast tego zrobi wszystko, co w jego mocy, by ją chronić. Nawet jeśli oznacza to opuszczenie przez niego jedynej dziewczyny, którą kiedykolwiek pokochał.
Callie wie, że Kayden pogrąża się w ciemności i rozpaczliwie pragnie go ocalić. Lecz uda jej się to jedynie wtedy, gdy stawi czoła swojemu największemu lękowi i wyzna wszystkim własne bolesne tajemnice. Pomysł przerwania milczenia wzbudza u niej trwogę, ale nie tak wielką, jak myśl o utracie Kaydena.


"Wszystkie jasne miejsca" Jennifer Niven, Wydawnictwo: Bukowy Las
Premiera: 21.10

Theodore jest zafascynowany śmiercią. Codziennie rozmyśla nad sposobami, w jakie mógłby pozbawić się życia, a jednocześnie nieustannie szuka – znajdując – czegoś, co pozwoliłoby mu pozostać na tym świecie. Violet żyje przyszłością i odlicza dni do zakończenia szkoły. Marzy o ucieczce od małego miasteczka w Indianie i niemijającej rozpaczy po śmierci siostry. Kiedy Finch i Violet spotykają się na szczycie szkolnej wieży – sześć pięter nad ziemią – nie do końca wiadomo, kto komu ratuje życie. A gdy ta zaskakująca para zaczyna pracować razem nad projektem geograficznym, by odkryć „cuda” Indiany, ruszają – jak to określa Finch – tam, gdzie poprowadzi ich droga: w miejsca maleńkie, dziwaczne, piękne, brzydkie i zaskakujące. Zupełnie jak życie.
Wkrótce tylko przy Violet Finch może być sobą – śmiałym, zabawnym chłopakiem, który, jak się okazuje, wcale nie jest takim wariatem, za jakiego go uważają. I tylko przy Finchu Violet zapomina o odliczaniu dni, a zaczyna je przeżywać. Jednak w miarę jak świat Violet się rozrasta, świat Fincha zaczyna się gwałtownie kurczyć.


"A potem przyszła wiosna" Agnieszka Olejnik, Wydawnictwo: Czwarta Strona
Premiera: 21.10

Pola Gajda jest znaną aktorką. Jak przystało na prawdziwą gwiazdę, żyje w zawrotnym tempie: praca na planie, wywiady, imprezy u producentów i związek z celebrytą. Jej życie nie jest jednak wyłącznie pasmem sukcesów i radości, bowiem prześladuje ją wścibski paparazzo.
Pewnego dnia Pola znajduje w internecie zdjęcie swojego ukochanego z inną kobietą. W jednej chwili cały jej świat rozsypuje się niczym zamek z piasku. Zdrada ukochanego tylko uwidacznia pustkę, w którą zamieniło się jej życie w blasku fleszy.


"Zaginięcie" Remigiusz Mróz, Wydawnictwo: Czwarta Strona
Premiera: 21.10

Trzyletnia dziewczynka znika bez śladu z domku letniskowego bogatych rodziców. Alarm przez całą noc był włączony, a okna i drzwi zamknięte. Śledczy nie odnajdują żadnych poszlak świadczących o porwaniu i podejrzewają, że dziecko nie żyje.
Doświadczona prawniczka, Joanna Chyłka, i jej początkujący podopieczny, Kordian Oryński, podejmują się obrony małżeństwa, któremu prokuratura stawia zarzut zabójstwa. Proces ma charakter poszlakowy, mimo to wszystko zdaje się wskazywać na winę rodziców – wszak gdy wyeliminuje się to, co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, musi być prawdą...


"Marzenia szyte na miarę" Karolina Wilczyńska, Wydawnictwo: Czwarta Strona
Premiera: 21.10

Kontynuacja bestsellerowej powieści „Stacja Jagodno. Zaplątana miłość”. Co łączy doktor Ewę z babcią Różą? Kto mieszka w tajemniczym dworku? Czy Tamara odnajdzie miłość? Jakie jeszcze sekrety skrywa urokliwe Jagodno w Górach Świętokrzyskich?
„Stacja Jagodno” to nie tylko sielski krajobraz, ale także świat pełen emocji – radości z sukcesów i smutku porażek, miłości i nienawiści, namiętności, samotności i nowych relacji. To przede wszystkim jednak losy kobiet, które bez względu na miejsce zamieszkania i wiek, czują podobnie i pragną szczęścia. W Jagodnie spotkacie ich wiele, poznacie siłę kobiecości i moc z niej płynącą.


"Pewnego dnia" David Levithan, Wydawnictwo: Dolnośląskie
Premiera: 21.10

Kiedy Rhiannon spędza cudowny dzień ze swoim chłopakiem, który wreszcie jest taki, jakim go sobie wymarzyła, nie wie jeszcze, że w rzeczywistości to nie był Justin, ale A – szesnastolatek codziennie budzący się w ciele innej osoby.
Zakochany w Rhiannon A zrobi wszystko, żeby codzienna zmiana płci, wyglądu, charakteru i miejsca zamieszkania nie stanowiła przeszkody dla ich miłości. Tylko czy Rhiannon to wystarczy?


"Ostatni dzień roku" Katarzyna Misiołek, Wydawnictwo: Muza
Premiera: 21.10

Monika zdaje się nie mieć żadnych problemów. Jest szczęśliwą mężatką, pracuje w bibliotece uniwersyteckiej i żyje pełnią życia. A jednak któregoś mroźnego dnia, w przeddzień Nowego Roku, wychodzi z mieszkania i przepada bez wieści. Życie jej młodszej siostry Magdy zamienia się w koszmar, na przemian karmi się nadzieją lub wątpi w to, że jeszcze Monikę zobaczy. Mijają pełne rozpaczliwych poszukiwań dni, tygodnie i miesiące. Rodzina zaginionej szuka jej wszędzie: w sektach, szemranych spelunach ze striptizem, za granicą. Zgłaszają się anonimowi życzliwi, których jedyną motywacją jest szansa na wyłudzenie paru groszy. Historią młodej mężatki, która przepadła bez śladu, zaczynają się interesować media. Przy okazji na jaw wychodzą skrzętnie dotąd ukrywane rodzinne tajemnice, a cały dotychczasowy, bezpieczny świat głównej bohaterki bezpowrotnie się rozpada. Magda dowiaduje się, że kilka miesięcy przed zaginięciem siostra usiłowała popełnić samobójstwo.
 

"Co ze mnie zostało" Kat Zhang, Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Premiera: 21.10

Wyobraźcie sobie, że macie dwa umysły dzielące jedno ciało. Wy i wasze drugie ja jesteście sobie bliżsi niż bliźnięta, jesteście czymś więcej niż przyjaciółmi. Znacie się od zawsze.
Potem wyobraźcie sobie, że wszyscy nienawidzą i boją się ludzi takich jak wy. Że rząd waszego kraju chce was wytropić i wyrwać waszą drugą duszę, oddzielając od osoby, którą kochacie najbardziej na świecie.
A teraz poznajcie Evę i Addie. One nie muszą sobie niczego wyobrażać.


"Dziewczyna z pociągu" Paula Hawkins, Wydawnictwo: Świat Książki
Premiera: 21.10

Rachel każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów. Zaczyna się jej nawet wydawać, że zna ludzi, którzy mieszkają w jednym z nich. Uważa, że prowadzą doskonałe życie. Gdyby tylko mogła być tak szczęśliwa jak oni.I nagle widzi coś wstrząsającego. Widzi tylko przez chwilę, bo pociąg rusza, ale to wystarcza.
Wszystko się zmienia. Rachel ma teraz okazję stać się częścią życia ludzi, których widywała jedynie z daleka. Teraz się przekonają, że jest kimś więcej niż tylko dziewczyną z pociągu."Skazani na ból" Agnieszka Lingas-Łoniewska, Wydawnictwo: Novae Res
Premiera: 24.10

Będąc ze mną jesteś skazana na ból. Na cierpienie. I na niebezpieczeństwo.
Aleks ma dwadzieścia lat i od szesnastego roku życia jest skinheadem. Ma swoje bractwo, ideały i prawdy, w które wierzy. Amelia to osiemnastolatka, licealistka, która ma za sobą tragiczną przeszłość. Drogi Amelii i Aleksa nigdy nie powinny się przeciąć. Nie łączy ich nic – ani pochodzenie, ani poglądy, ani rodzinna przeszłość. A jednak młodzi poznają się w dramatycznych okolicznościach i zakochują w sobie. Od tej chwili zmienia się wszystko.

Historia, która zwala z nóg. Dramatyczna pogoń za miłością silniejszą niż uprzedzenia, bolesne poszukiwanie własnej tożsamości i zakończenie, które nie pozwoli zasnąć.


"Anna May" Agnieszka Opolska, Wydawnictwo: Novae Res
Premiera: 24.10

Anna May, studentka historii sztuki, będąc w tarapatach finansowych postanawia ponownie spróbować swoich sił jako modelka. Zamiast na casting trafia jednak do pracowni malarskiej intrygującego obcokrajowca - Adama Northona. Niespodziewana paczka z rzeczami zmarłej matki przywołuje demony przeszłości. Anna mimo wielu obaw decyduje się na odszukanie ojca, którego nigdy nie poznała - tym samym zmierzyć się musi nie tylko ze swoimi koszmarami, ale i z mroczną historią własnej rodziny.
Pomagają jej w tym między innymi tajemniczy Adam, homoseksualny przyjaciel Lukas oraz irytująca, obsesyjnie szukająca sensacji przyszła dziennikarka Ida. Przygnieciona rozterkami nie tylko swoimi, ale i swoich przyjaciół Anna nie wie, iż wpadła w misternie przygotowaną pułapkę. Wplątując się coraz bardziej w sieć intryg, nie zdaje sobie sprawy z grożącego jej niebezpieczeństwa."Miles" Milena Wiktoria Jaworska, Wydawnictwo: Novae Res
Premiera: 24.10

Millie z nikim się nie spotyka, nie ubiera się tak, jak nakazują szkolne trendy, a w dodatku lubi astronomię – to nie są cechy, dzięki którym zyskuje się popularność w ekskluzywnej nowojorskiej szkole. To, że jej ojciec jest znanym politykiem, również nie pomaga jej w zdobyciu przyjaciół. Wszystko zmienia się o 180 stopni, kiedy w jej życie wkracza Aries. Tajemniczy, przystojny brunet to nie tylko kolega z równoległej klasy, ale i postać z innego świata, do którego, jak się okazuje, należy również Millie.


"Zanim będzie za późno" Lauren Frankel, Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Premiera: 29.10

Pod adresem trzynastoletniej Callie pada oskarżenie o agresywne zachowanie. Doskonale znając łagodne usposobienie córki, Rebecca jest przekonana o jej niewinności. Callie zostaje oczyszczona z podejrzeń, ale koleżanka, która ją oskarżyła, zaczyna przysyłać wiadomości z pogróżkami o coraz bardziej rozpaczliwej treści. Rebecca postanawia interweniować. Próbując pomóc niezrównoważonej dziewczynie, wspomina własne nastoletnie dramaty i przyjaźnie. Wraca pamięcią do czasów, gdy jej brak zrozumienia wobec najbliższych doprowadził do tragedii. Postanawia uczynić wszystko, aby ta historia zakończyła się inaczej. Jednak Rebecca nie wie wszystkiego, nie rozumie, kto jest prawdziwą ofiarą, i nie zdaje sobie sprawy, w jak wielkim niebezpieczeństwie znalazła się Callie.


A wy, na jakie książki czekacie w tym miesiącu?
Wybraliście coś dla siebie? ;)

36 komentarzy :

 1. Wiele ciekawych pozycji, ale nie wszystkie dla mnie. Pulse - już za mną :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przez tę Dziewczynę z pociągu to już niemalże choruję ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dodałabym jeszcze Sprostowanie (autor Knight Renée). Premiera odbyła się wczoraj, a dowiedziałam się o powieści poprzez maila od lubimyczytać. Przyznam, że zafascynował mnie tytuł wiadomości (Thriller psychologiczny dla miłośników "Zaginionej dziewczyny") i zapewne zaraz rozchoruję się jeszcze bardziej :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za informacje :). Nawet nie wiedziałam o tej książce, a faktycznie zapowiada się ciekawie ;). Już dodałam.

   Usuń
 4. Jestem już po lekturze "Powiedz, panno, gdzie ty śpisz", a teraz najbardziej czekam na Mroza ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Opactwo" już za mną, świetna książka. Mroza chętnie bym przeczytała!

  OdpowiedzUsuń
 6. "Pulse" już czytałam i uwielbiam :) Wiele innych książek, które mają premierę w tym miesiącu mam w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam wielką ochotę przeczytać książkę "Po prostu bądź", bo już sama okładka mnie przyciąga. :)
  Pozdrawiam
  A.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja z niecierpliwością czekam na premierę "A potem przyszła wiosna" :) "Pulse" oraz "Opactwo świętego grzechu" mam już za sobą i obie powieści polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Po prostu bądź" już mogę polecać. Wspaniała powieść!

  OdpowiedzUsuń
 10. Intryguje mnie to Sprostowanie - wszędzie spotykam się z reklamą tej książki :) No i Po prostu bądź - wczoraj kupiłam! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Oj dużo ciekawych książek, nie umiałabym się zdecydować na jedną :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nowa Slaughter, koniecznie chcę przeczytać, przy jej książkach naprawdę się boję;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ten październik zrujnuje mój portfel ;) Tyle nowości mnie kusi ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Październik jest niesamowitym miesiącem pod względem nowości ;) "Po prosty bądź" już mam, chciałabym również przeczytać "Opactwo świętego grzechu", a resztę pozycji dopiero muszę poznać :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Najchętniej przeczytałabym wszystkie. :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie będę się rozpisywać, gdyż praktycznie wszystkie powyższe premiery leżą w mojej strefie zainteresowań.

  OdpowiedzUsuń
 17. "Skazani na ból" oraz "Jutro zaświeci słońce" to moje obowiązkowe premiery. A "Ocalenie Callie i Kaydena" już czytałam i muszę się pochwalić, że na okładce pojawi się moja rekomendacja. Tym samym będę miała kilka egzemplarzy do rozdania ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję Weroniko :)!
   A może będziesz też miała jakiś egzemplarz na wymianę? ;)

   Usuń
 18. "Zapytaj księżyc" najbardziej zwróciło moją uwagę, z pewnością ze względu na okładkę, które jest cudowna :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo interesuje mnie "Dziewczyna z pociągu" :)

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 20. Faktycznie październik obfituje w naprawdę ciekawe premiery, z tego co ty wymieniłaś ciekawią mnie: "Dziewczyna z pociągu", "Powiedz panno gdzie ty śpisz", "Po prostu bądź", "Diabelski walc", "Moje śliczne" i "Farbowana Blondynka"

  www.ksiazkoholiczka94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 21. Z niecierpliwością czekam na "Co ze mnie zostało" :)

  OdpowiedzUsuń
 22. "Zapytaj księżyc" na chwilę obecną mnie najbardziej interesuje.
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 23. Super post. :-) Zauważyłam kilka nowości, których sama nie uwzględniłam w swoim październikowym przeglądzie, a które są mega ciekawe. Przede wszystkim bardzo chciałabym przeczytać też: "Dziewczynę z pociągu", "Zapytaj księżyc" i "Annę May". Cóż, chęci rosną, a czasu wcale nie jest więcej. Miłego weekendu:))

  OdpowiedzUsuń
 24. "Pulse" i "Skazani na ból" już za mną. Teraz czekam na "Po prostu bądź", "A potem przyszłą wiosna", ciekawi mnie również "Anna May" oraz "Miles". Październik jest obfity w nowości wydawnicze, nie wiadomo za co się brać, bo chciałoby się wszystko przeczytać, a niestety doba jest zbyt krótka :(

  OdpowiedzUsuń
 25. Zdecydowanie za dużo wspaniałych książek pojawi się w październiku - bo ja teraz nie mogę pozwolić sobie na zakupy książkowe ;)) Na razie tylko jedną z nich przeczytałam, a jutro zaczynam czytać 2 ;)

  OdpowiedzUsuń
 26. Zdecydowanie polecam "Pulse" i kupię "Zaginięcie" :D

  OdpowiedzUsuń
 27. Tyle cudownych zapowiedzi a tak mało czasu... Ech, ta rzeczywistość...

  OdpowiedzUsuń
 28. Całe mnóstwo interesujących książek. Wszystkie zapisałam, ale nie chce mi się wymieniać :P Dzięki za świetny wpis!

  OdpowiedzUsuń
 29. Pulse dawno za mną, ale czekam jeszcze na wieeele innych :D M.in. na mój patronat, czyli Co ze mnie zostało! ^^
  Pozdrawiam serdecznie! ;*
  http://ravenstarkbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję patronatu! Bardzo chciałabym przeczytać tę książkę :). Mam nadzieję że się uda!

   Usuń
 30. Wiele z prezentowanych przez Ciebie książek, ogromnie mnie kusi :) Nie wiem, jak wytrzyma to mój biedny portfel, zwłaszcza, że obiecałam sobie do końca roku wyluzować z kolejnymi książkowymi zakupami ;) Jak wytrwać?

  OdpowiedzUsuń
 31. Mam kilka typów m.in. ,,Dziewczynę z pociągu" :)

  OdpowiedzUsuń
 32. Też mam problem z wydawaniem pieniędzy na książki. Mam kilka tytułów, które chciałabym kupić. Dobrze, że w matrasie mam kartę stałego klienta to dostanę na pewno jakieś rabaty :)

  OdpowiedzUsuń

Fajnie że jesteś! Dziękuję za każdy pozostawiony ślad :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka