czwartek, 7 maja 2015

Zapowiedzi wydawnicze: maj 2015

Tradycyjnie prezentuję wam zapowiedzi wydawnicze na bieżący miesiąc. Ale tym razem w trochę innym wydaniu. Jak wam się podoba? :)
Niektóre z tych pozycji już są dostępne w księgarniach, ale część z nich pojawi się w drugiej połowie miesiąca. Zatem jest na co polować, bo Wydawnictwa po raz kolejny nas rozpieszczają. A nasze portfele... no cóż, znowu nie będę miały lekko ;).
Zatem zaczynamy! 

 
WYDAWNICTWO OTWARTE


"Za żadne skarby" Vera Falski
Premiera: 6 maja
Ewa spełniła swoje marzenie – wyrwała się z małej mazurskiej wsi, skończyła mikrobiologię. Właśnie wybiera się na staż naukowy do Paryża. Ma też całkiem sensownego faceta. I nagle wszystko się kończy. Jeden telefon uruchamia bieg zdarzeń, jakich Ewa nigdy by się nie spodziewała. Dziewczyna wraca do zaściankowej rzeczywistości, do pijącego ojca i chorego brata. Przed nią wiele problemów, ale też miłość do utraty tchu. Co zrobi Ewa? Jedno jest pewne: za żadne skarby się nie podda!

"Maybe someday" Colleen Hoover
Premiera: 13 maja
On, Ridge, gra na gitarze tak, że porusza każdego. Ale jego utworom brakuje jednego: tekstów. Gdy zauważa dziewczynę z sąsiedztwa śpiewającą do jego muzyki, postanawia ją bliżej poznać. Ona, Sydney, ma poukładane życie: studiuje, pracuje, jest w stabilnym związku. Wszystko to rozpada się na kawałki w ciągu kilku godzin. Wkrótce tych dwoje odkryje, że razem mogą stworzyć coś wyjątkowego. Dowiedzą się także, jak łatwo złamać czyjeś serce...


WYDAWNICTWO FILIA


"Drobne kłamstwa" Heather Gudenkauf
Premiera: 13 maja
Ellen Moore, pracownik społeczny, zostaje wezwana, gdy w miejskim parku pod pomnikiem bogini Leto zostaje znaleziona martwa kobieta ze śpiącym u boku czterolatkiem. Ellen próbuje ustalić tożsamość chłopca. Wraz z przyjacielem, policjantem, próbują ustalić, czy morderstwo nie jest dziełem seryjnego mordercy, który trzynaście lat temu w podobny sposób zabił inną kobietę. Im bardziej Ellen angażuje się w tę sprawę, tym więcej odkrywa niepokojących śladów. Zaczyna rozumieć, że ma mało czasu. Jeśli zawiedzie i nie rozwikła zagadki, kolejna matka poniesie ofiarę.

"Sekret O'Brienów" Lisa Genova
Premiera: 13 maja 
Joe O’Brien to czterdziestotrzyletni policjant, który mieszka w jednej z irlandzko-katolickich dzielnic Bostonu. Jest oddanym mężem, dumnym ojcem czwórki dwudziestokilkuletnich dzieci i szanowanym funkcjonariuszem. Joe zaczyna doznawać problemów z koncentracją, nietypowych dla niego wybuchów złości i dziwnych drgawek. Początkowo przypisuje te niepokojące objawy stresującej pracy, ale wraz z ich uporczywym nasilaniem postanawia umówić się na wizytę u neurologa. Diagnoza, którą otrzyma, na zawsze odmieni życie Joe i jego rodziny. To pląsawica Huntingtona.

"Moralność Pani Piontek" Magdalena Witkiewicz
Premiera: 20 maja
Gertruda Poniatowska, de domo Piontek, to ekscentryczna kobieta, harpia i pirania, od której chcą trzymać się z daleka ci, których chciałaby mieć blisko. Bardzo blisko. Pani Poniatowska pija kawę tylko z porcelanowych filiżanek, uwielbia drogie buty na obcasie. Szpilki od Louboutin planuje założyć do trumny. Wszystko w jej życiu przebiega zgodnie z planem. Augustyn Poniatowski to 35 letni ukochany synek pani Gertrudy. Pani Poniatowska za nic nie pozwoli na to, aby usidliła go jakaś „lafirynda”. O, nie! Zbyt dużo w niego zainwestowała. Innego zdania jest ojciec Augustyna, pan Romuald. Ale jego zdanie się nie liczy. Pewnego dnia Augustyn podejmuje desperacką decyzję - wyprowadza się od mamy! I to natychmiast. Wynajmuje mieszkanie od uroczej pani Halinki. Bardzo uroczej. I bardzo zapobiegliwej. Starsza pani owo lokum wynajmuje także niejakiej Anuli, studentce, świeżo po zawodzie miłosnym, nagle pozbawionej pokoju w akademiku. W małym mieszkanku przetną się drogi młodej dziewczyny, ambitnego Augustyna i jego sympatycznego przyjaciela podrywacza, Cyryla.


WYDAWNICTWO MUZA


"Okularnik" Katarzyna Bonda
Premiera: 20 maja
Małe miasteczko na skraju Puszczy Białowieskiej skrywa wiele mrocznych tajemnic. Ściera się tu lokalna elita, polscy nacjonaliści oraz przedstawiciele białoruskiej mniejszości narodowej. Sasza Załuska przybywa do Hajnówki, aby spotkać się ze swoim dawnym partnerem i głównym podejrzanym w sprawie o kryptonimie „Czerwony Pająk”. Łukasz Polak obecnie przebywa w prywatniej klinice psychiatrycznej. Na miejscu okazuje się jednak, że został zwolniony i nie wiadomo, gdzie jest obecnie. Próbując się z nim skontaktować, Sasza miesza się w sprawę porwania Iwony, byłej kibolki i nacjonalistki, młodej żony Piotra Bondaruka, właściciela lokalnego tartaku. „Pan młody” znany jest jako lokalny Sinobrody, bo zaginęła mu już trzecia kobieta, jest także zamieszany w ciemne interesy. Właścicielowi mercedesa-okularnika nie zdołano jednak nic udowodnić. Policja podejrzewa, że może mieć coś wspólnego z zaginięciem żony. Ciała jednak nie znaleziono, a skoro nie ma ciała, to nie ma i zbrodni. Czy Saszy uda się rozwiązać sprawę okularnika? Jaki związek ze sprawą ma Polak? Jakie sekrety kryją się w puszczy, w miejscu, gdzie różne narody walczą o swoją historię?


WYDAWNICTWO PRÓSZYŃSKI I S-KA


"Europejczycy" Henry James
Premiera: 7 maja
Henry James konfrontuje nowoczesnych, swobodnych obyczajowo Europejczyków z pozornie prowincjonalnymi, purytańskimi Amerykanami. Zderza dwie odmienne kultury, obserwując przy tym, czy w podobnym połączeniu można odnaleźć szczęście. „Europejczycy” to pełna kunsztu powieść o różnicach i inności.

"Dokąd teraz?" Iwona Żytkowiak
Premiera: 12 maja
Czas leczy rany, ale czy wszystkie? Żyjąca pełnią życia Lili Czarnecka przypadkowo zostawia swój telefon w gabinecie lekarskim. Komórka trafia w ręce Ewy Niebieszczańskiej, która postanawia odnaleźć właścicielkę. Przekorne przeznaczenie splata losy obu kobiet, a na jaw wychodzą wydarzenia z przeszłości, o których chciałoby się zapomnieć."Dokąd teraz?" to wyjątkowa historia o miłości, rozpaczy i nadziei. Także o przypadkach, które wcale nie są zbiegami okoliczności.


WYDAWNICTWO MIRA


"Czuły punkt" Dominika 
Pełna  zaskakujących zwrotów akcji, a zarazem ciepła i pełna humoru kontynuacja powieści "Poczekajka"  Katarzyny Michalak. Patrycja, rudowłosa pani weterynarz, opuszcza Poczekajkę, by zacząć nowy etap w życiu u boku ukochanego Gabriela. Wystarczył jednak tylko rok, by marzenia i oczekiwania dziewczyny brutalnie zderzyły się z rzeczywistością. Patrycja tęskni za swoim życiem w Poczekajce, za pracą w ZOO, a i Czarny Książę z bliska nie wydaje się już taki pociągający. Czy to właśnie na niego czekała całe życie? Zanim odpowie sobie na to pytanie, czeka ją  jeszcze wiele przeciwności losu dramatycznych zawirowań.


WYDAWNICTWO MEDIA RODZINA


"Uwięziona"Pierwszych piętnaście żywotów Harry'ego Augusta

"Interior" Lisa See
Premiera: 20 maja
Intrygujący portret chińskiego społeczeństwa, w którym nic nie jest takie, jak się początkowo wydaje. Pasjonująca opowieść o chciwości, korupcji, desperacji i... miłości wystawionej na ciężką próbę. David Stark otwiera kancelarię prawniczą w Pekinie, a jego ukochaną, Liu Hulan, dawna przyjaciółka prosi o pomoc w zbadaniu przyczyn tajemniczej śmierci swojej córki. Dziewczyna pracowała w fabryce zabawek, która wkrótce ma zostać sprzedana nowemu klientowi Starka, firmie Tartan Incorporated. Mimo protestów Davida Hulan wybiera się do położonej w głębi Chin wioski Da Shui. W czasie śledztwa mnożą się wątpliwości i podejrzenia o przestępstwa popełnione przez Tartan Incorporated. Stark i Hulan stają po przeciwnej stronie barykady: jedno z nich usiłuje znaleźć winnego i schwytać mordercę, podczas gdy drugie czuje się zobowiązane, by chronić interesy klienta. Oboje poznają uniwersalne prawdy na temat dobra i zła i nauczą się balansować na cienkiej granicy, która je od siebie oddziela.


WYDAWNICTWO CZWARTA STRONA


"Dziewczyna z porcelany" Agnieszka Olejnik
Premiera: 6 maja
Światem Michała rządzą pieniądze i piękne kobiety. Rozchwytywany fotograf, przebojowy student informatyki i model. Jeden telefon sprawia, że Michał musi natychmiast dojrzeć: porzucić swoje dotychczasowe, studenckie życie, wyprowadzić się z dużego miasta i przenieść w rodzinne strony, by zaopiekować się młodszym bratem. Zuzanna, nauczycielka języka rosyjskiego i rozwódka, jest sąsiadką Michała i opiekunką jego młodszego brata. Kompletnie nie pasuje do jego wyobrażenia atrakcyjnej kobiety. Z czasem jednak chłopak zaczyna dostrzegać jej niezwykłe włosy oraz porcelanową cerę. Zuzanna zaczyna go fascynować. Okazuje się jednak, że samo uczucie nie wystarczy, aby zbudować trwałą relację.
"Kroniki Atopii"
 
Życie, szczególne to po czterdziestce, pełne jest niespodziewanych zbiegów okoliczności... Anna wyjechała z Polski dwadzieścia lat temu. Mieszka w Londynie. Ma męża Anglika, przy boku którego prowadzi spokojne, ustatkowane życie. Pewnego dnia odbiera telefon od dawnej przyjaciółki z Krakowa szukającej wakacyjnej pracy dla swojego syna. Wojtek właśnie dostał się na uniwersytet i chce zarobić na studia. Anna postanawia zatrudnić chłopaka do pomocy w remoncie starego domu odziedziczonego przez jej męża. I choć Wojtek przylatuje do Anglii razem ze swoją dziewczyną, życie napisze dla całej trójki zupełnie inny, zaskakujący scenariusz.

"Zaplątana miłość. Stacja Jagodno" Karolina Wilczyńska
Premiera: 20 maja
Zatrzymaj się na chwilę w urokliwej miejscowości w Górach Świętokrzyskich. Tutaj czas płynie inaczej. W Jagodnie spotykają się przeciwieństwa: wieś i miasto, kobiety i mężczyźni, starość i młodość, tradycja i nowoczesność. Karolina Wilczyńska odmienia smaki życia przez wszystkie przypadki. Tamara – 36-letnia rozwódka i specjalistka od PR-u dostaje polecenie zorganizowania kampanii wyborczej kandydatowi na wójta gminy Jagodno. Podczas spotkania przedwyborczego jeden z oponentów zarzuca Tamarze, że promuje politykę prospołeczną, a sama zaniedbuje swoją rodzinę. Faktycznie jej nastoletnia córka Marysia ma problemy – chłopak namawia ją do zażycia narkotyków i domaga się „dowodu miłości”. Czy nowy partner Tamary przejdzie tę próbę rodzicielską? Czy Tamara uratuje córkę? Kim jest tajemnicza babcia Róża?


WYDAWNICTWO AKURAT


"Kiedy cię poznałam" Cecelia Ahern
Premiera: 6 maja
Jasmine kocha swoją pracę i dotkniętą zespołem Downa siostrę. Zmuszona do odejścia z pracy stwierdza, że miłość do siostry to za mało, by nadać sens jej życiu. Rozpaczliwie próbuje znaleźć coś, co wypełniłoby bolesną pustkę. W bezsenne noce podgląda sąsiada z przeciwka, Matta Marshalla, znanego radiowego didżeja. Jasmine szczerze nienawidzi go za to, że podczas jednej z audycji nie zareagował na złośliwe komentarze dotyczące osób z zespołem Downa. Zawieszony za wybryki na antenie Matt pije, awanturuje się, jest utrapieniem dla okolicy. Zbieg okoliczności sprawia, że Jasmine coraz lepiej go poznaje i zaczyna po trosze uczestniczyć w jego życiu. Każde z nich zmaga się z innymi przeciwnościami, każde musi pokonać inne problemy, ale ku swojemu zaskoczeniu odkrywają, że mogą być dla siebie wsparciem i że niechęć od przyjaźni dzieli niekiedy tylko jeden krok.
 

WYDAWNICTWO REBIS


"Przeklęci"
Pierwsze lata XX stulecia. Princeton w stanie New Jersey - siedziba renomowanego uniwersytetu, dystyngowane miasteczko dla dystyngowanych ludzi, a jednak coś mrocznego i niebezpiecznego czyha na jego obrzeżach, coś, co demoralizuje i zaraża jego mieszkańców niczym jadowity wirus. W snach najzacniejszych obywateli pojawiają się wampiry i upiory, a na rodziny tworzące elitę Princetonu spada potężna klątwa. Z kolei w lasach graniczących z miasteczkiem znienacka rodzi się bujny i straszliwy podziemny świat. Kiedy dziwny przybysz, którego wyglądu nikt nie potrafi zapamiętać, uprowadza piękną Annabel sprzed ołtarza, jej brat Jozjasz wyrusza na poszukiwania.


"Mrok i mgła"


Macie już swoich faworytów? A może czekacie na coś innego? :)

23 komentarze :

 1. Ciekawe propozycje w zapowiedziach, ale mnie kuszą książki z Miry :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Europejczycy" Henry James, ale też inne wpadły mi w oko.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam być szczera? Tak bardzo, bardzo szczera? Mój książkoholizm doszedł do takiego stopnia, że każda pozycja, jaką przedstawiłaś, zainteresowała mnie. I serducho boli, kiedy nie można sobie tego wszystkiego kupić!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja zamierzam przeczytać "Maybe someday" oraz ''Zaplątaną miłość''.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mnie ciekawi "Nadchodzi ogień" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jest wiele książek, które mnie bardzo ciekawią, będę miała problem, bo portfel nie jest z gumy ;) ale książkę L. Genovy kupię z pewnością :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Drobne kłamstwa to nowelka, która będzie niedługo udostepniona bezpłatnie w internecie jako zapowiedź właściwej książki - Małe cuda. Właśnie czytam tę powieśc i już teraz mogę ją szczerze polecić :) Premiera na początku czerwca jakoś.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie mogę przeglądać takich postów bo połowę z tych książek od razu chciałabym przygarnąć. Z niecierpliwością czekam na nowo-wydaną powieść Lisy See.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nadchodzi ogień, może być dobry :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Najbardziej kusi mnie "Nadchodzi ogień" ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wiele ciekawych premier jest w maju. Kusi mnie nowa powieść Genovy, Bondy oraz Olejnik :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Drobne kłamstwa mnie zaciekawiły :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Powtarzam się i powtarzam: muszę w końcu sięgnąć po Bondę, bo to wstyd i hańba, że jeszcze nie miałam żadnej jej książki w dłoniach!
  A z innej beczki - "Przeklętych" widziałam w empiku i bardzo mi się spodobali.

  OdpowiedzUsuń
 14. Chce Bondę :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ile ciekawych tytułów. A doba m tak mało godzin...

  OdpowiedzUsuń
 16. "Za żadne skarby" wydaję się być interesujące.

  OdpowiedzUsuń
 17. Takich postów to ja powinnam unikać, bo w tym miesiącu podoba mi się zdecydowanie za dużo nowości;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Wydaje mi się, że ksiażka pt."Okularnik" może przypaść mi do gustu :>

  OdpowiedzUsuń
 19. Mam wrażenie , że jak na razie bardzo przypada mi do gustu Uwięziona :)

  http://ksiazkiponadniebo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 20. Ależ bym się okupiła, gdybym miała za co!
  www.maialis.pl

  OdpowiedzUsuń
 21. Pierwsze sześć pozycji biorę w ciemno ;) Czwarta Strona kusi obyczajową literaturą, Świat Książki żywotami Augusta, a Rebis Mrokiem i mgłą. Portfel piszczy... po raz kolejny.

  OdpowiedzUsuń

Fajnie że jesteś! Dziękuję za każdy pozostawiony ślad :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka