sobota, 9 maja 2015

Bajkowy Zakątek: "Liczypieski" Ewa Kozyra-Pawlak


„Liczypieski” to zabawna i ładnie ilustrowana książeczka kierowana do najmłodszych czytelników. Poznajemy dziesięć bezdomnych piesków które szukają domu. Każdy z nich jest inny, każdy z nich ma swoją własną krótką historię, a jedno co ich łączy to podróż na ulicę Kocią 10 w poszukiwaniu nowego domu. Nasza przygoda zaczyna się od ogłoszenia, które powiesił na słupku pewien starszy pan, mający nadzieję na szybkie znalezienie pupila. Każdy z piesków po zapoznaniu się z treścią ogłoszenia wędruje pod wskazany adres. Czy to rowerkiem, czy na wrotkach, czy na deskorolce… najważniejsze by dotrzeć do celu.


Pierwsze na co zwróciłam uwagę, to bogate wnętrze książeczki. Dawno nie spotkałam się z tak oryginalnie i pięknie zilustrowaną bajką. Właściwie to pierwszy raz trzymałam w rękach książkę-wyszywankę i muszę przyznać że jestem oczarowana. Prezentuje się to naprawdę fenomenalnie i właściwie nie sposób nie pokochać tej uroczej historii, jak i jej bohaterów. Synek był zachwycony. Gdy tylko złapał książeczkę w swoje rączki, wiedziałam że już jej nie odda. Ilustracje od razu przyciągnęły jego uwagę. Z wielkim zainteresowaniem słuchał i śledził przebieg wydarzeń, a poznanie każdego nowego pieska sprawiało mu ogromną radość.


Książeczka napisana jest zgrabną i wpadającą w ucho rymowanką, w której można spotkać bardzo ciekawe słownictwo, jak i związki frazeologiczne. Skwerek, tandem, anons, pogoda pod psem, klepać biedę, pieski żywot – to tylko kilka z nich, a trzeba przyznać że rzadko w książkach dla dzieci spotyka się tego typu zwroty. W praktyce sprawdza się to idealnie, bo ważne jest by dziecko poznawało tego typu słowa i mogło rozwijać swój język.

„Liczypieski” to również książka matematyczna. Maluchy uczą się liczenia do dziesięciu, jak również prostego dodawania. Poprzez zabawę poznają cyferki, dodatkowo ucząc się koncentracji i logicznego myślenia.

Ta piękna, zabawna i edukacyjna książeczka, będzie idealnym prezentem dla każdego malucha. Pozwoli wkroczyć w świat cyferek i liczenia, a dodatkowo nauczy dzieci współczucia i zrozumienia. Historia każdego pieska napisana jest w wesoły i żartobliwy sposób, jednak każdy z nich poszukując nowego domu, szuka również miłości i szczęścia. To piękna i mądra lekcja, o tym że każdy jest coś wart i że nigdy nie wolno nikogo odtrącać.

Tekst i ilustracje: Ewa Kozyra-Pawlak
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 32
Rok wydania: 2015
Przedział wiekowy: 0-6 lat
MOJA OCENA: 10/10
 

Za możliwość przeczytania książeczki dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia

16 komentarzy :

 1. Ale świetna książeczka dla dzieci. Mam kuzynkę, która się nią zainteresuje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książeczka jest piękna!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładna książeczka dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę przyznać, że zawsze lubię przeglądać książki dla dzieci, bo zawsze są przepięknie wykonane i ta również się zalicza do tej grupy. Super! :)
  Pozdrawiam, Mz.Hyde

  OdpowiedzUsuń
 5. I właśnie takie edukacyjne książki warto polecać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Książeczka ślicznie wydana, aż sama się zainteresowałam tymi pieskami :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Takiej książeczki-wyszywanki jeszcze nie miałam. Super pozycja:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakbym miała dzieci to chętnie bym po taką książkę sięgnęła :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo kolorowa, w sam raz dla małych czytelników :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale świetna książeczka:) Już nawet wiem, komu ją polecę:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety nie mam jej komu polecić, ale książka naprawdę świetnie wydana. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Dziękuję za przedstawienie tej pozycji, mam nadzieję,że wrócę z nią z targów, moja córka będzie zachwycona ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Kiedy moja córka troszeczkę urośnie, z pewnością zakupię jej tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń

Fajnie że jesteś! Dziękuję za każdy pozostawiony ślad :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka