sobota, 8 listopada 2014

Zapowiedzi wydawnicze: listopad 2014

Wiem że listopad się już zaczął i parę książek już się pojawiło (w tym trzy pierwsze już udało mi się zdobyć :)), ale mimo to przygotowałam sobie małą liste moich must heve w tym miesiącu. Trzeba przyznać że w tym roku listopad jest wyjątkowo obfity jeśli chodzi o publikacje książek i ciężko było mi wybrać te najważniejsze. Ale oto są:


"List" Richard Paul Evans
Data: 03.11
Wydawnictwo: Znak

MaryAnne i David przeszli razem niejedno, ale wciąż łączy ich szczere i trwałe uczucie. Małżonkowie mieszkają w urokliwej rezydencji, otoczeni gronem serdecznych przyjaciół.
Los jednak wystawia ich na wielką próbę – umiera ich trzyletnia córeczka. Po tym przeżyciu David zaczyna uciekać przed emocjami w pracę. Chociaż jego miłość do MaryAnne jest głęboka, mężczyzna przez lata nie widzi swoich błędów – dopiero wyjazd ukochanej i pozostawiony przez nią list otworzą mu oczy i popchną go do wielkich zmian w życiu.

Czy MaryAnne i David odnajdą drogę powrotną do wspólnego szczęścia? Czy Davidowi uda się pogodzić z przeszłością? Czy pomagając innym, mężczyzna zdoła pomóc także sobie?"Papugi z placu d'Arezzo"

„Piszę tych kilka słów, by ci powiedzieć, że cię kocham. Ty wiesz, kto”.
Baptiste obejrzał kartkę z obydwu stron i znów przeczytał te dwa zdania.
Serce zaczęło mu kołatać, ogarnęło go wzruszenie: w jego życiu coś się działo.
Gorączkowo obejrzał kopertę, żeby ustalić jej pochodzenie: została nadana poprzedniego dnia, w ich dzielnicy. Żadnych wskazówek.
Nagle przeszył go chłód: jego oczy właśnie odczytały po raz drugi napisany odręcznie adres. Wprawdzie się zgadzał, ale za to list nie był przeznaczony dla niego. Przez nieuwagę otworzył korespondencję Joséphine.
Tajemnicze wiadomości w żółtych kopertach wywracają do góry nogami spokojne życie mieszkańców placu Arezzo. Anonimowe wyznania miłosne zaskakują, prowokują, dają nadzieję. Za ich sprawą opadają maski…


"Nieproszony gość" Charlotte Link
Data: 05.11
Wydawnictwo: Sonia Draga 

Po śmierci męża życie Rebecki Brandt straciło sens do tego stopnia, że postanawia się z nim rozstać. Jednak niespodziewana wizyta starego przyjaciela w towarzystwie dwojga przypadkowo spotkanych autostopowiczów, Ingi i Mariusa, zmusza Rebeccę do odłożenia starannie zaplanowanego samobójstwa. Młodzi ludzie zdobywają jej sympatię. Rebeca wypożycza im ukochaną łódź męża, by mogli swobodnie pożeglować po Morzu Śródziemnym. Podczas sielankowego rejsu pomiędzy Ingą i Mariusem dochodzi do potwornej kłótni, podczas której Mariusz wypada za burtę. Poszukiwania wszczęte przez nadbrzeżną straż nie przynoszą rezultatu i młody mężczyzna zostaje uznany za zaginionego. Kilka tygodni później Inga przeżywa prawdziwy szok, gdy w gazecie ukazuje się zdjęcie Mariusa w związku z potwornym zabójstwem, dokonanym na terenie Niemiec...


"Zły wilk" Nele Neuhaus
Data: 05.11
Wydawnictwo: Media Rodzina

W kolejnym świetnym kryminale Nele Neuhaus trop prowadzi do pewnego sierocińca w górach Taunus i dziennikarki, która przygotowując reportaż, narazi się niebezpiecznym ludziom. Autorka porusza problem pedofilii i wykorzystywania nieletnich, w który to temat mocno zaangażowała się podczas pracy nad książką.

"Bóg zawsze znajdzie Ci pracę" Regina Brett
Data: 05.11
Wydawnictwo: Insignis

Moja najnowsza książka to coś dla tych, którzy przestali kochać to, co robią. I dla tych, którzy kochają swoją pracę, ale pragną odnaleźć głębszy sens także poza pracą – w innych sferach życia. Dla tych, którzy są bezrobotni, wykonują pracę poniżej swoich kwalifikacji albo czują się nieszczęśliwi w życiu zawodowym. Dla tych, którzy zeszli z obranej niegdyś drogi, chwilowo albo bezpowrotnie. Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają karierę zawodową i chcą się dowiedzieć, jak zapisać tę czystą kartę. Dla tych, którzy przeszli na emeryturę albo nie mogą już dłużej pracować, a pragną wieść pełniejsze życie. Dla tych, którzy kochają swoją pracę tak bardzo, że chcą zainspirować innych i pomóc im odnaleźć życiową pasję. Dla tych, którzy – jak ja – czuli się kiedyś zagubieni w życiu i kluczyli krętą ścieżką, dopóki ta nie zaprowadziła ich w idealne miejsce. Wierzę, że każdy z nas ma takie miejsce. Musimy je tylko odszukać. Albo odprężyć się i pozwolić, żeby to ono odszukało nas.


"Black Ice" Becca Fitzpatric
Data: 05.11
Wydawnictwo: Otwarte

Britt długo przygotowywała się do wymarzonej wyprawy wzdłuż łańcucha górskiego Teton. Niespodziewanie dołącza do niej jej były chłopak, o którym dziewczyna wciąż nie może zapomnieć. Zanim Britt odkryje, co tak naprawdę czuje do Calvina, burza śnieżna zmusza ją do szukania schronienia w stojącym na odludziu domku i skorzystania z gościnności dwóch bardzo przystojnych nieznajomych. Jak się okazuje, obaj są zbiegami. Britt staje się ich zakładniczką. W zamian za uwolnienie zgadza się wyprowadzić ich z gór.
Gdy dziewczyna odkrywa mrożący krew w żyłach dowód na to, że w okolicy grasuje seryjny morderca a ona może stać się jego kolejnym celem, sprawy przybierają dramatyczny obrót...


"W śnieżną noc" Lauren Myracle, Maureen Johnson, John Green
Data: 19.11
Wydawnictwo: Bukowy Las

Trzy gwiazdy literatury młodzieżowej, z kultowym pisarzem, Johnem Greenem na czele, napisały na czas Gwiazdki trzy połączone ze sobą opowiadania.

Punktem wyjścia jest burza śnieżna, która w Wigilię kompletnie zasypuje miasteczko Gracetown. Na tle lśniących białych zasp pięknie prezentują się prezenty przewiązane wstążeczkami i kolorowe światełka połyskujące w nocy wśród wirujących płatków śniegu.

Śnieżyca zamienia małe górskie miasteczko w prawdziwie romantyczne ustronie. A przynajmniej tak się wydaje… Bo przecież przedzieranie się z unieruchomionego pociągu przez mroźne pustkowia zazwyczaj nie kończy się upojnym pocałunkiem z czarującym nieznajomym. I nikt nie oczekuje, że dzięki wyprawie przez metrowe zaspy do Waffle House uda się odkryć uczucie do wieloletniej przyjaciółki. Albo że powrót prawdziwej miłości rozpocznie się od nieprzyzwoicie wczesnej porannej zmiany w Starbucksie. Jednak w śnieżną noc, kiedy działa magia Świąt, zdarzyć może się wszystko..."Baśnie braci Grimm dla dorosłych i młodzieży" Pullman Philip
 Data: 19.11
Wydawnictwo: Albatros

Autorska wersja „Baśni” braci Grimm opracowana przez Philipa Pullmana. Książka zawiera 50 wybranych baśni niemieckich autorów, które zostały na nowo opowiedziane prostym, precyzyjnym językiem, pozbawionym czułostkowości, infantylizmu i pseudoliterackich ozdobników. Nabrały dzięki temu ogromnej siły. Po każdej baśni zamieszczono notę autora z uwagami na temat danego utworu oraz informacje o odpowiednikach danej baśni w folklorze rosyjskim, włoskim, francuskim i angielskim.
"Cząstka Ciebie" Ella Harper
Data: 20.11
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Małżeństwo doskonałe. Druzgocąca tajemnica. Wybór, którego nie sposób dokonać.
Trzydziestoparoletni Lucy i Luke Harte’owie mają wszystko – wymarzoną pracę, wspaniały dom, kochającą rodzinę i wiernych przyjaciół. Brak im tylko tego, czego pragną najbardziej: dziecka. Po ośmiu poronieniach i latach rozczarowań los wreszcie się do nich uśmiecha. Lucy jest w ciąży od czterech miesięcy – najdłużej w historii ich związku. I ona, i Luke nie posiadają się ze szczęścia. Ale przeznaczenie ma wobec Lucy inne plany. W dniu piątej rocznicy ślubu dochodzi do groźnego wypadku samochodowego. Luke zapada w śpiączkę. W tym czasie Lucy, wspierana przez swoją teściową Patricię, najlepszą przyjaciółkę Dee i szwagierkę Nell, stara się nie dopuścić, by życie rozpadło się jej na kawałki. Lecz dla całej rodziny Harte’ów zmieni się ono bardziej, niż ktokolwiek mógłby to podejrzewać, gdy nieprzytomnego Luke’a odwiedzi w szpitalu Stella – jego koleżanka z pracy...

 
Czy możliwy jest wybór między miłością życia a pragnieniem posiadania dziecka?
Dlaczego ojcostwo jest często postrzegane jako mniej istotne niż macierzyństwo?
Czy łatwiej jest wybaczyć jednorazową zdradę niż długotrwały romans.

 

"Patrz na mnie" Jessica Treadway
Data: 20.11
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Czy wiesz wszystko o swoim dziecku? Wyobrażasz sobie, że mogłoby kiedykolwiek wystąpić przeciwko Tobie? I nie chodzi tu bynajmniej o zwykłą rodzinną sprzeczkę…
 

Hanna i Joe nie mogli przypuszczać, że poszukiwanie szczęścia przez ich młodszą córkę doprowadzi do rodzinnej tragedii. Kiedy Dawn przedstawia Ruda, swojego nowego chłopaka, rodzicom i siostrze, zadowoleni, że dotąd niezdarna i wycofana dziewczyna nagle rozkwitła, starają się tłumić w sobie niepokój. Jednak gdy Hanna i Joe zostają napadnięci we własnym domu i ciężko pobici, Rud jest głównym podejrzanym. Joe umiera w wyniku doznanych obrażeń, natomiast Hanna, której cudem udało się przeżyć, zaczyna egzystować w świecie żalu, obaw i wspomnień z dawnego życia. Gdy Rud wygrywa apelację, a Dawn wraca do rodzinnego domu, Hanna musi odtworzyć w pamięci noc napadu, żeby móc zeznawać w powtórnym procesie i nie dopuścić do uwolnienia mordercy swego męża. Jednak wraz z odzyskaniem wspomnień przychodzi konieczność stawienia czoła prawdzie o tym, kim stało się jej własne dziecko.
 

Czy zło może być dziedziczne?
Jak kochać własne dzieci, by żadne z nich nie czuło się mniej ważne?
Na ile możliwy jest powrót do normalnego życia po tragedii, która wywraca je do góry nogami?Coś was zainteresowało? Na jakie książki najbardziej czekacie w listopadzie? :)

27 komentarzy :

 1. Czekam na ksiażke Greena oczywiście :))

  http://papierowa-kraina.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. 1, 2, 3, 4, 7, 8, ale się tego uzbierało, a to tylko część tego, co jest moim planem zakupowym na listopad! Chyba do końca życia się nie dorobię :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie najbardziej ciekawi "W srebrną noc"

  OdpowiedzUsuń
 4. ''Black Ice'' już w przyszłym tygodniu będę miała na półce, ale mam też nadzieję, że dojdą do niego również ''W śnieżną noc'' oraz ''Baśnie braci Grimm'' ;D

  namalowac-swiat-slowami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. W listopadzie czekam tylko i wyłącznie na "Krawędź wieczności" Kena Folletta, na nic więcej ;)

  http://pasion-libros.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. ja czekam na "Cząstkę ciebie", oraz na nową z serii kobieca strona thrillera, nie pamiętam tytułu :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aaaa widzisz, zapomniałam o tym! "Patrz na mnie" Jessica Treadway. Uwielbiam tą serię, więc na pewno będę musiała przeczytać tą książkę.
   I w ten oto sposób uzbierało się 10 książek. A miałam trochę zaoszczędzić w tym miesiącu...

   Usuń
 7. Jakby sie tak zastanowic, to bym po wszystko siegnela, ale najbardziej chcę dostac Black Ice :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa jestem "Baśni braci Grimm dla dorosłych i młodzieży" :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Tyle ciekawych książek, tylko czasu za mało aby je wszystkie poznać...

  OdpowiedzUsuń
 10. Black Ice i Patrz na mnie to książki, które mnie interesują, choć nie mówię nie całej reszcie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Musze zakupić w najbliższym czasie Black Ice i Baśnie, to moje pozycje must have;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Chyba najbardziej mnie interesuje Black Ice i Baśnie braci Grimm :) Ostatecznie jeszcze Green, ale nie czytałam innych jego książek (oprócz nieszczęsnych GNW), więc może najpierw zapoznam się z poprzednimi zanim sięgnę po nowość ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Kilka pozycji bym przeczytała, a najbardziej "Baśnie braci Grimm dla dorosłych i młodzieży" , "Papugi z placu d'Arezzo" , "Cząstka Ciebie".

  OdpowiedzUsuń
 14. Największą chęć mam na ,,W śnieżną noc" :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Mnie zaciekawiła książka "Cząstka Ciebie" Ella Harper. Poza tym czekam na nowego Kinga :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Nieproszony gość na pewno stanie się prezentem dla mamy - ona jest fanką autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Black Ice podobno jest genialny :) Nie mogę się doczekać lektury.

  OdpowiedzUsuń
 18. Z tych książek kojarzę tylko "W śnieżną noc" oraz "Black Ice". Pozycję Greena czytałam już dawno temu po angielsku i naprawdę mi się spodobała, a co do "Black Ice", to mam mieszane uczucia, ponieważ seria Szeptem tej samej autorki była momentami strasznie nudna, ale końcówka mnie pozytywnie zaskoczyła.

  Pozdrawiam,
  Alpaka

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo zainteresowały mnie książki Link i Evansa. Bardzo chciałabym spróbować 'czegoś' od nich :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Przyznam, że z tych pozycji nie czekam na nic... Nie moje klimaty :))

  OdpowiedzUsuń
 21. 'Cząstka Ciebie' bardzo mnie ciekawi a 'Śnieżna noc' to idealna lektura na zbliżające się święta :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Mam nadzieję, że "Papugi z placu d'Arezzo" szybko trafią w moje ręce. :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Black Ice, W śnieżną noc i Bracia Grimm w wersji fresh ;) moje chciejki!

  OdpowiedzUsuń
 24. I tym oto sposobem list do św. Mikołaja znacznie się wydłuży ;)

  OdpowiedzUsuń

Fajnie że jesteś! Dziękuję za każdy pozostawiony ślad :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka