czwartek, 2 kwietnia 2015

Zapowiedzi wydawnicze: kwiecień 2015

Wydawnictwa znowu nas rozpieszczają. Kwietniowe zapowiedzi wydawnicze wyglądają naprawdę kusząco. Zapewniam was, że jest w czym wybierać ;).
Tradycyjnie zapraszam was na mały przegląd tego, co niebawem pojawi się na księgarnianych półkach! Zaczynamy...


"Starter" Lissa Price
Wydawnictwo: Albatros
Premiera: 08 kwiecień

Callie straciła rodziców, kiedy wojna bakteriologiczna zmiotła z powierzchni ziemi wszystkich w wieku między 20 a 60 lat. Ona i jej młodszy brat, Tyler, uciekają, aby mieszkać na odludziu wraz z przyjacielem Michaelem, i walczą z regenatami, którzy byliby w stanie zabić ich choćby dla ciastka.
Jedyną nadzieją Callie jest „Prime Destinations”, niepokojące miejsce w Beverly Hills, rządzone przez tajemniczą postać znaną jako Old Man. Ukrywa nastolatków, aby wypożyczyć ich ciała Endersom – seniorom, którzy chcą być znowu młodzi. Callie wie, że pozyskane w ten sposób pieniądze utrzymają ją, Tylera i Michaela żywych, więc zgadza się być dawcą. Ale neurochip, który został umieszczony w jej głowie, ma awarię i Callie budzi się w życiu Helen – kobiety, która wypożyczyła jej ciało. Mieszka w jej domu, jeździ jej samochodami i umawia się z wnukiem senatora. Wszystko wygląda jak w bajce, dopóki Callie nie odkrywa, że Helen zamierza robić coś więcej, niż tylko imprezować – a plany Prime Destinations są dużo gorsze, niż Callie mogła sobie kiedykolwiek wyobrazić...


"Biorąc oddech" Rebecca Donovan
Wydawnictwo: Feeria
Premiera: 08 kwiecień

Po trudnych przeżyciach najpierw z dręczącą ją ciotką, a następnie z uzależnioną od alkoholu matką, Emma zupełnie odcięła się od tego, co było. Ale tylko pozornie. Ma nowe życie i nowych znajomych w Kalifornii, a mimo to każdego dnia ścigają ją te same wspomnienia. Broni się przed natrętnymi głosami z przeszłości, również za pomocą tego, czego tak się brzydzi – alkoholu. Tak rozpaczliwie próbuje zapomnieć i ochronić bliskich przed sobą samą...
Trzeci tom serii Oddechy – ostatnie spotkanie z Emmą i Evanem, ostatnia szansa na to, by wsiąść do kolejki górskiej i wstrzymać oddech aż do ostatniej strony...


"Po zmierzchu" Alexandra Bracken
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 08 kwiecień

Ostatnia część bestsellerowej trylogii „Mroczne umysły”!
Mam na imię Ruby. Nie mogę oglądać się za siebie.
Wraz z tymi, którzy przetrwali, kieruję się na północ, aby uwolnić tysiące więzionych dzieci. Gdy jest się odpowiedzialnym za los całego pokolenia, nie ma miejsca na błędy. Jeden fałszywy ruch może wzniecić iskrę, która podpali świat.


"Najpiękniejsza na niebie" Małgorzata Warda
Wydawnictwo: Black Publishing
Premiera: 08 kwiecień

Sylwia jako małe dziecko została porzucona. Zachowała tylko kilka wspomnień związanych z biologiczną rodziną, jest przekonana, że miała siostrę bliźniaczkę. Po latach próbuje odnaleźć bliskich, którzy mogą uratować jej życie, a w rozwikłaniu tajemnicy rodzinnej pomaga jej dziennikarka Pola. Poza niewyraźnymi wspomnieniami Sylwii nie ma żadnych dowodów na istnienie siostry. Zaczyna się walka z czasem... Sprawę utrudnia surowe prawo adopcyjne, które pilnie strzeże informacji. Nowego znaczenia nabierają słowa: macierzyństwo, odpowiedzialność, miłość.


"Przy mnie będziesz bezpieczna" Amy Hatvany
Wydawnictwo: Świat Książki
Premiera: 08 kwiecień 

Nieszczęśliwy wypadek kładzie kres dotychczasowemu życiu Hannah Scott. W rok po podpisaniu dokumentów o przekazaniu organów córki do przeszczepu kobieta wciąż bardzo cierpi. Wtedy poznaje rodzinę Bellów. Ich piętnastoletnia córka Maddie żyje tylko dlatego, że Emily umarła. Zafascynowana tą kruchą więzią, bojąc się ujawnić, kim jest naprawdę, Hannah nawiązuje niespodziewaną przyjaźń z matką dziewczynki, Olivią. Państwo Bell mają jednak własne problemy. Olivia, jeszcze niedawno gotowa opuścić bogatego, ale despotycznego męża, czuje się z nim związana po przeszczepie, który uratował życie ich córki. Tymczasem Maddie, zmęczona ograniczeniami, jakie narzuca jej słaby stan zdrowia i lęk przed coraz częstszymi wybuchami gniewu ojca, regularnie ucieka w świat, gdzie może być tym, kim chce: świat internetu.

"Bez końca" Martyn Bedford
Wydawnictwo: YA!
Premiera: 08 kwiecień

Wymarzone wakacje w Grecji spędza rodzina piętnastoletniej Siobhan. Nic dziwnego, że w tak sprzyjających warunkach serce nastolatki zaczyna bić szybciej do dziewiętnastoletniego Nikosa. Różnica wieku nie jest jedynym problemem pary, bowiem z niewiadomych przyczyn młodszy brat Shiv Declan nie akceptuje tego związku. Prawdziwy dramat zaczyna się jednak, gdy ostatniego dnia podróży Declan ginie w tragicznych okolicznościach. Świat dla Siobhan przestaje mieć jakikolwiek sens. Nic już nie jest takie, jak było. Shiv czuje, że została całkiem sama z ogromnym poczuciem winy i bólem po stracie najbliższej osoby. Aby nauczyć się żyć na nowo, nastolatka trafia do Kliniki Korsakoffa. Jest to szpital psychiatryczny specjalizujący się w pracy z młodzieżą, która doświadczyła  traumatycznych przeżyć. Shiv poznaje tam rówieśników w podobnej sytuacji. Jednak, czy w takim miejscu można spotkać prawdziwego przyjaciela? Czy leczenie w klinice pomoże Siobhan zacząć nowe życie? I co tak właściwie stało się z Declanem? Część tych tajemnic pomagają rozwikłać fragmenty przywołujące wspomnienia z ostatnich rodzinnych wakacji. Szczególnie silne jest wspomnienie Nikosa, w którym zakochała się od pierwszego wejrzenia i z wzajemnością! Dlaczego brat Siobhan nie cieszył się jej szczęściem? A może młody Grek ma coś wspólnego ze śmiercią Declana?


"Sakrament niedoskonały" Anna Karpińska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Premiera: 09 kwiecień

Kiedy Blanka wychodzi za Donata, wydaje się, że w jej pełnym tragicznych zdarzeń życiu nastąpi wreszcie stabilizacja. Teraz ma być już tylko lepiej. Jednak świeżo poślubiony małżonek nie budzi się po nocy poślubnej, a wszystko wskazuje na to, że został otruty...
Rozpoczyna się skomplikowane śledztwo. Na światło dzienne wywlekane są trudne relacje rodzinne, traumy i tajemnice z przeszłości. Ekstremalna sytuacja sprawia, że na jaw wychodzą emocje bohaterów, ich wzajemne powiązania i prawdziwe uczucia. Opowieść o życiu, w którym każdy będzie musiał znaleźć swoje miejsce na nowo, rozliczając się ze starych grzechów. Tylko czy naprawdę warto, nawet w imię więzów krwi?


"Drzwi do szczęścia" Richard Paul Evans
Wydawnictwo: Znak
Premiera: 13 kwiecień

Chcesz coś zmienić w życiu, ale nie wiesz, jak zacząć?
Idea czworga drzwi pomoże ci odnaleźć własną drogę do szczęścia.
Czworo drzwi to cztery proste zasady, które pokażą ci, że nawet drobne czynności mogą być początkiem wielkiej zmiany, a tym, co najbardziej nas ogranicza, jest nasz sposób myślenia i brak wiary we własne możliwości.
Richard Paul Evans odkrył znaczenie tych zasad, gdy sam stanął na życiowym rozdrożu. Dziś jest autorem bestsellerów i znanym mówcą motywacyjnym, który przemawiał w Białym Domu i w szkolnych salach, przed zwykłymi ludźmi i politycznymi liderami. Jego książki zainspirowały miliony ludzi do zmian. Uwierz, że każdy z nas może osiągnąć szczęście i spełnienie. Wystarczy tylko otworzyć im drzwi.


"Kołysanka dla Rosalin" Renata Kosin
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Premiera: 15 kwiecień

Do wartemborskiego pałacu, obecnie funkcjonującego jako hotel, przyjeżdżają goście: pisarz zainteresowany historią drugiej wojny światowej, emerytowany architekt o nienagannych manierach, roztargniona, samotna dziewczyna, sympatyczne starsze małżeństwo, wścibska pani Róża z mężem pantoflarzem i tajemniczy wędkarze, którzy znikają na całe dnie. Czy ktoś z nich stoi za uprowadzeniem małej Rosalie oraz jej niani? I jaki związek z tym incydentem ma wygrywana przez zabytkową pozytywkę stara kołysanka?
Tę zagadkę spróbuje rozwikłać Klara, znana czytelnikom z powieści "Tajemnice Luizy Bein", jednocześnie usiłując nie zepsuć swojego obfitującego w burzliwe momenty związku z Kubą.


"Ostatnie pięć dni" Julie Lawson Timmer
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Premiera: 16 kwiecień

Mara, oddana żona i mama adopcyjna, kiedyś odnosiła sukcesy jako wzięta prawniczka, a obecnie zmaga się z coraz bardziej dotkliwymi objawami ciężkiej, nieuleczalnej choroby. Mimo wsparcia bliskich nie może się pogodzić z utratą niezależności i przystosować do nowych warunków, co skłania ją do podjęcia dramatycznej decyzji o odejściu na zawsze. Daje sobie pięć dni na pożegnanie wszystkich, których kocha. Scott, nauczyciel gimnazjum i trener koszykówki, od roku wraz żoną sprawuje opiekę zastępczą nad ośmiolatkiem z trudnego środowiska. Za pięć dni chłopiec, którego Scott zdążył pokochać jak własnego syna, ma wrócić do biologicznej matki. Mara i Scott mieszkają tysiące kilometrów od siebie, ale łączy ich przyjaźń nawiązana na internetowym forum, gdzie wymieniają się opiniami i dodają sobie nawzajem otuchy w najtrudniejszych chwilach.
Historie Mary i Scotta pokazują, jak różne mogą być granice ludzkiej wytrzymałości. Czasami miłość nakazuje za wszelka cenę zatrzymać ukochaną osobę, a czasami wymaga, żeby pozwolić jej odejść.


"Droga do domu" Gabriela Gargaś
Wydawnictwo: Filia
Premiera: 22 kwiecień

Ewa rozstaje się z Pawłem, mężczyzną swojego życia. Alicji wciąż trudno pogodzić się ze śmiercią męża. Matylda obwinia siebie za wypadek samochodowy, w którym straciła najważniejszą osobę. Antonina, starsza pani z bagażem doświadczeń i wielką pogodą ducha, postanawia odwiedzić przyjaciółkę, która mieszka nad morzem. Namawia ją do tego wnuczka, Majka, która za wszelką cenę pragnie wyrwać się z małego miasteczka. Wszystkie kobiety mają powód aby udać się w podróż, choćby na koniec świata. Każda z nich szuka czegoś innego, ale razem jest łatwiej stawić czoło swoim demonom. Na końcu podróży, w pięknym, słonecznym Sopocie przekonają się, że dom to szczęście i spokój duszy, nieważne w jakim miejscu się znajdujemy. A wybaczenie to jedno z najważniejszych słów. Poruszająca opowieść o tym, jak trudną sztuką czasem jest przyjęcie tego, co otrzymujemy od życia.


"Księżyc nad Bretanią" Nina George
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 22 kwiecień

Nowa powieść autorki bestsellerowego „Lawendowego pokoju”!
Koniec ze mną! – oto, co myśli Marianne, rzucając się z paryskiego Pont Neuf. Lecz los chce inaczej. Uratowana kobieta trafia do szpitala, gdzie ukojeniem staje się dla niej malowidło wykonane na rustykalnym kafelku – oświetlony księżycowym blaskiem port w Bretanii z łodzią o nazwie Mariann. Chwyta się tego obrazu jak ostatniej szansy i postanawia, że skoro nie ma już swojego miejsca na ziemi, pojedzie właśnie tam, do małej wioski rybackiej. Ta pierwsza od lat samodzielnie podjęta decyzja pozwoli Marianne poczuć się znowu szczęśliwą i zakosztować życia, jakiego dotąd nie znała.


"Podpowiedź serca" Małgorzata Łatka
Wydawnictwo: Black Publishing
Premiera: 22 kwiecień

Kiedy Joanna Suska prosi swoją siostrę bliźniaczkę, by zastąpiła ją na spotkaniu firmowym z ważnym klientem, nawet nie podejrzewa nadejścia kłopotów. Niedługo potem dochodzi do niezręcznej sytuacji, która staje się momentem zwrotnym jej życia. Wszystkie przekonania i zasady, którymi Joanna dotąd się kierowała, przestają się liczyć. Kobieta porzuca swoje ułożone, idealne życie i wyrusza w świat, by odkryć, co się dla niej naprawdę liczy. Niespodziewanie trafia do nadmorskiej miejscowości na zachodzie Prowansji i tam poszukuje odpowiedzi na dręczące ją pytania. Czy ktoś pospieszy z podpowiedzią?


"Zakon Mimów" Samantha Shannon
Wydawnictwo: SQN
Premiera: 22 kwiecień

Drugi tom "Czasu żniw"!
Spektakularna ucieczka z kolonii karnej Szeol I ma tragiczny finał. Zaledwie garstce udaje się ukryć na ulicach Londynu. Sajon nie śpi. Czuwa. Nikt z ocalałych nie może czuć się bezpiecznie. Paige musi za wszelką cenę przekazać społeczności jasnowidzów informacje o Refaitach i Emmitach. Postanawia zwołać zebranie Eterycznego Stowarzyszenia. Czy jednak najbardziej wpływowi przywódcy przestępczego syndykatu stawią się na wezwanie? Czy pogrążeni we własnych intrygach będą chcieli słuchać o wytworach wyobraźni nawiedzonej dziewczyny? Refaici wiedzą, że ich sekret nie jest już bezpieczny. Wyłaniają się z cieni, by wyeliminować zagrożenie. Paige nie może pozostać w miejscu. Nie może nikomu zaufać. Rozpoczyna się polowanie na sennego wędrowca.

"Nie oddam dzieci!" Katarzyna Michalak
Wydawnictwo: Literackie
Premiera: 23 kwiecień

Najmocniejsza powieść Katarzyny Michalak. Roztrzaskuje serce na kawałki, wzbudza skrajne emocje, wzrusza do łez. A przecież ta historia może się przydarzyć każdemu…
Michał Sokołowski, młody i utalentowany chirurg oddany swojej pracy, nie zauważa momentu, w którym staje się ona ważniejsza niż rodzina. Dopiero gdy jego ukochana żona i najmłodszy synek giną pod kołami rozpędzonego samochodu, Michał zrozumie, co tak naprawdę jest ważne. Za późno… Ale to nie koniec jego tragedii. Los bywa okrutny, a ludzie jeszcze bardziej. Pogrążonego w rozpaczy mężczyznę czeka jeszcze jeden cios, który spadnie z najmniej spodziewanej strony. Zrozpaczony ojciec musi podjąć o desperacką walkę o prawa do opieki nad pozostałymi dziećmi i stawić czoła nie tylko wymiarowi sprawiedliwości, ale i tym, którzy powinni stać po jego stronie. Michał musi znaleźć w sobie siłę, by wykrzyczeć: Nie oddam dzieci! Albo... utraci je również.


"Tam, gdzie nie sięga już cień" Hanna Kowalewska
Wydawnictwo: Literackie
Premiera: 23 kwiecień

Inka, młoda graficzka, pracująca w warszawskiej galerii, dostaje telegram od dawno niewidzianej ciotki Berty. Kobieta jest umierająca. Chce się pożegnać i opowiedzieć o czymś bardzo ważnym… Inka przyjeżdża do Jantarni, nadmorskiej miejscowości, w której dorastała, jednak tam nikt oprócz ciotki na nią nie czeka. Wręcz przeciwnie – Inkę wita chłód, a nawet wrogość. Dlaczego? Co takiego stało się w przeszłości, że jedna z krewnych Berty potrafi splunąć dziewczynie w twarz? Dlaczego Inka od lat nie odbiera telefonów od przybranego brata Zbyszka i unika rodzinnych stron? Dlaczego jej przyjaciele z młodości nie ułożyli sobie życia, są samotni lub w nieudanych związkach?


"Sekret O'Brienów" Lisa Genova
Wydawnictwo: Filia
Premiera: 30 kwiecień

Joe O’Brien to czterdziestotrzyletni policjant, który mieszka w jednej z irlandzko-katolickich dzielnic Bostonu. Jest oddanym mężem, dumnym ojcem czwórki dwudziestokilkuletnich dzieci i szanowanym funkcjonariuszem. Joe zaczyna doznawać problemów z koncentracją, nietypowych dla niego wybuchów złości i dziwnych drgawek. Początkowo przypisuje te niepokojące objawy stresującej pracy, ale wraz z ich uporczywym nasilaniem postanawia umówić się na wizytę u neurologa. Diagnoza, którą otrzyma, na zawsze odmieni życie Joe i jego rodziny. To pląsawica Huntingtona.
Pląsawica Huntingtona to śmiertelna choroba neurogeneratywna, na którą jak do tej pory nie znaleziono lekarstwa. Każde z czwórki dzieci Joe ma pięćdziesiąt procent szans odziedziczenia choroby ojca i ich los może wyjaśnić jedno badanie krwi. Obserwując swoją przyszłość w pogarszającym się stanie Joego, dwudziestojednoletnia Katie zmaga się z pytaniami pod jakimi stanęło jej ledwie rozpoczęte, dorosłe życie. Czy chce wykonać test? A jeśli posiada chorobowy genotyp? Czy potrafi żyć w nieświadomości? Wraz z nasileniem się objawów Joe traci odznakę i wiele więcej. Próbuje nie tracić nadziei i z godnością stawiać czoło chorobie, podczas gdy Katie i jej rodzeństwo szukają w sobie odwagi, by zmierzyć się z losem.


"Przyjaciele zwierząt" Anton Marklund
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Premiera: kwiecień

Johannes nie jest taki jak jego rówieśnicy. Johannes to siedemnastoletni autystyczny chłopiec. Johannes za wszelką cenę chcę zyskać akceptację i przychylność szkolnych kolegów. Jednak otoczenie postrzega go tylko przez pryzmat jego kłopotów w szkole, wybryków i incydentów, w które nieustannie się wplątuje. Johannes, choć bardzo się stara, nie potrafi zrozumieć innych i ciągle popełnia jakieś błędy. Wydaje się, że tylko rodzice Johannesa widzą w autystycznym synu dobro i czułość. Poczucie wyobcowania oraz szczególny tok myślenia Johannesa doprowadzają w końcu do tragedii…
"Przyjaciele zwierząt" Antona Marklunda to pełna niepokoju, poczucia samotności i izolacji szwedzka opowieść, która na długo pozostaje w pamięci.


A na co wy szczególnie czekacie w kwietniu?
Macie swoich faworytów? :)


Na koniec życzę wam jeszcze zdrowych, radosnych, rodzinnych, a przede wszystkim książkowych Świąt Wielkanocnych! ;)

23 komentarze :

 1. Zainteresował mnie "Sekret O'Brienów" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsze trzy pozycje na Twojej liście niezmiernie mnie interesują :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety z tych książek jakoś żadna mnie na razie nie interesuje, ale kto wie może z czasem coś się zmieni ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzy pierwsze tytuły + Evans i Michalak, super! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przedpremierowo dostałam 'Starter' i już dziś zabieram się za czytanie - na pierwszy rzut oka wygląda nieźle. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też niespodziewanie dostałam dziś 'Starter' i jutro chyba wezmę się za tą lekturę. A w planach mam jeszcze 'Biorąc oddech'' oraz "Nie oddam dzieci!".

   Usuń
 6. Tyle świetnych książek, że aż nie wiadomo na co się zdecydować;))

  OdpowiedzUsuń
 7. Moim faworytem jest Zakon mimów!

  OdpowiedzUsuń
 8. mam swoich faworytów i już wiem za czym będę się rozglądać

  OdpowiedzUsuń
 9. Kolejne ciekawe nowości. Kiedy ja je przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 10. "Startera" zaczynam dziś czytać :) Ale tyle tych nowości, aż dech zapiera :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Pierwsza książka wydaję się być interesująca, reszta z tego stosu jakoś nie przykuła mojej uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 12. Chciałabym większość z Twojej listy, ale najbardziej czekam na nową Wardę, "Ostatnie 5 dni" i oczywiście ukochaną Genovę. Wesołych świąt kochana!!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Myślałam, że już wszystkie zapowiedzi książkowe wyszperałam, a tu okazuje się, że ciekawie zapowiadają się i te dwie pierwsze na twojej liście.

  OdpowiedzUsuń
 14. Biorąc oddech i Zakon mimów musi być mój! :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Z niecierpliwością czekam na Przy mnie będziesz bezpieczna :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Jak zwykle wiele ciekawych nowości. Z pewnością sięgnę po kolejną książkę z serii Leniwa Niedziela, czyli "Przy mnie będziesz bezpieczna" oraz po "Sekret O'Brienów".

  OdpowiedzUsuń
 17. Rzeczywiście sporo ciekawych tytułów, które chciałabym nabyć :) Zaintrygował mnie "Starter", nie mogę się doczekać nowej powieści Lisa Genova, a i "Przyjaciele zwierząt" przyciągają wzrok.

  OdpowiedzUsuń
 18. Zapraszam na urodzinowy konkurs
  http://artemis-shelf.blogspot.com/2015/03/i-konkurs-zoz-zyczenia-artemis-i-wygraj.html#more
  :D

  OdpowiedzUsuń
 19. Zakon Mimów i Starter już czekają na półeczce. :)
  mnie przede wszystkim przyciąga pozycja ''Byliśmy Łgarzami''

  OdpowiedzUsuń
 20. Kilka pozyji dla siebie znalazłam. Będę polować najpierw na Ostatnie pięc dni.

  OdpowiedzUsuń
 21. Na ,,Najpiękniejszą na niebie" mam ogromną chęć!

  OdpowiedzUsuń

Fajnie że jesteś! Dziękuję za każdy pozostawiony ślad :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka