wtorek, 5 stycznia 2016

Zapowiedzi wydawnicze: styczeń 2016


Nowy Rok wita nas książkowymi premierami. Wydawnictwa przyszykowały dla nas dużo smacznych kąsków. Trzeba przyznać, że jest w czym wybierać ;).

Jesteście ciekawi co tym razem trafi na księgarniane półki?
Przyszykowałam dla was mały zbiór zapowiedzi wydawniczych na styczeń.
Zaczynamy!"Zanim zniknęła" Jane Shemilt - Premiera: 12.01 - Wydawnictwo: Amber

Rot temu córka Jenny, piętnastoletnia Naomi, nie wróciła do domu ze szkolnego przedstawienia. Policyjne poszukiwania nic nie dały. Idealny świat Jenny - świetnej lekarki, szczęśliwej żony wziętego neurochirurga, kochającej matki trojga wspaniałych dzieci - zaczyna się rozpadać. Wciąż szuka córki, obsesyjnie usiłując zrozumieć, co się stało. I odkrywa szokującą prawdę o swojej idealnej rodzinie. I o sobie samej...
"Pozytywka" Agnieszka Lis - Premiera: 13.01 - Wydawnictwo: Czwarta Strona

Gdy cichną weselne dzwony, nadchodzi proza życia.
Monika nie wierzy własnemu szczęściu. Wystawny ślub, którego zazdrości jej cała wieś, bogaty i przystojny mąż oraz wspaniałe życie w okazałej willi teściów na warszawskim Żoliborzu. Wielkie miasto otwiera przed dziewczyną nowe możliwości, ale kryje też wiele pokus. Coraz częściej ulega im Robert, który nawet w oczach żony przestaje być księciem z bajki. Młodych łączy jednak marzenie o dziecku. Gdy więc w wigilijny wieczór Monika ujawnia rodzinie wynik testu ciążowego, nic jeszcze nie zapowiada tragedii...


"Złe dziewczyny nie umierają" Katie Alender - Premiera: 13.01 - Wydawnictwo: Feeria Young

Alexis ucieka w fotografowanie i trzyma się na uboczu, jak niejedna nastolatka. Nie każdy jest urodzoną cheerleaderką. Zresztą jak się żyje z takimi rodzicami, nie ma w tym nic dziwnego. Młodsza siostra Alexis, trzynastoletnia Kasey, też jest specyficzna, z tym swoim zbzikowaniem na punkcie starych lalek. W sumie życie Alexis, choć trochę wyobcowane, nie odbiega od normy. Tak się przynajmniej wydaje...
Nagle sprawy wymykają się spod kontroli. Staje się jasne, że złowróżbne sygnały to był dopiero przedsmak prawdziwej grozy. Kasey zaczyna się zachowywać jeszcze bardziej niepokojąco niż wcześniej: jej błękitne oczy skrzą czasem zielonym blaskiem, pamięć odmawia jej posłuszeństwa, a słowa… słowa, które wypowiada, są żywcem wyjęte z dawnych epok. Kasey z radosnej kolekcjonerki lalek zmienia się w uosobienie zła. Dziwne rzeczy dzieją się też w domu. Drzwi otwierają się i zamykają, pchane niewidzialną ręką, woda sama się gotuje, klimatyzacja, choć wyłączona, przepełnia całe wnętrze chłodem. Początkowo Alexis bierze te sytuacje za urojenia, ale wkrótce zdaje sobie sprawę, że wszystko dzieje się naprawdę i tylko ona może podjąć walkę z czającym się zagrożeniem i ratować siostrę. Tylko czy zielonooka potworna dziewczynka to wciąż ta sama osoba co wcześniej?


"Kuracja samobójców" Suzanne Young - Premiera: 13.01 - Wydawnictwo: Feeria Young

Sloane i James uciekli przed epidemią i Programem, ale nie udało im się uciec przed niebezpieczeństwem. Bo Program nie chce o nich zapomnieć...
Teraz, dołączywszy do grupy buntowników, muszą uważać na to, komu mogą zaufać, i znaleźć sposób na obalenie Programu i powstrzymanie epidemii. A to jest bardzo trudne, gdy w pamięci mają tyle białych plam. Pomóc im może tylko Kuracja - tajemnicza tabletka, która może przywrócić wspomnienia. Za bardzo wysoką cenę.
I istnieje tylko jedna dawka.


"Rodzinne sekrety" Krystyna Mirek - Premiera: 13.01 - Wydawnictwo: Filia

Otoczony jabłoniowym sadem dom rodziny Zagórskich znajduje się w niebezpieczeństwie. Kłopoty finansowe zmuszą Jana seniora rodu i właściciela księgarni do podjęcia dramatycznych decyzji. To zapoczątkuje rodzinną rewolucję. Jego córki bowiem zainspirowane jego postawą postanowią również zawalczyć o to, na czym im najbardziej zależy. Aniela, samotna mama, ruszy na poszukiwanie ojca swojego dziecka. Maryla wreszcie zrozumie, dlaczego żaden jej związek nie trwa dłużej niż kilka tygodni. Spokój domu Zagórskich zachwieje się od nagłych wydarzeń, a wyjaśnione tajemnice z przeszłości będą ranić. Czy kochająca się rodzina znów okaże się drużyną zdolną stawić czoła nowym wyzwaniom? Czy spełni się marzenie o spokojnie pitej herbacie na drewnianym ganku z widokiem na piękny sad?


"Związani" Emma Chase - Premiera: 13.01 - Wydawnictwo: Filia

Drew i Kate nie mogą się doczekać, by oficjalnie przypieczętować swój związek, muszą tylko... przetrwać przygotowania weselne.
Przez większość życia myślałem, że nigdy się nie ożenię. Jednak Kate dokonała niemożliwego: zmieniła mnie. Myślę, że wszystkie zgodzicie się, iż wcześniej byłem cholernie niesamowity, teraz jednak jestem jeszcze lepszy. Droga wiodąca do tego dnia nie była usłana różami. Po drodze zdarzały się błędy i nieporozumienia godne greckiej tragedii. Jednak przy udziale niewyczerpanego pożądania, bezgranicznego uwielbienia oraz wiecznej miłości nasz związek przetrwał. Powiem tylko tyle, że w ostatni weekend zdarzył się w Vegas pewien incydent, który może być problemem. To tak jakby… mój ostateczny test. Wiem, co sobie myślicie – zastanawiacie się, co u licha nawywijałem tym razem. Spokojnie. Nie osądzajcie i nie krzyczcie, by mnie wykastrowano, póki nie poznacie całej historii. I trzymajcie się mocno, bo zapowiada się ostra jazda. Spodziewałyście się czegoś innego?


"Jak najdalej stąd" Andrea Portes - Premiera: 13.01 - Wydawnictwo: HarperCollins

Luli ma trzynaście lat, a już zdążyła poznać gorzki smak życia. Jej rodzice to alkoholicy pogrążeni w pijackich awanturach. Samotna, zdana tylko na siebie w małym miasteczku w Nebrasce, Luli postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Zabiera pistolet, ucieka z domu i autostopem wyrusza do Las Vegas, by tam znaleźć bogatego sponsora. Myśli, że skok w dorosłość zmieni jej życie na lepsze. W drodze poznaje ludzi, którzy wprowadzają ją w mroczny krąg złodziei, narkomanów i prostytutek. Pełna nadziei na przyszłość, Luli będzie musiała zmierzyć się ze światem okrutniejszym niż ten, od którego uciekła.


"Ta dziewczyna" Colleen Hoover - Premiera: 13.01 - Wydawnictwo: W.A.B

Colleen Hoover bestsellerową serią Pułapka uczuć podbiła serca milionów czytelników. "Ta dziewczyna" to trzeci i ostatni tom serii. 
Layken i Will biorą w końcu ślub. Ich znajomość pełna była wzlotów i upadków, miłość pomogła im jednak przetrwać wszystkie trudne chwile. Teraz, po ślubie, mają kilka dni dla siebie i mogą cieszyć się wymarzonym „weekendem miodowym”. To dla nich okazja, by powspominać przeszłość. Will woli nie wracać do bolesnych chwil, ale Layken chce wiedzieć wszystko. A przede wszystkim interesuje ją, jak ich historia wyglądała właśnie z jego perspektywy. Will dzieli się z nią więc najskrytszymi myślami i opowiada o swoich uczuciach, nie ukrywając absolutnie niczego...


"Tu i teraz" Ann Brashares - Premiera: 13.01 - Wydawnictwo: YA!

Ann Brashares, autorka bestsellerowej serii Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów, powraca z poruszającą i romantyczną historią o dziewczynie, która jest zdolna odmienić losy świata. Wszystko ma jednak swoją cenę...
Jest 2014 rok. Cztery lata temu szesnastoletnia dziś Prenna James wyemigrowała do Nowego Jorku, w którym nadal czuje się obco. Problem polega na tym, że dziewczyna nie przybyła z innego kraju – przybyła z przyszłości, w której ludzkość została zdziesiątkowana z powodu roznoszonej przez komary zarazy, a świat, który znamy, legł w gruzach. Ucieczka w przeszłość była jedyną szansą ocalenia dla tych, którzy przeżyli. Wszyscy muszą absolutnie podporządkować się dobru społeczności i ściśle przestrzegać reguł. Nawiązywanie bliskich relacji z „tubylcami” jest zakazane. Tylko co zrobić, kiedy na horyzoncie pojawia się przystojny chłopak, Ethan Jarves? Dzieli ich kilkadziesiąt lat, łączy uczucie. We dwoje są zdolni odmienić bieg historii. Ale czy będą w stanie to zrobić?


"Najlepsza książka na świecie" Peter Stjernström - Premiera: 13.01 - Wydawnictwo: Świat Książki

Zmęczony rozrywkowym życiem podstarzały literat czuje się coraz bardziej wyobcowany. Potrafi jednak genialnie pisać, o ile uda mu się utrzymać w trzeźwości. Jego kolegą jest młody, przystojny poeta, który emanuje takim ciepłem, że mógłby ożywić nawet kamień. Kocha cały świat.
Obydwaj wpadają przypadkiem na podobny, rewelacyjny pomysł napisania książki, która będzie najlepsza i znajdzie się na czele list bestsellerów w najróżniejszych kategoriach – jako kryminał, poradnik dla odchudzających się, książka popularnonaukowa i psychologiczna, książka kucharska itd. Wszystko w jednym! Sukces zapewni autorowi fortunę i nieśmiertelność. Jednak tylko temu, który będzie pierwszy. Który wcześniej poczuje wenę? Któremu uda się usidlić gwiazdę wydawnictwa, młodą i piękną Astrę? Kto wygra, a kto będzie musiał odejść?


"Trawa bardziej zielona" Magdalena Kołosowska - Premiera: 14.01 - Wydawnictwo: Feeria 

Znaleźć miłość w najmniej spodziewanym momencie. Odkryć w sobie pasję i pozwolić, by marzenia stały się rzeczywistością. Odrzucić schematy, w które wtłoczyło nas życie, i wreszcie nabrać wiatru w żagle. Otworzyć się na pojawiające się na naszej drodze możliwości i odnaleźć siebie.
Nic nie zapowiadało takiego rozwoju wypadków. Pochopnie podjęta decyzja o małżeństwie postawiła 30-letnią Maję na życiowym rozdrożu. Papierowe małżeństwo, praca nie dająca prawdziwej satysfakcji, samotność, poczucie wypalenia. Wszystko zmieniło się jednak podczas krótkiego wypadu z przyjaciółką na Mazury. To tamtejsze spotkanie dało Mai i Moni impuls do życiowych zmian. Życie nie zawsze toczy się jednak liniowo, a konsekwencje pewnych decyzji ujawniają się w najmniej spodziewanym momencie, ku zaskoczeniu otoczenia, a nawet samych zainteresowanych. 
"Trawa bardziej zielona" to pogodna i ciepła książka o odnajdywaniu zagubionej pasji życia, o potrzebie bliskości, którą odczuwa każdy z nas.


"Lustrzany świat Melody Black" Gavin Extence - Premiera: 14.01 - Wydawnictwo: Literackie

Raz na wozie, raz pod wozem. Najnowsza powieść autora głośnego debiutu Wszechświat kontra Alex Woods.
Jak to nieraz w życiu bywa, wszystko zaczęło się od trupa. To był zwykły sąsiad, nie ktoś, kogo Abby dobrze by znała, jednak mimo wszystko… Znalezienie zwłok, podczas gdy przyszło się pożyczyć puszkę pomidorów, może być lekko szokujące. A przynajmniej powinno być. Teraz, ponownie analizując minione wypadki, kobieta nie może pozbyć się wrażenia, że wszystko potoczyłoby się zupełnie inaczej, gdyby feralnej środy nie weszła do mieszkania naprzeciwko. A z pewnością nie poznałaby Melody Black...
Brytyjski humor, literacki talent i nieszablonowa historia. "Lustrzany świat Melody Black" jest drugą powieścią Gavina Extence’a, autora znanej już polskim czytelnikom książki Wszechświat kontra Alex Woods. To szalenie błyskotliwa i uszczypliwie prawdziwa opowieść o tym, że każdy ma swoje wzloty i upadki, a życie bardzo łatwo potrafi wyślizgnąć się z rąk.


"Zero" Marc Elsberg - Premiera: 14.01 - Wydawnictwo: W.A.B

Kto raz trafi do Sieci, nigdy z niej nie wyjdzie...
Londyn. Podczas pościgu zostaje zastrzelony młody chłopak. Cynthia Bonsanth, dziennikarka, próbuje wyjaśnić jego śmierć. Trop wiedzie do popularnej platformy internetowej Freemee, która specjalizuje się w gromadzeniu i analizowaniu danych, obiecując milionom swoich użytkowników lepsze, obfitujące w sukcesy życie. Jednak ktoś ostrzega stawiającą pierwsze kroki w wirtualnej rzeczywistości dziennikarkę przed Freemee i jej potęgą, a tym kimś jest Zero, jeden z najbardziej aktywnych użytkowników sieci. Im szersze kręgi zatacza dziennikarskie śledztwo, tym większe niebezpieczeństwo grozi Cynthii. Ale w świecie pełnym kamer, terminali płatniczych i smartfonów ucieczka okaże się niemożliwa.


"Żniwa zła" Robert Galbraith - Premiera: 15.01 - Wydawnictwo: Dolnośląskie

Trzecia powieść Roberta Galbraitha to diabelsko inteligenta zagadka kryminalna, a zarazem wciągająca historia kobiety i mężczyzny, którzy znaleźli się w trudnym momencie, zarówno jeśli chodzi o życie zawodowe, jak i osobiste.
Robin Ellacott otrzymuje tajemniczą przesyłkę. Z przerażeniem odkrywa w paczce odciętą nogę. Szef dziewczyny, prywatny detektyw Cormoran Strike, jest równie zaskoczony, choć nieco mniej przerażony. Przychodzą mu na myśl tylko cztery osoby, które mogłyby być zdolne do takiej brutalności. Detektyw sądzi, że policja podąża fałszywym tropem. Rozpoczyna śledztwo na własną rękę.


"Opowiem o niej" Jolanta Gsuse - Premiera: 19.01 - Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Losy, pragnienia i marzenia o miłości trzech kobiet uwikłane w burzliwą historię Polski. 
Największą miłością Heleny był teatr. Najdotkliwiej przekonała się o tym jej córka. Choć Helena pragnęła stworzyć małej Glorii prawdziwy dom, nie potrafiła być matką. Marzyła o graniu wielkich ról na najświetniejszych scenach, a dziecko było tylko przeszkodą w drodze do sławy. Gloria, odtrącona przez mamę, całą swoją miłość przelała na babcię Różę – silną i kochającą kobietę, która przeżyła dwie wojny i powstanie warszawskie. Pani Róża stała się dla wnuczki najlepszą matką, najbliższą przyjaciółką i mentorką. To właśnie jej ciepłe i mądre słowa były dla dziewczynki otuchą w ciężkich chwilach. Czy jednak rady babci wystarczą, by Gloria odnalazła siebie i swoje szczęście?


"Pięć sposobów na upadek" K.A. Tucker - Premiera: 20.01 - Wydawnictwo: Filia

Pyskata, z wiśniowymi końcówkami blond włosów, Reese Mackay popełniła tak wiele błędów w swoim dwudziestokilkuletnim życiu, że wie już o nich chyba wszystko. Gdy jej krótkotrwałe, gwałtowne małżeństwo kończy się złamanym sercem, decyduje, że nadszedł czas na zmiany. Przeprowadza się do Miami z zamiarem ponownego startu i nawet całkiem dobrze by jej szło, gdyby nie mega upokarzająca jednonocna przygoda w Cancún z blond ochroniarzem imieniem Ben. Dzięki Bogu, że udaje jej się wsiąść do samolotu i zostawić za sobą tę katastrofę.
Futbolowe stypendium i imprezy w bractwie z seksownymi laseczkami? To część planu czarusia Bena Morrisa. Rozwalone kolano, które przekreśla karierę profesjonalnego futbolisty? Zdecydowanie nieplanowane. Na szczęście w parze z jego świetnym wyglądem oraz magnetyzmem idzie jego umysł. Po trzech długich latach studiowania prawa i pracy jako ochroniarz w Pałacu Penny, jest gotów zacząć dorosłe życie – aż w pierwszy dzień swojej nowej pracy trafia do biura tej zwariowanej, seksownej dziewczyny, którą poznał w Cancún. Tej, o której nie potrafi zapomnieć.
Gdyby Ben naprawdę był mądrym facetem, to trzymałby się z dala od Reese. Ona jest pasierbicą szefa, który bardzo wyraźnie zaznaczył, że biurowy romans to podstawa do zwolnienia z pracy. Problem w tym, że Ben uwielbia kłopoty, zwłaszcza gdy są aż tak pociągające.


"Awaria małżeńska" Natasza Socha, Magdalena Witkiewicz - Premiera: 20.01 - Wydawnictwo: Filia

Jak wygląda dom bez żon? Pewnego dnia Mateusz i Sebastian, dwaj obcy

sobie faceci, stają się bliźniakami syjamskimi złączonymi wspólnym losem

tymczasowych samotnych ojców.

Tylko czy dadzą radę sprostać wyzwaniom?
"Nad rzeką marzeń" Lin Stepp - Premiera: 20.01 - Wydawnictwo: Jaguar

Grace Conley jest kobietą w średnim wieku i wdową, ale wcale nie oznacza to, że powinna zamieszkać w osiedlu dla rencistów, jak sugerują jej dzieci.
Postanawia zacząć wszystko od początku i kupuje stary pensjonat nad Little River, w cichym miasteczku u stóp Smoky Mountains w stanie Tennessee, wbrew życzeniom rodziny, a nawet wbrew irytującej radzie Jacka Teague'a, miejscowego agenta nieruchomości i kobieciarza.
"Dziewczyna z ogrodu" Parmaz Foroutan - Premiera: 20.01 - Wydawnictwo: Kobiece

Niezwykły debiut literacki. Trzymająca w napięciu opowieść o pożądaniu, obsesji i władzy, które doprowadzają do upadku zamożnej rodziny perskich Żydów w XX-wiecznym Iranie.
Pomimo wielkiego bogactwa i pozornego sukcesu, Asher – będący głową rodziny żyjącej w irańskim mieście Kermanshah – nie może doczekać się syna, którego pragnie ponad wszystko. Jego młoda żona, Rakhel, musi mierzyć się z surowymi wymaganiami stawianymi kobiecie w społeczeństwie, w którym jej wartość ocenia się przez pryzmat zdolności do wydawania na świat zdrowych synów. Zagubiona dziewczyna nie potrafi poradzić sobie z presją otoczenia, która pogłębia się jeszcze bardziej, kiedy okazuje się, że dziecka spodziewa się jej szwagierka. Z czasem Rakhel zaczyna hodować w sobie zazdrość i mściwość, które na zawsze ją odmienią. Wkrótce sfrustrowany Asher podejmuje fatalną w skutkach decyzję, która zaważy na losach całej rodziny i zatruje duszę Rakhel tak, że ta nie cofnie się już przed niczym, aby ocalić swój status.
Ta zainspirowana zdarzeniami z rodziny autorki książka została napisana z perspektywy jedynej żyjącej dziedziczki rodu, Mahboubeh, obecnie starszej kobiety żyjącej w Los Angeles. Historia, która wyryła się w jej pamięci, to sugestywna, przejmująca, liryczna, a zarazem napełniająca nostalgią opowieść i nieusuwalnym dziedzictwie, kształtującym całe pokolenia.


"Dieta (nie) życia" Karolina Otwinowska, Agnieszka Mazur - Premiera: 20.01 - Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Wstrząsająca, autentyczna historia dziewczyny, która od dziesięciu lat walczy z anoreksją. Jako dwudziestolatka po sześciu hospitalizacjach i kilku próbach samobójczych postanowiła opowiedzieć o koszmarze choroby. Punktem zwrotnym okazała się śmierć bliskiej jej osoby, także chorującej na zaburzenia jedzenia. Aby ostrzec innych, Karolina Otwinowska wyciągnęła na światło dzienne najintymniejsze szczegóły swego życia z chorobą i opisała z okrutną dokładnością kodeks wyniszczającej ciało i duszę anoreksji."Cynamonowe dziewczyny" Hanna Greń - Premiera: 20.01 - Wydawnictwo: Replika

W Bielsku-Białej w dziwnych okolicznościach ginie policjant, który zajmował się sprawą morderstwa młodej dziewczyny. Ktoś chciał zostawić obok niego tajemniczą wiadomość - różę bez kolców, która tym razem omyłkowo trafia w inne miejsce. Morderca jest bardzo pewny siebie i czuje się bezkarny – mimo że policja odnajduje kolejne ciała jego ofiar. Młode dziewczyny o podobnym wyglądzie są bezlitośnie kaleczone i wykorzystywane, a ich napastnik coraz częściej wyrusza na kolejne polowania. Dwóch młodych policjantów łączy siły by schwytać psychopatę, zanim ten skrzywdzi następną dziewczynę.


"Muzeum osobliwości" Alice Hoffman - Premiera: 20.01 - Wydawnictwo: Wielka Litera

Nowa powieść jednej z najbardziej uwielbianych pisarek Ameryki, która podbiła serca czytelników na całym świecie.
Osadzona w burzliwej epoce narodzin nowoczesnego Nowego Yorku (pierwsza dekada XX, Coney Island) urokliwa opowieść o miłości dziewczyny-syreny, żywego eksponatu z Muzeum Osobliwości i zafascynowanego fotografią wrażliwego młodego chłopaka, rosyjskiego Żyda. Książki Alice Hoffman przetłumaczono na ponad dwadzieścia języków, doczekały się ponad stu zagranicznych wydań, a trzy z nich - "Totalna magia", "Król rzeki" oraz "Akwamaryna" - zostały sfilmowane.


"Na imię jej Rose" Christine Breen - Premiera: 20.01 - Wydawnictwo: Świat Książki

Ciepła, wzruszająca opowieść o tym, co może się zdarzyć, gdy życie przestaje się toczyć zgodnie z naszymi oczekiwaniami.
Ludzie uważali Iris Bowen za piękność. Miała burzę rudych włosów, wysokie kości policzkowe, poruszała się jak tancerka. Ale to było dawno. Teraz Iris, ogrodniczka i matka adoptowanej Rose, w wiejskim domu na zachodzie Irlandii stara się prowadzić w miarę normalne życie po śmierci męża. Uwiera ją jednak obietnica dana mężowi przed jego śmiercią; obietnica, której nie zamierza spełnić. Tak jest do dnia, w którym odbiera telefon od swojej lekarki. Po tej rozmowie niespełnione przyrzeczenie Iris, że odnajdzie biologiczną matkę Rose, żeby dziewczyna miała rodzinę, gdyby z nią stało się coś złego, zaczyna ją wręcz prześladować. Wiedziona impulsem, z jedynym dowodem – kopertą sprzed dwudziestu lat – udaje się w podróż śladami przeszłości, która zawiedzie ją do Bostonu i przyniesie zaskakujący rozwój sytuacji nie tylko jej, ale i Rose, przyjaciołom, a nawet zupełnie nieznanym ludziom.


"Dotrzymana obietnica" Jill Anderson - Premiera: 21.01 - Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

W roku 2005 Jill Anderson stanęła przed sądem w Leeds, oskarżona o zabójstwo męża. Paul Anderson, 43-letni lingwista, od wielu lat cierpiał na zapalenie mózgowo-rdzeniowe oraz zespół ustawicznego zmęczenia, z powodu choroby kilkakrotnie usiłował popełnić samobójstwo. Pewnego dnia, korzystając z nieobecności żony, zażył śmiertelną dawkę leków. Po powrocie Jill powiedział jej, że „tym razem wziął dosyć”, i błagał, żeby nie wzywała pomocy. Uszanowała jego życzenie i - choć trawiona rozpaczą - pozwoliła mu odejść. Wkrótce potem doświadczyła na sobie surowości prawa: wielokrotnie przesłuchiwana, została pozbawiona paszportu i stanęła wobec perspektywy spędzenia nawet 15 lat w więzieniu. Jej historię śledziły media z całego kraju; choć ze względu na stan zdrowia nie mogła uczestniczyć we własnym procesie, ława przysięgłych jednogłośnie uznała ją za niewinną.
Ta książka to spisana przez Jill opowieść o nadzwyczajnej emocjonalnej wędrówce, elegancka i zarazem wstrząsająca. Suche stenogramy przesłuchań przeplatają się z historią miłości Paula i Jill, oraz z opisami wczesnych, szczęśliwych lat ich związku, kiedy jeszcze nie musieli stawić czoła koszmarowi choroby, na którą medycyna nie zna lekarstwa. Po lekturze tej zaskakująco szczerej książki czytelnik musi zadać sobie pytanie: „Co ja zrobiłbym na jej miejscu?”.


"Sekret zegarmistrza" Renata Kosin - Premiera: 25.01 - Wydawnictwo: Znak

Lena mieszka w odziedziczonym po przodkach dworku na Podlasiu. Rytm jej życiu nadaje tykanie starych zegarków, pamiątek po dziadku zegarmistrzu. Spokojne życie niespodziewanie nabiera barw, gdy odkrywa pewne znalezisko – nadpalony dziennik z 1884 roku. Notatki są bardzo zniszczone, ale udaje się odczytać nazwisko – Emilie de Fleury. Czy to ona jest autorką dziennika? Co łączy rodzinę Leny z właścicielką butiku na południu Francji?
W poszukiwaniu odpowiedzi Lena i jej córka udadzą się w podróż do słonecznej Prowansji. Nie wiedzą jednak, że komuś bardzo zależy na tym, by rodzinne sekrety nigdy nie ujrzały światła dziennego. Grozi im prawdziwe niebezpieczeństwo...


"Wiek cudów" Karen Thompson Walker - Premiera: 25.01 - Wydawnictwo: Znak literanova

Dobrze pamiętam dzień, kiedy ogłosili to publicznie: nastąpiła zmiana, „spowolnienie”. Dni i noce wciąż się wydłużały. Odmierzanie czasu za pomocą zegarów i kalendarza straciło sens.
Świat się zmieniał, lecz nie wszystko zmieniało się razem z nim. Nowy rok szkolny zaczął się tak jak zawsze, choć kazano nam ignorować dzwonki. A ja nie przestałam marzyć o tym, iż pewnego dnia Seth na mnie spojrzy. Nawet kiedy miesiąc zamienił się w siedem zachodów słońca, właśnie to było najbardziej niewiarygodne: „Julia!”, dwie sylaby mojego imienia wykrzyczane przez niego na wietrze.

Jak silne mogą być uczucia, kiedy równowaga między światłem a ciemnością ulega całkowitemu rozchwianiu? Czy jest sens nadal kochać, przyjaźnić się, wybaczać, być wiernym, skoro jutro może nigdy nie nadejść?


"Odkąd cię nie ma" Morgan Matson - Premiera: 27.01 - Wydawnictwo: Jaguar

Zanim Emily poznała Sloane nie chodziła na imprezy, nie rozmawiała z chłopakami, nie robiła niczego szalonego. Sloane wtargnęła niczym tornado do jej życia i przewróciła je do góry nogami. Tuż przed rozpoczęciem szalonego lata Sloane nagle zniknęła. Żadnych telefonów, wiadomości. Ani śladu po przyjaciółce. Znaleziono jedynie przypadkową listę rzeczy do zrobienia. A na niej 13 wybranych przez Sloane dziwacznych zadań, których Emily na pewno sama z siebie by nigdy nie zrobiła. Okazuje się jednak, że wykonanie ich naprowadzi na ślad zaginionej przyjaciółki. Dla Emily wyzwanie dopiero się zaczyna!


"Lady M." Ałbana Grabowska - Premiera: 27.01 - Wydawnictwo: Zwierciadło

Fascynująca podróż po mrocznych zakamarkach kobiecej duszy.
Lady M., kolejna książka nowej królowej literatury kobiecej Ałbeny Grabowskiej to opowieść o małżeństwie, którego życie zmierza ku nieuchronnej katastrofie. Chorobliwie ambitna żona i mąż, który nie dojrzał do roli głowy rodziny, od długiego czasu toczą grę pozorów, by zachować kontrolę nad wspólnym życiem. Jednak tłumione od lat uczucia muszą znaleźć ujście. Tragedia wisi w powietrzu. Kto zapłaci za popełniony błąd?"Blisko chmur" Sylwia Trojanowska - Premiera: 29.01 - Wydawnictwo: Videograf

Kontynuacja bestsellerowej „Szkoły latania”, niesamowitej powieści o miłości, przyjaźni i podejmowaniu wyzwań. Po rozstaniu z Maksem Kaśka próbuje poukładać wszystko od nowa, choć zdaje sobie sprawę, że nie będzie łatwo. Uczucie, które sprawiło, że rozkwitła, stała się pewniejsza siebie i po prostu szczęśliwsza, nabrało innych barw. Przyjaciółka, rodzina i grupa wsparcia pomagają jej przejść przez najtrudniejsze momenty, a Kaśka dzięki nim zaczyna budować nową przyszłość i pokonuje trudności, które pojawiają się na jej drodze. Czy uda jej się kontynuować odchudzanie i utrzymać nowy, lżejszy styl życia?


"Anatomia uległości" Augusta Docher - Premiera: 29.01 - Wydawnictwo: Lucky

Co się zdarzy, gdy na drodze Melanii Duvall, niezależnej i wyzwolonej trzydziestoletniej singielki, stanie Adam Harding? Co będzie, gdy ten twardo stąpający po ziemi mężczyzna rzuci jej wyzwanie i zaprosi do gry, w której paradoksalnie nie liczy się wygrana, a jedynie walka o nią? Czy Melania pozwoli się ujarzmić i odda w jego ręce całą siebie?
„Wiesz, że wszystko w tobie pachnie uległością? Twoje łzy, pot, skóra, oddech… Dopiero dzisiaj to sobie uświadomiłem. Zapach twojej uległości... Wyczułem go, gdy pierwszy raz wziąłem cię w ramiona. Nie wiedziałem wtedy, co tak bardzo mnie oszołomiło”.
Jak potoczy się gra, w której oboje poniosą porażkę i jednocześnie odniosą zwycięstwo? Czy nie zgubią się w trakcie podróży w głąb własnej psychiki, odkrywając świat doznań seksualnych, jakich dotąd nie znali? Zmysłowo i bezpruderyjnie, czasem ostro i brutalnie, by za moment zaskoczyć Cię czułością i romantyzmem. Oto „Anatomia uległości” – powieść o najskrytszych fantazjach kobiet. Takich jak Ty...


A wy na co czekacie w tym miesiącu?
Macie już swoje typy? :)


33 komentarze :

 1. Dla mnie styczeń to przede wszystkim Mróz! :D Ale na "Żniwa zła" też mam chętkę. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Dużo by wypisywać, większość książek mnie zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tyle książek, że aż trudno wybrać, którą chciałoby się przeczytać jako pierwszą ;) Zainteresowała mnie "Najlepsza książka na świecie" - jestem ciekawa co z tego wyjdzie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. kilka z nich już czytałam, na kilka innych czekam niecierpliwie, pozdrawiam i wszystkiego dobrego na Nowy Rok :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ile cudowności, chcę 90% tego wpisu!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo, bardzo nie mogę się doczekać ''Żniw zła''. Jak tylko się ukaże, to ją sobie zamówię :)

  OdpowiedzUsuń
 7. z chęcią przeczytam Zanim zniknęła, uwielbiam powieści z zagadką :)
  co do innych, to tu i teraz ma sliczną okładkę! ciekawe jak będzie z treścią... :)
  pozdrawiam
  http://ifeelonlyapathy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Większość z wymienionych tu książek chętnie bym przeczytała. Muszę wpisać na listę do poszukiwań.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawi mnie "Pozytywka", "Trawa bardziej zielona" i "Żniwa zła" choć z tym ostatnim tytułem poczekam do czas aż przeczytam "Jedwabnika" ;)

  www.ksiazkoholiczka94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Osobiście gorąco polecam ''Pozytywkę'', ,,Związani'', "Pięć sposobów na upadek" oraz ''Anatomię uległości'' - rewelacyjne powieści. Ja natomiast poluję na ''Blisko chmur''.

  OdpowiedzUsuń
 11. Trudno znaleźć coś, co by mnie nie zainteresowało. Chyba muszę przejrzeć tą listę jeszcze kilka razy...

  OdpowiedzUsuń
 12. Ile ciekawych pozycji!! ^^ Patrzę, czytam i ciągle tylko mówię sobie: to chcę, to chcę..
  Teraz jest tyle wspaniałych premier, że chyba mój portfel umrze,gdyż co drugą książkę chciałabym mieć u siebie :3

  OdpowiedzUsuń
 13. Na wiele z tych pozycji czekam, bo wydają się być bardzo ciekawe. Zastanawia mnie tylko jedno: "kiedy ja znajdę na to wszystko czas?" :D U mnie na pewno "Biała róża" - kontynuacja "Klejnotu" Amy Ewing.

  www.majkabloguje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Styczeń naprawdę nas rozpieszcza, a co na to mój portfel? :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Wszędzie widzę mnóstwo nowości, a czasu niestety nie przybywa. A niektóre książki bardzo, bardzo kuszą!

  OdpowiedzUsuń
 16. Już nie mogę się doczekać "Żniw zła"! :D

  OdpowiedzUsuń
 17. O, nie wiedziałam, że w styczniu będzie tyle świetnych premier. :) Lepiej chyba by było, żebym dalej żyła w tej nieświadomości, bo im dłużej przeglądam twój post. tym więcej mi się podoba. ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Dla mnie najciekawsze premiery to "Dotrzymana obietnica" i "Dziewczyna z ogrodu". Mam nadzieję, że uda mi się sięgnąć po te książki, chociaż na rynku wydawniczym jest w styczniu tyle cudeniek...

  OdpowiedzUsuń
 19. Tyle tutaj cudownych książek, że moje serce rwie się by przeczytać je wszystkie! Osobiście jednak czekam na "Kołysankę" Sarah Dessen, której krótki opis niezywkle mnie zaciekawił. Również intryguje mnie "Jak najdalej stąd" oraz "Muzeum osobliwości". :)
  Pozdrawiam
  A.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Ale dużo będzie książek, ojej, aż zawrotów głowy dostałam:) Sporo bym przygarnęła, nie sposób wymienić;)

  OdpowiedzUsuń
 21. Styczeń zapowiada się świetnie :P Byle funduszy starczyło

  OdpowiedzUsuń
 22. Ohh dużo tych świetnych premier!

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :*
  http://klaudiaczytarecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 23. Chyba najbardziej interesuje mnie "Zero" Marca Elsberga :)

  bookcasemonster.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 24. Przykro mi to stwierdzić, ale nie widze nic dla siebie..

  OdpowiedzUsuń
 25. Łoooo, dużo tego. :o Ja osobiście nigdy nie wyczekuję na premiery książkowe, chyba że są to dalsze części z jakiejś serii. :D Obecnie jednak nie czekam na nic. ;)

  OdpowiedzUsuń
 26. Najbardziej jestem ciekawa "Awarii małżeńskiej", czuję, że to będzie idealna książką na tę porę roku :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Mirek i Kosin to autorki których książki najbardziej mnie zainteresowały.

  OdpowiedzUsuń
 28. Mirek, Kosin, a także Trawa, Pozytywka i Awaria - to moje priorytety :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Najbardziej chyba jestem zainteresowana pierwszą ksiązką czyli "Zanim zniknęła". Bardzo lubię takie niewyjaśnione zdażenia więc zdecydowanie sięgnę po tą pozycję.
  Zapraszam na mojego nowego bloga http://czas-dla-ksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 30. Może "Dziewczyna z ogrodu" i "Pozytywka" :)

  OdpowiedzUsuń
 31. Jeszcze w żadnym miesiącu, odkąd prowadzę bloga, nie czekałam na aż tyle premier. Nawet nie wiem, co wymieniać, bo podobają mi się wszystkie, więc skupię się na pierwszej piątce: 1) "Pozytywka", 2)"Trawa bardziej zielona" (z Twoim patronatem:)), 3) "Awaria małżeńska", 4) "Dotrzymana obietnica" i 5) "Na imię jej Rose". Świetne zestawienie. :-)

  OdpowiedzUsuń
 32. Hej, wydawnictwa szaleją. Mam ochotę przeczytać połowę tych książek, bo naprawdę mnie ciekawią. :)

  OdpowiedzUsuń
 33. Dawno nie było miesiąca tak pełnego premier :) jest na co czekać, tylko czasu brak :)

  OdpowiedzUsuń

Fajnie że jesteś! Dziękuję za każdy pozostawiony ślad :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka